Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik olyan, hogy az ember...

Létezik olyan, hogy az ember saját magát építi le?

Figyelt kérdés
Csak beszélgetni szeretnék egy dologról, ami nagyon bánt. Igen, sokszor volt már fent a történetem, anyu nem képes elfogadni, sem pedig feldolgozni, hogy mással fogok házasodni, mint akit ő nekem szánt. 30 éves vagyok, külön háztartásban. Mégsem megy neki, sőt ez a legnagyobb baja, hogy "egy ilyen" miatt hagytam el őt, mert úgy neveltek, hogy nálunk nem divat házassággal különköltözni, hanem mindenki egy fedél alatt él, mint a régi nagycsaládok. Ehhez képest nekem testvérem nincs, így anyu egyedül maradt, mert elvált, társat pedig nem akar. Most pedig már az amúgy is madárcsontú, törékeny édesanyám úgy emészti magát, hogy teljesen megindult lefelé, már látszik rajta. Össze van törve, beesett az arca, magas a vérnyomása, rohamosan őszül, mit tehetek érte, hogy ne haljon meg? Őszerinte csak egyet, ha visszamegyek ahhoz, akivel szeretné, hogy házasodjak, hiszen az ő elgondolása szerint csakis vele lennék erkölcsi, anyagi és fizikai biztonságban, és ő belebolondul, ha nem tudhat engem biztonságban... de én ezt másképp látom, nekem nem ő a biztonság, hanem a mostani párom...
2016. máj. 24. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Létezik.

Ilyen fokú önsorsrontással te már nem fogsz tudni mit kezdeni. Ha beleegyezik, kérj neki szakmai segítséget. (De nyilván nem fog.)

Semmiképp se engedj az érzelmi zsarolásának!, az senkinek sem válna hasznára, sőt, több életet tennél tönkre vele.

2016. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 acelsziv ***** válasza:
100%
Nem bírja feldolgozni, hogy nem az ő elmebaja érvényesül. Egyet tehetsz érte, hogy tisztességgel eltemeted ha meghal. Minden más megoldás téged tesz tönkre. És nem, nem te vagy a hibás még ha ő azt is mondja.
2016. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyukad talan maga se tudja magarol, de zsarnok uralkolkodni vagyo termeszete van. Ott elj, ahol o, azzal hazasodj, akit o szeretne. A szeretet nem ilyen. O nem neked akar jot. Azt szerette volna, h az k akarata ervenyesuljon. Abba betegedett bele, h nem az van, amit o akart.
2016. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ettől félek... nem akarom, hogy tönkremenjen, hogy meghaljon! Szabad valakinek az esetleges halála árán boldognak lenni??... Ez a szörnyű döntési helyzet ért el engem, hogy úgy néz ki, az anyám egészsége, netán élete árán lehetek csak boldog... vagy ő lesz boldog, vagy én... nem akarom elhinni... ...
2016. máj. 24. 22:31
 5/19 A kérdező kommentje:
Segítsetek, kérlek... én már mindenkinek elmondtam ezt a történetet, képzelem, a környezetem is mennyire élvezheti, pszichológushoz is járok, segíteni mégsem tud senki...
2016. máj. 24. 22:32
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem már sokszor leírták neked, hogy anyukád saját magát teszi tönkre, nem vagy érte felelős!!! Igenis szabad boldognak lenned, még ha anyukád ezt nem is akarja! Egy rettenetesen önző és makacs ember miatt ne legyél boldogtalan!

Ami eszembe jut, hátha segít, ámbár nem vagyok szakember a témában: segíts neki találni egy hobbit, ami lefoglalja, amiért "lesz miért élnie". Menjen tornázni hasonló korúakkal, kézimunka-körbe, nyugdíjasklubba. Talán vegyél egy kiskutyát neki. Ha kertes házban lakik, neveljen állatot, csirkét, nyulat.

Remélem, segítettem. Látom, hogy nagyon szíveden viseled az ő sorsát, de könyörgöm, az még csak meg se forduljon a fejedben, hogy engedsz neki!

2016. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem az ő élete árán leszel boldog. Ha belehal, az csakis a saját hibája lesz.

2. Hogyan tudsz rajta segíteni? Sz.rd le mit mond. Komolyan. Érzelmi zsarolás ellen az egyetlen fegyver, ha nem veszel róla tudomást. Ha látja, hogy nem tud tovább gyötörni, abba fogja hagyni.

2016. máj. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nezz melyen a szivedbe. Ha most azt tanacsolom, h hagyd el a jelenlegi parod, koltozz haza, randizz egy kicsit az anyukad valasztottjaval, annyi is eleg, ha anyud kedveert el tudod viselni, aztan kerd meg a kezet es koltoztesd ot is a szuloi hazba, majd minimum addig elj ott vele, mig anyukad meg nem hal, megtenned? Ugye nem? Te mar meghoztad a dontest es jo dontest hoztal, meg ha nehez is... Nincs mit tenni. Jarj el hozza, amilyen surun csak tudsz, vidd programokra, vasarnapi ebedre. A kovetkezo fordulopont az unoka lesz. vagy megenyhul v ra is fuj, mint a parodra, mert tole van es nem a masiktol. Utobbi esetben, ha a gyerekedet nem fogadja el, azt mar te se fogod tudni toleralni. Hany eves?
2016. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
62 éves, és az a legborzasztóbb, hogy még dolgozik, tehát aktív, és olyat, amit szeret. És már a munkahelyén is észrevették, hogy valami nincs rendben vele. Belehal a fájdalomba, bánatba. Családi házban lakik, hát ez az, hogy neki meg oda férfi kéne, aki rendben tudja tartani, mert a kerti munkákat nem bírja, és ez lenne a volt párom. Neki oda 'HÁZIGAZDA' kell, nemcsak olyan, aki egyszerűen megcsinálja, hanem aki ott is lakik, és méltó arra, hogy a nagy háznak gazdája legyen. De mivel családi örökség, mindig a családunké volt, akárkinek nem kótyavetyéli el, pont ezért zárt ki az örökségből engem is, mert én nőként úgysem győzném a nagy birtokot, a párom a lábát se teheti oda, majd lesz a volt páromé vagy egy segélyszervezeté. Ezt szokta mondani. Ezenkívül is van még két kisebb ingatlana, ami szintén a volt páromé lesz, üresen állnak, én meg azóta is nyögöm a lakáshitelt, egy 1 szobás lakásra, ahová gyereket is kellene vállalni majd.
2016. máj. 24. 23:23
 10/19 anonim válasza:

Itt aztán van minden, mint a búcsúban. Ne felejtsd el, hogy a saját életedért te vagy felelős. Anyukád valószínűleg kompenzálni akarja a saját életében el nem ért célokat az által, mintegy óvó szerepben fellépve, ám valójában ő is tudja, hogy ezzel csak árt neked.

Nem vagy felelős az ő érzelmi életéért. A gyereke vagy, nem a szolgája. Ezek tükrében vizsgáld a történéseket!

2016. máj. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!