Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiket érzelmileg zsaroltak a...

Akiket érzelmileg zsaroltak a szüleik, hogyan tudtak kitörni ebből a burokból?

Figyelt kérdés
Apám is ilyen. Azzal fenyegetőzik, ha elköltözök itthonról, akkor őt többé nem látom, mert tuti, hogy belehal, stb.
2016. máj. 11. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Előbb utóbb eltavozik.

Állj így hozzá, ha ez neked kissé morbid, akkor meg úgy, hogy sosem lesz normális életed/családod, ha apád zsarolasainak fogsz élni, amíg látja, hogy ugrasz a szavaira, addig zsarol egyre keményebben, én anyám ugyanezt csinálta, mikor kikoltoztem kulfoldre, nem olvastam el a facebook üzeneteit vagy nem reagáltam mikor ilyen kitoresei voltak.

És tessék 2 hónap után kicserélték

2016. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ezek csak üres szavak. Tehetetlen düh. Mondd neki, hogy élned kell a saját életed, ahogy ő is élte a saját életét.
2016. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is ezt mondták. Csak úgy hogyha elköltözök,akkor többé nem lesznek a szüleim, felejtsem el a családomat stb... De elköltöztem, 5 hónapig nem álltak velem szóba,utána már minden olyan lett mint régen volt.
2016. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Nincs más választás, mint függetlenítened magad érzelmileg a szüleidtől. Engem kizárólag a zsarolás több formáját (miután az érzelmi nem hatott egy idő után, maradt a fizikai) használva "nevelt" anyám, akkor mondhattam el, hogy felnőttem, amikor már nem érdekelt egyáltalán, miket mond.


Tudatosítanod kell magadban, hogy nem vagy apád tulajdona, így nem tehet a sarokba, mint valami rongybabát, és nem erőltetheti rád az elképzeléseit.

Nem azért vállal az emebr gyereket, hogy legyen valaki, akit dirigálhat egy életen át, aki pedig igen, és ilyen undorító aljas módon ráerőlteti azt, hogyan éljen, az nem érdemli meg még azt sem, hogy a gyerek egyáltalán valaha hozzá szóljon.


El kell engedned a bűntudatot és merned a kezedbe venni az életed, mert ha ebben engedsz, nemcsak az álmaid veszted el, de a normális önálló életnek is búcsút inthetsz. Ha engedsz a zsarolásnak, azzal csak azt jelzed a zsaroló felé, hogy akaratgyenge és irányítható vagy, ezt veled meg lehet tenni, így pedig soha nem fogja abbahagyni.


A fenyegetéseit amúgy ne vedd vérkomolyan, hisztizni fog egy darabig, mert fogalma sincs, hogyan kell felnőtt módjára kommunikálni az akaratát, de utána úgyis megbékél. Ha pedig nem, akkor magára vessen.

2016. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
En megmondtam nekik hogy van igyis eleg gondom, nem kell meg fokozni a feszkot. Abbahagytak, mostmar elfogadjak... Nem tudnak mit tenni
2016. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem szabad engedni a zsarolásnak
2016. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :) Rengeteg erőt adtatok :))
2016. máj. 11. 13:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a könyvet:


[link]

2016. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Snorri ***** válasza:
100%
Ez nagyon kegyetlen. Nincs más megoldás, el kell költöznöd. Én a helyedben leülnék beszélni vele, és őszintém elmondanám, hogy ez mennyire rosszul esik, és hogy mindenképpen elköltözöm, ennek ellenére szeretem, és azt akarom, hogy jó legyen a kapcsolatunk. A költözés miatt nem fog elveszíteni, csak ha ellök magától, de az neki is nagyon fog fájni, és nagyon megbánja. Mond el, hogy neked mindig ő lesz az apukád, számít a véleménye, stb. Szervezzetek közös programokat. Lehet jobban fogja élvezni a tartalmas együttléteket, mint a mindennapos találkozásokat. :)
2016. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elköltöztem, amint anyagilag stabilan álltam.

Nem tartozol a szüleidnek azzal, hogy feladd az életedet. Nekem anyukám szokja nagyon nehezen, de muszáj lesz átrendeznie az életét, hogy most már mindketten elköltöztünk a tesómmal és ketten maradtak apámmal.

2016. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!