Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a barátom...

Mit tegyek, ha a barátom gazdag és ez zavarja anyáékat? Hogy mondjam meg, hogy összeköltözünk?

Figyelt kérdés

Mi sem élünk rosszul, szóval ez nem irigység a részükről.

Viszont a barátom családjának tényleg sok pénze van és ezt szereti is éreztetni másokkal... Szóval ő simán kért több tízmillióért autót és kapott is. Ugyanez volt a motorral.

Megbukott év végén két tárgyból és erre is csak annyi volt a reakciója, hogy "mindegy, úgysem érzett sok kedvet a vizsgaidőszakokhoz". A szüleim nem mondják előtte, de néha a barátom 1-1 megnyilvánulásán elég nagyot néznek és nem szeretném, ha később ez csak rosszabb lenne. Mert úgy néz ki, hogy összeköltözünk és azért jó lenne, ha ebből nem lenne itthon veszekedés.


18L (ő 19)


2016. máj. 22. 13:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó, nem mindenkinek jöhet be az olyan, akinek diákhitele van és BKV-val jár. :D"


Ezt mutasd már meg a tróger barátodnak, hadd lássa, milyen önzetlen érzelmektől vezérelve vagy vele :D Pláne, hogy neki ezzel a hozzáállással tandíjra és BKV-ra se lenne pénze, ha a szülei nem pénzelnék.


Mondjuk szerintem kamu vagy, mert ennyire sötét provokátor nem lehet valaki.

2016. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kis drágám, erre szokták azt mondani, hogy Párizs megér egy misét, nemde?. Megéri az a pár nap búsulás a szakításkor, cserébe a felfuvalkodott pasid apucija eltart téged, meg őt is. Igazi, felnőttes gondolkodás. Te komolyan olyan kislány vagy, aki miatt pénzéhes p*csának nézi a legtöbb pasi a legtöbb nőt.

Nőnek lenni nem azt jelenti, hogy hagyod, hogy egy férfi eltartson, hanem azt, hogy van benned egy kicsi gerinc.

Tudod, az én párom sem keres rosszul, megmondom őszintén. Két éve vagyunk együtt és még szóba sem jött az összeköltözés, mert tudja, hogy ahhoz szeretnék én is beleadni. Tudja, hogy egy kávét sem hagyok neki kifizetni helyettem... Senkinek sem. Mert nem azért van rá szükségem.

Tudod, én is BKV-val járok, napi 2 órát utazok minden nap, mert nincs pénzem albérletet fizetni és diákhitelem is van, mert már nem tudok 16-18-szor 6 órát dolgozni egy hónapban, amiből kitudnám fizetni a laptopom, meg a telefonom hitelét. Így is havi 10-12 napot dolgozom és még így sem fordult meg soha a féjemben, hogy valaha más nyakán éljek (még anyukámnak is hazaadok a lakhatásomért). Emellett nem bukdácsolok, hanem igyekszem tanulni és nem lopni az állami féléveket, mert nem lenne pénzem kifizetni az önköltséget.

Tudod, egyszer pofira fogsz esni a sekélyességeddel. Nem lesz mindig ilyen csinos az arcocskád és nem lesz ilyen feszes a popsid. Egyszer mindenki eljőt oda, hogy bizonyítania kell, mennyit ér és azt nem teheti majd meg senki sem pénzzel.

Feltehetően ez a baja a szüleidnék, amit megértek. Mélységesen csalódnék a gyerekemben, hogyha ilyen lenne és ilyen párt választana magának. Nevetséges...

2016. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
93%
Buta kis felszopó ribi
2016. máj. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, valamit nagyon benéztél. A barátod nem gazdag. A barátodnak egy büdös vasa nincsen. A barátod SZÜLEI gazdagok. A kedves párod pedig ezzel villog, meg azzal, hogy egyébként - ha nem is buta, mint írod - sz.rik az életre, semmi jövőképe, semmi ambíciója nincs.

