Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a barátom...

Mit tegyek, ha a barátom gazdag és ez zavarja anyáékat? Hogy mondjam meg, hogy összeköltözünk?

Figyelt kérdés

Mi sem élünk rosszul, szóval ez nem irigység a részükről.

Viszont a barátom családjának tényleg sok pénze van és ezt szereti is éreztetni másokkal... Szóval ő simán kért több tízmillióért autót és kapott is. Ugyanez volt a motorral.

Megbukott év végén két tárgyból és erre is csak annyi volt a reakciója, hogy "mindegy, úgysem érzett sok kedvet a vizsgaidőszakokhoz". A szüleim nem mondják előtte, de néha a barátom 1-1 megnyilvánulásán elég nagyot néznek és nem szeretném, ha később ez csak rosszabb lenne. Mert úgy néz ki, hogy összeköltözünk és azért jó lenne, ha ebből nem lenne itthon veszekedés.


18L (ő 19)


2016. máj. 22. 13:52
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
92%
Ha annyira ismered a szüleid, miért idegeneket kérdezel meg, hogy ezt hogy közöld?.... :D
2016. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 ittittitt válasza:
95%
sz.ard le ,ne mondjad sehogy az isten is egymásnak teremtett,tini újgazdagék csak így csinálják :)))
2016. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
95%

Én a te korodban jártam a megyeszékhelyünk polgármesterének a fiával .Szóval volt mit a tejbe aprítaniuk, gazdagok voltak ők is.

De a fiú tök normális volt, nem vágott fel a szülei vagyonára, hanem ugyanúgy tanult és igyekezett megalapozni a saját jövőjét . És hiába tehették volna meg, nem kért több tíz milliós kocsit,hanem egy sima suzukit kért .

Nem mondom, hogy hibátlan volt, de a hozzállása a dolgokhoz azért jobb volt , mint a te barátodé.

Az a szülei vagyona, nincs mire büszkének lennie meg vernie a mellét. Ha jól látom az írásból, a srác semmit nem tesz érte,hogy neki is jó élete legyen.Majd 30-40 évesen is anyuék pénzelik?Vagy hogy látod? Mert ez azért elég gáz,hogy nem jár be órákra, megbukik, nem veszik fel az egyetemre. Nem úgy tűnik,hogy akar tenni a jövőjéért.

Szerintem jobban járnál egy olyan sráccal, aki most még BKV-val jár és ne adj isten diákhitele is van.De tesz érte,hogy legyen jövője és tanul, ambiciózus. Lehet nem hiszel nekem, de 5-10 év múlva többre viszi az ilyen, mint a te barátod.De ne legyen igazam.

2016. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Azért ne jósoljunk már, hogy mi lesz 10-20 év múlva. Valószínű, hogy együtt sem leszünk már akkor.
2016. máj. 22. 14:25
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,azt hittem komolyan tervezel vele, ha már összeköltözésen gondolkoztok.Én kérek elnézést.
2016. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
77%
Újabb kamu a szegénytől aki gazdagnak álmodná magát. Azért dolgozni kell, pubi! ;)
2016. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Uuristen b'+ . Te mersz ilyen kérdést feltenni ? Én anyámnak még beemutatni se mertem volna ... énekeljed vele a bukott diákot zámbó jimmy töl .. jól ellesztek ...hihetetlen esküszöm . Egyetemre akar menni ugy, hogy bukdácsol?? Milyen egyetemre ? XD neharagudj most leszek 21 az én páromnak csak szakmája van mert igen megbukott érettségi elött .. de annak is megvan az oka .. méghozzá az anyukája lebénult és inkább rajta segitett de a szakmájában kiválo .. én elgondolkoznék,hogy ha ez megtörténne náluk is mi lenne a következmény . Netán bármi olyan történik a szüleivel,hogy már nem tudják pénzelni miböl fogtok megélni ? Feltételezem a diák munkát is csak távlatbol ismeritek ... na majd itt fog beütni a BKV meg a diákhitel angyalom . Csak nehogy a végén az legyen ,hogy karonülö gyerek is lesz .. mert ebböl a felelötlenségböl és nem törödömségböl csak tartom a markom dologbol ez lesz .
2016. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
"Viszont a barátom családjának tényleg sok pénze van és ezt szereti is éreztetni másokkal..." - Képzeld, a gazdagság még nem ad okot senkinek arra, hogy lenézzen másokat, pláne ha nem is az ő érdeme, hanem a szüleié. A leírásodból adódóan ő finoman szólva sem töri össze magát azért, hogy neki magának élhető élete legyen. Érthető, hogy a szüleid ezt nem nézik jó szemmel. De ha neked tényleg ez kell, hát legyen.
2016. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
nagyon gáz vagy kislány a többieknek igaza van: 5-10 év múlva már együtt se lesztek? akkor minek az összeköltözés? és nem kell bkv-s. nekem 30 éves koromra sincs kocsim, de köszi, el vagyok nélküle, valahogy nem hiányzik max nyaraláskor...
2016. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez feldobta a napomat. Köszi! :D
2016. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!