Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet feldolgozni ha...

Hogyan lehet feldolgozni ha elhagyott az apád?

Figyelt kérdés

2016. máj. 22. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Egyedül, rokonok és barátok támogatásával, szakember segítségével.
2016. máj. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nagyon nehezen, igazából nem is tudom, hogy egyedül lehet-e. Az segíthet, ha vannak olyan barátaid, akik nem felszínes barátok, hanem a lelked is érdekli őket és segíteni tudnak,és akikkel jól érzed magad ezáltal képes vagy lelkileg feltöltődni.

Vagy szakemberrel, aki segít benne.


Egyik barátnőmet gyerekkorában szintén elhagyta az apja. Mondta, hogy borzasztóan érezte magát, magányos volt és rendkívül dühös. A magány attól múlt el, hogy elment középsuliba, ahol lettek jó barátai, a dühöt pedig szakember segített csillapítani. Úgyhogy szerintem attól is függ, hogy mit kell feldolgozni :/

2016. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Korod? Nemed?
2016. máj. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Le kell szarni

én is ezt teszem

13/L

2016. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Megbocsátással. Be kell látni, hogy ő is csak ember, ős is tévedhet, de neki is csak egy élete van, és ő is ebben az életben akar boldog lenni.
2016. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre nincs általános recept. Az idő megoldja - valamilyen módon. A lelki seb is beheged, de a kisebb-nagyobb hegek örökre megmaradnak.


Tudom sovány vigasz, azért felnőtt fejjel visszanézve sok mindent másképp lát az ember, ráadásul soha nem egytényezős a családi egyenlet. A gyökök száma is mindig több. Az a kérdés, melyiket látjuk, vagy akarjuk látni.


Azt javaslom, mihamarabb bocsáss meg neki és engedd el. Lesz idővel új társa édesanyádnak, akivel az is lehet, hogy sokkal jobban ki fogtok majd jönni, ez rajtad is múlik majd, milyen nyitottan állsz hozzá. Édesapáddal is változhat még a helyzet később, ha lesz ideje átgondolni a dolgokat. Ha nem lesz, akkor sincs vége a világnak, sokan nőttünk fel apa nélkül, éltük át ezt az érzést - és itt vagyunk... (46/f)

2016. máj. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 akino válasza:
Ha nagyon kiborít, keress segítséget! Mindenképpen beszélj róla valakivel.
2016. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!