Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza,...

Szerintetek kinek van igaza, apámnak vagy nekem?

Figyelt kérdés

Az apám egy nagyobb multinacionális cég regionális igazgatója. A gyerekkorom arról szólt hogy ő megígért dolgokat - pl hogy ott lesz itt, elvisz engem oda, hazajön ekkor - de egyikből se lett semmi. Pénzt természetesen kaptam tőle.. Nem igazán használtam ki ezt a helyzetet, de bármikor kérhettem volna bármennyit és adott volna. 19 éves koromig kb. annyi az emlékem róla hogy este 9-10 körül hazajön, reggel 7 körül meg elmegy.


Egyetemre 300 km-re költöztem otthonról, hetente egyszer ha beszéltem vele pár percet. A befejezése után fél évet otthon laktam, a szülővárosomban dolgoztam, most pedig Ausztráliába költözm. Szerinte nincs jogom hozzá,hiába van saját félretett pénzem. Ő tartott el kiskoromtól, tartozom neki azzal hogy nem megyek el hanem segítek otthon. Sajnos nekem ő nem sokat jelent. Hiába tartott engem el 20 évig, hiába éltem hobban mint az összes osztálytársam, egyszerűen nem érzem őt közel magamhoz, és tudom hogy szívből ő sem kedvel engem, egyszerűen nem tudunk miről beszélgetni ha kettesben vagyunk.


Szerintetek is bunkó dolog a kérése ellenére elköltözni? Egyszerűen én nem érzem okát hogy itt maradjak.. Természetesen sokat köszönhetek neki, 19-20 évig otthont biztosított, fedezte a dolgaimat, de személyes, intim kapcsolat nem alakult ki közöttünk, személy szerint szorongok ha 20 percet kettesben kell töltetnünk.



2016. máj. 18. 01:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Hát még jó hogy nem alakult ki köztetek intim kapcsolat!Ha megba. szott volna téged, akkor meg azért sírnál itt!
2016. máj. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Apad nem csak otthont adott, hanem nelkule nem lehetnel az, ami vagy. Ha o nem finanszirozza a tanulmanyaidat, hanem 16 evesen elzavar arufeltoltonek a szupermarketba, akkor nem lenne ekkora mellenyed. Jellemzo a kerdesedre es ebbol fakadoan az egyenisegedre is, hogy anyukadat egyetlen szoval sem emlited.

Koltozz kulfoldre, ne halabol maradj Magyarorszagon - de ha szeretni nem is vagy kepes onmagadon kivul senkit, legalabb tiszteld azokat, akik segitsege nelkul egy kozmunkas lennel az arokaso brigadban.

