Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kinek van igaza,...

Szerintetek kinek van igaza, apámnak vagy nekem?

Figyelt kérdés

Az apám egy nagyobb multinacionális cég regionális igazgatója. A gyerekkorom arról szólt hogy ő megígért dolgokat - pl hogy ott lesz itt, elvisz engem oda, hazajön ekkor - de egyikből se lett semmi. Pénzt természetesen kaptam tőle.. Nem igazán használtam ki ezt a helyzetet, de bármikor kérhettem volna bármennyit és adott volna. 19 éves koromig kb. annyi az emlékem róla hogy este 9-10 körül hazajön, reggel 7 körül meg elmegy.


Egyetemre 300 km-re költöztem otthonról, hetente egyszer ha beszéltem vele pár percet. A befejezése után fél évet otthon laktam, a szülővárosomban dolgoztam, most pedig Ausztráliába költözm. Szerinte nincs jogom hozzá,hiába van saját félretett pénzem. Ő tartott el kiskoromtól, tartozom neki azzal hogy nem megyek el hanem segítek otthon. Sajnos nekem ő nem sokat jelent. Hiába tartott engem el 20 évig, hiába éltem hobban mint az összes osztálytársam, egyszerűen nem érzem őt közel magamhoz, és tudom hogy szívből ő sem kedvel engem, egyszerűen nem tudunk miről beszélgetni ha kettesben vagyunk.


Szerintetek is bunkó dolog a kérése ellenére elköltözni? Egyszerűen én nem érzem okát hogy itt maradjak.. Természetesen sokat köszönhetek neki, 19-20 évig otthont biztosított, fedezte a dolgaimat, de személyes, intim kapcsolat nem alakult ki közöttünk, személy szerint szorongok ha 20 percet kettesben kell töltetnünk.



2016. máj. 18. 01:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass az érzelmi zsarolásra, pláne nem ilyen előzmények után.


Menj nyugodtan, ne érezz bűntudatot.

2016. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 kovpet ***** válasza:

"Ő tartott el kiskoromtól, tartozom neki"


Nem-nem. Ő kötelezte magát a felnevelésedre azzal, hogy gyermeket vállalt, nem te akartál megszületni.

Persze ezért hálás lehetsz, de tartozni nem tartozol neki.


Nyilván ő sem gonoszságból volt veled keveset, hanem a munkája miatt, tehát haragudnod sem kell rá, de a saját életed kell élned, nem másét.

2016. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat :)


Utolsó: egyáltalán nem arról van szó hogy haragszom rá, vagy hogy azért mennék el mert "bosszút akarnék állni", csak sajnos a kevés együtt töltött idő miatt szinte csak ismerősök vagyunk. Meg azt is megértem ha valaki szerint ez butaságnak hangzik, persze, most így felnőtt fejjel nyilván teljesen megérti az ember hogy valaki miért ilyen elfoglalt ha ilyen munkája van, de kisgyerekként sajnos nagyon sokszor okozott fájdalmat amikor utolsó pillanatokban mondott le minden közös programot, vagy hogy mindig telefonált ha mégis összejött. Akkor ezt nehéz volt feldolgozni.

2016. máj. 18. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!