Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy éltétek meg, hogy édesapá...

Hogy éltétek meg, hogy édesapátok nem foglalkozott veletek gyerekkorotokra?

Figyelt kérdés
Gyermekkoromba édesapám nemigen foglakozott velem sokat dolgozott,ha ideje volt akkor elment horgászni,vagy tvzett. Ha együttvoltunk nagyon türelmetlen volt velem,ha valami nem úgy történt ahogy akarta mindjárt ordibált velem. Édesanyám meg túlságosan irányító volt adott semmi szabad teret,mindent ő döntött el helyettem még a továbbtanulást is ő döntötte el helyettem. Visszagondolva nem volt boldog a gyerekkorom, elég lázadó voltam ezek miatt( doháyoztam ,ittam,balhéztam tizenévesen).Voltatok hasonló helyzetben és ez,hogy hatott ki az életetkre?
2016. máj. 20. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen, nálunk is hasonló volt, igaz általában mindent tiltottak. Boldogtalan gyermekkor után egy boldogtalan és magányos felnőtt lett belőlem, akit nem sok minden érdekel. A szüleimmel nem sok kapcsolatom van, nem is hiányoznak már. Régebben még ábrándoztam arról, hogy bárcsak nekem is normális szüleim lehettek volna. Már nincs jelentősége a gyermekkori sérelmeknek, túl vagyok rajtuk, nem hibáztatom már a szüleimet, ők olyanok voltak,amilyenek. Amit észrevettem, hogy nem tudok nagyon kötődni felnőttként senkihez. Pl nem hiányozik a társaság, párt sem találok, mert valahogy nincs meg senkiben az a plussz..
2016. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Nekem elváltak, és apámhoz ritkán jártam. Anyám tehet leginkább róla, hogy apám nem foglalkozhatott többet velem.

És nekem az igazából nem hiányzott, hogy nem foglalkozik velem. Anyám sem foglalkozott úgy igazából velem, csak épp nála éltem. (Egész magamnak való vagyok, sosem voltam az az unatkozó gyerektípus, aki mindig igényli egy szülő tárasaságát. Jó, nyilván sokan máshogy vannak ezzel, elfogadom.)


Szóval nem, ez a foglakozás dolog nem hiányzott. Sokkal inkább hiányzott valami más! Mégpedig az, hogy rendes család legyünk. De ha már nem is rendes család, az is elegendő lett volna, ha anyám nem egy elviselhetetlen és idegesítő elvált anyuka lett volna, hanem valaki aki nyugodtságot áraszt és fordulhatok hozzá, ha valami aggaszt. De nem, soha nem lehetett vele semmiről beszélni, és ez így is maradt.

Tipikus elvált anyuka... Az ilyenek többsége nem tud gyereket nevelni. Játssza a szegény elhagyott asszonyt, mindenki sajnálja, mindenki megerősíti, hogy jó az amit tesz, közben meg egy fagyos izé aki semmi lehetőséget nem ad, hogy a gyerekei szerethessék.


Szóval nálam nem az apával való foglalkozás hiányzott. Jobb lett volna ha rendes család maradunk, és foglalkoznak egymással, akkor talán anyám sem lett volna ilyen.

A társadalom megrontói az elvált anyukák...

2016. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
remekul. nem is ismerem az apamat, meg akkor valtak el mikor en 6 honapos voltam, sose latogatott es nem is volt ram kivancsi. nem hianyzott sose.
2016. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem is tudom.. Érdekes dolgok vannak. Én pont az ellenkezője vagyok. Én apa vagyok. Van több gyermekem. Kivételezést soha nem tettem a gyermekeim között. Mikor kicsik voltak csecsemők,vagy kisdedek, maximálisan foglakoztam velük,később ha tehettem,és már odahaza voltam játszótérre vagy bárhová vittem őket. Akár még olyan is volt,hogy cirkuszba vittem a 3,és a 2 éves fiam egyedül. A nejem az ujszülött lányommal volt odahaza. Pólyásat nem vittünk cirkuszba. Majd mikor ovisformák voltak mindenhová együtt jártunk, az egész család. Onnantol sosem volt az,hogy fiuk külön,lányok külön. Mindig együtt mentünk fagyizni ,sétálni,kirándulni,állatkertbe. Egyszóval mindenhová. Mindhárom gyermekkel egyformán foglalkoztunk. Szinte minden szeretetet csak tőlünk kaptak. Anyai szülők,nincsennek, az én szüleimtől inkább nagyapai szeretetet. De zömmel csak mi voltunk nekik. Nem iszunk,nem dohányzunk.Mondhatni mindent megkaptak,amit csak szeretttek volna.Ha valami nagyobb családi dologban kellett dönteni,sokszor abban is úgymond kikértük a véleményüket,ők mit hogyan szeretnének. Költözködés. Vagy üdülés, kirándulás . Persze nem is volt semmi gond eddig.Viszont úgy 6 hónapja a lányom mint akit kicseréltek,persze ő a legkissebb. Csúnyán beszél velünk,13 évesés semmi tiszteletet nem mutat irányunkba. Borzalmas a stílusa.Lopott,pedig szüksége sem volt rá.Egyszóval ha odafigyelsz a gyerekre,és csak a család számít, akkor is beüthet a gond
2016. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Mi eltávolodtunk egymástól emiatt eléggé. Én apám is sokat dolgozott reggeltől estig, és csak havonta egyszer volt olyan hétvégénk amikor együtt volt az egész család és akkor ha jó idő volt mindig elmentünk valamerre, de egyik sem volt egy hű de nagy családi program, minden kb olyan volt ami apámat jobban érdekelte és nekünk meg jó pofit kellet vágjunk hozzá. Azt tudom hogy 7 éves koromban mentünk el egyszer nyaralni 5 napra, az volt az ami igazán nagy élmény volt mindannyiunknak, az tényleg jó volt. De utána kb 13 éves koromig semmi. 9 éves voltam amikor édesanyám is folyamatosba kezdett el járni dolgozni és így a nagyobbik bátyám volt az aki vigyázott ránk meg ő volt az aki úgymond vezette a háztartás nagyrészét.