2016. máj. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
76%
Egyáltalán nem bunkó dolog,mert ha itthon maradnál akkor a kapcsolatotok ugyanilyen hideg maradna,de ha majd kint élsz és évente hazajösz pl 1 hétre, akkor azon az egy héten sokkal jobban meg fogja becsülni a veled eltöltött időt.
2016. máj. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem teljesen értem a második válaszoló személyiségedre tett megjegyzését, de ez a kérdés szempontjából mindegy is. Felnőtt vagy, szabad ember, ebben az országban meg nincs túl sok lehetőség - szóval én a helyedben mennék (igaz, én megbeszélném a szüleimmel, de nekünk nagyon jó a kapcsolatunk, nem mellesleg tudom, hogy nem tartanának vissza). A kérdésre válaszolva: szerintem nem lenne bunkóság, ha úgy érzed nincs maradásod, menj
2016. máj. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Jellemző, nevelni nem nevelt, mert dolgozott, azt hiszi, ezzel teljesítette az apai kötelességét, és "csinált" magának egy bentlakásos alkalmazottat, egy rabszolgát, akit irányíthat és aki felett rendelkezhet? Azoknál sem, akiknél jó a családi kapcsolat, nem azért neveli a szülő a gyerekét, hogy felnőve legyen, aki otthon cselédkedik neki! Nyugodtan menj el, és vissza se nézz, ahogy te nem tudsz édesapaként tekinteni rá, ami teljes egészében az ő hibája, úgy ő sem gyermekekénk tekint rád, hanem valamiféle befektetésnek.
2016. máj. 18. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem tárgyszerű, jogilag értelmezett "igazság", hanem az érzelmek kérdése, azaz egy irracionális elem az emberi kapcsolatokban. A szoros emberi kapcsolatok kialakulása nem utolsó sorban a szoros fizikai együttlét függvénye, ami az összetartozás élményét adja mindkét fél számára. Apád nyilván amúgy "rendes" ember, de elfoglaltsága miatt nem tudott kellő időt tölteni veled és nem vette észre időben, hogy amit elmulasztott, azt később már nem lehet bepótolni. Majd ő is belenyugszik a dolgok alakulásába, ha azt látja, hogy az életed megfelelően zajlik. Minden embernek saját magának kell megtalálnia a boldogulását az életben. A környezet segíthet ebben, de a döntést saját magunknak kell meghozni, hogy később felelősségteljesen dönthessünk a sorsunkról és ne háríthassuk át másra a felelősséget.
2016. máj. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
szerintem bunkóság amit leírtál róla. nem azért nincs otthon meg utál téged, épp ellenkezőleg. ha nincs miről beszélni, te is kezdeményezheted ám a beszélgetést. egyébként ha van jó munkalehetőség kint én mennék...
2016. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#1, no comment


#2, anyámat nem véletlenül nem írtam bele, ő nem él velünk, nincs velünk kapcsolatban. Azt meg nem értem miért írod hogy közmunkás meg mit tudom én mi lennék.. Mindig jól tanultam, egyetem mellett dolgoztam is, nem csak ültem a seggemen és vártam a csodát. Persze tudom hogy szerencsés helyzetben vagyok. De szerinted a nevelésért cserébe egy embernek egész életében engedelmeskednie kell a szüleinek? Az meg hogy nem tudok senkit szeretni csak magamat nettó nem igaz.


#4 Köszönöm.. Mit értesz az alatt hogy te megbeszélnéd velük? Én is próbálom megbeszélni vele, pont ebből adódik a probléma.


#7 Persze, tudom hogy értünk is dolgozik, de ő baromira szereti a munkáját. Állandóan ezen jár az agya, telefonál, éttermekbe jár, otthon állandóan a gép előtt ül és táblázatokat pötyög, ezt ő bevallottan nagyon élvezi. Nyilván próbálkoztam vele beszélgetni, közös érdeklődést találni, de nagyon hozzá se lehet szólni, mindig ezen jár az esze..

2016. máj. 18. 08:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy szülő ne azért vállaljon gyereket, hogy majd felnőttkorában HÁLÁT várjon cserébe. Ez egy nagyon rossz elgondolás, de sajnos nagyon sok szülő így van vele! A gyerek nem kérte, hogy megszülessen, ergó miért kéne hálásnak lennie? Azért mert felnevelik és enni-inni adnak neki? Ők akarták ezt, tudták mit vállalnak. Én sem azért szültem, hogy majd cserébe bármit is elvárják - úgy nevelem a gyerekeimet max, hogy amit adni akarnak, az szívből jöjjön, de NEM elvárok.

Kérdező, nyugodt szívvel menjél Ausztráliába, én értem jól, hogy nincs köztetek olyan erős kötődés - nekem sincs az apámmal pedig nő vagyok. Vele szemben szinte nem érzek semmit, igaz jónéhányszor el is kalapált, és sok közös emlékem sincs vele. Segít, ha kell, de aztán szememre hányja.

Éld az életed, nyilván fogsz majd jönni látogatóba, telefonon is tudtok értekezni naponta.

2016. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt értem alatta, hogy elmondanám nekik a tervemet, és kikérném a véleményüket (gondolom, ezt teszed te is) - de ez nem azt jelenti, hogy ha azt mondják, nekik nem tetszik az ötlet, maradnék.
2016. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!