A szüleidet se a gazdagság zavarja, az nem zavaró dolog, hanem az, hogy a barátod egy tróger, aki más pénzével keménykedik.

Az én barátom szülei se élnek épp rosszul, hatalmas házuk van, jól menő saját vállalkozásuk, több autójuk, stb. A barátom ugyan velük él és ők "tartják el", de ez azt jelenti, hogy a barátom dolgozik mint a kisangyal, főállásban, elég keményen, otthon eszik/iszik/fürdik/alszik, a fizetéséből pedig finanszírozza magának a szórakozását, a saját autóját, meg hasonló dolgokat. Nem a szülei pénzéből bulizgat egész évben, és nem azzal vág fel. Emellett tervezgeti, hogy hogyan képezze tovább magát a szakmájában.

Az exem diákhitelt vett fel, és BKV-val jár, emellett jó eredményekkel most fog diplomázni az egyik legkeményebb egyetemi szakon, pár év múlva pedig jobb egzisztenciája lesz, mint a barátodnak, ha a szülei nem tudják tovább tolni a pénzt bele valami miatt.

Azt meg végképp nem értem, minek költöznél össze vele, ha "úgyis szétmentek". Nagyon remélem, hogy az egész kérdés csak "poén" és már nem tudod eldönteni, mit kamuzz.

22l

2016. máj. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

van különbség ha veri a nyálát és van mire és amikor nagy a pofája, de csak hangember...


mire veri magát?

megbukott, de közben több 10 milkáért kér kocsit??? mire fel? mit tett le az asztalra, ha még azt a kva iskolát se tudja elvégezni? ahogy kivettem középiskolában bukott, na ott kb csak az bukik aki lusta, mint írtad is, NEM JÁRT BE...

biztos, hogy egy ilyen nagyképű "apám faxával baxok" sráccal akarsz járni?

nagy a pofára, de mire? semmit nem tett azért, hogy ilyen körülmények között él, sőt, meg se becsüli őket, nem érdekli, hogy megbukott, "majd jövőre megpróbálja"...ha legalább tanult volna és úgy bukott volna meg, de nem ő már úgy állt neki, hogy lexarja az egészet, majd meglátod X év múlva ha együtt lesztek, hogy mit is vár az élettől...mert úgy tűnik ilyen mentalitással, hogy csak az anyuci és apuci vagyonára veri a faxát, de közben egy ruppótlan gyökér...


23F

2016. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem hiszem, hogy a szüleidet a pénzük zavarja, hanem szimplán az, hogy egy buta kis csicskával jársz. De úgy látom, te is csak egy kis csicska vagy, szóval éljen az álompár!
2016. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam minden választ el. De!

Ha igaz ez a 10+ millás kocsi...stb és nem bérelt autó, akkor tényleg elvannak eresztve. Szóval az , hogy mi lesz 10-20 év múlva...hülye kérdés. Valszeg van akkora vagyona a srác családjának, hogy soha ne keljen dolgoznia.

Az, hogy bunkó..az nevelés kérdése. Ha ezt leszámítva normális akkor nem lesz gond....azért mert felvág , lehet szeretni :D nyílván ha csak ennyi az ember, hogy nézd mim van és semmi értelmes gondolat...akkor sohasem fognak megbékülni vele, hogy összeköltöztök.

Ja és, nem értem mi bajotok azzal, hogy össze akar költözni de nem tervez hosszú távra.... Minden kapcsolat egyszer tönkremegy(nagyon ritkán tényleg egy életre találunk párt...de ez ritka) szóval minek tervezne egy életre...

2016. máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Kevdes # 37 most komolyan versengeni akarsz a kérdezővel azon, hogy kinek van kevesebb esze? Ha igen, akkor élvonalban vagytok mindketten, csak hajrá...
2016. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
0%
Jolvan.
2016. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:
Költözz csak össze azzal a nyomorékkal,ha ekkora gyökér vagy!
2016. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!