Aztán amikor 13 lettem akkor apám előrelépett és másik céghez került mint művezető, akkor már szerencsére többet volt itthon, jobban is éltünk és úgymond végre elkezdtünk családként élni. Amikor édesanyám annyira lebetegedett hogy szinte már órái voltak hátra és már az orvosok is tehetetlenek voltak akkor volt az hogy változtatni kell ezeken sürgősen. Szerencsére édesanyám erős nő iszonyat erős, és ugye egy nagyon kockázatos életmentő műtétet vállalt be saját felelősségre amit egy orvos mert csak megcsinálni az egész megyében. Akkor már szinte könnyeinkkel küzdöttünk mert több órás műtét volt, és mondták hogy készüljünk fel a legrosszabbra hogy egyszer elalszik és nem kel fel többé. Csodával határos módon felébredt és 1 hétig volt az intenzíven amikor az állapota elkezdett javulni. Akkor még 3 nagyobb műtéten esett át amikor az orvosok végre fellélegeztek velünk együtt, és anyukánk is lassan de felépült. 1 hónap után jött haza a kórházból de mondták hogy csak azért mert regenerálódnia kell hogy kibírjon még egy nagyobb műtétet. Akkor ugye mondták hogy fél év múlva újra műtik mert szívbillentyű elégtelenség is volt de azt csak így merték vállalni. Utána 3 hónap lábadozás után elkezdett újra teljes életet élni, és kb 16 éves voltam amikor úgymond normális családként kezdtünk élni. Persze akkor javában tartott a válság, az összes spórolt pénzünk feléltük sajnos így gyakorlatilag mostanában pár éve vagyunk úgy hogy meg is élünk és boldogok is vagyunk. Én még a szülői házban élek, van egy egy éves kislányom aki makk egészséges, a barátnőm világ életében árva volt, mi fogadtuk be és mi segítettünk neki talpra állni, azóta vagyunk kb igazi család és mióta itt a kislányunk boldogok vagyunk. Nagyobbik bátyám besokallt és súlyos idegi állapota miatt leszázalékolták. A középső bátyám pedig saját életet él

2016. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Voltam.

Apukám meghalt 3 éves koromban, 2 évvel később a bátyámat a nagyiéknak adták, hogy neveljék, és anyám letojta mi van velem.

Felvételizni is egyedül mentem egy 70 km-re lévő városba 15 évesen.

17 évesen nővérem átvette a gyámságom...


Így én baromira örültem volna egy kis foglalkozásnak.


Szóval elég szar gyerekkorom volt. Ettől függetlenül egy normális egészséges ember lettem, szakmával, érettségivel (azóta még egy szakmával), van egy fantasztikus férjem, házunk, kocsijaink, gyerekünk, és tojok rá hogy mi volt 20-25 évvel ezelőtt.

Azon vagyok, hogy én minél jobb családot biztosítsak a fiamnak. A negatív embereket megpróbálom kizárni az életemből.

2016. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Öhm... kb. lesz..rtam. Gyerekként valahogy ösztönösen nem is akartam közelebb kerülni olyanhoz, akinek érezhetően teher vagyok, türelmetlen, ordibál, néha megver. Amúgy most is baromságnak tartom ezt a vérkötelék túlmisztifikálását: "...de hát ő az apád/anyád/nagybátyád, helyre kell hoznOD a kapcsolatotokat, mer' csak". A nagy lóf..szt, nem fogok felesleges nyűgöt a nyakamba venni, ráadásul neki is ugyanúgy rossz és nyűg lenne, ha elkezdenék nyomulni, h legyünk jóban. Felesleges. Örülünk, h végre megszabadultunk egymástól. x)

Szóval annyi, hogy gyerekként lehetőség szerint kerültem, ill. elhúztam otthonról bringázni, korizni, focizni, "bandázni", bulizni... stb. De sztem amúgyis vágytam volna ezekre, hiszen gyerek/kamasz voltam. Nem éreztem, és most se érzem, hogy ez valami óriási lelki teher lenne számomra.

Már rég nem lakom otthon, azóta jobbnak mondható a kapcsolatunk (én már nem félek tőle, ő meg már nem rajtam vezeti le a feszkót), de azért nem őrülünk meg egymás hiányától. :P

2016. máj. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem is tudom...valahogy megszoktam, olyan "természetesnek" érzem mostmár, hogy apám, ha olyan kedve volt, még a köszönésemet sem fogadta. Nem beszélgettünk sosem két percnél tovább. Ő ilyen. De egyébként becsületesen dolgozott, nem alkoholista, stb. Van egy öcsém, őt jobban kedveli, de annyira őt sem "ajnározgatta". Azóta rég elköltöztem, van saját családom, a párommal nagyon jó a kapcsolatunk, és van egy gyermekünk. Na, az unokát, azt imádja (kisfiú) de a mai napig nem keressük egymást telefonon sem. Anyukámmal jobb a kapcsolatom.
2016. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Én remekül, mert egy beteg állat volt.
2016. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Apám pont ilyen volt velem. Csak akkor mutatta meg magát,mikor nevelő célzatú verés kellett. ☹ Az a durva,hogy teljesen természetesnek vettem,hogy egyszerűen csak mellettünk él. Nálam nem okozott felnőtt életre kiható traumát.
2016. máj. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!