Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogy viszonyulnátok...

Szülők, hogy viszonyulnátok ahhoz, ha a 12 éves lányotok ennyire kicsapongó életet élne?

Figyelt kérdés

Ismerősöméknél hallottam erről...

Szóval adott egy 12 éves lány,akiről köztudott, hogy gyakran jár cigizni,piálni a rendszerint sokkal idősebb barátaival,barátnőivel.

Múltkor viszont számomra felfoghatatlan dolog történt: a lány alkoholmérgezés miatt korházba került. 12 évesen!! Az az érthetetlen ebben, hogy(igaz,az apjáról semmit sem tudni) az anyját én egy teljesen normális nőnek ismerem, elvileg jó a kapcsolata a lányával,ezeket a "balhékat" meg szokták beszélni. Ráadásul nem is roma családról van szó.


Manapság az ilyen kislányok gyakoriak,és csak nekem furcsa? Vagy mit gondoltok róla?


2016. máj. 25. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom,hogy szivfájditó.
2016. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valamit kihagytam: érdekes,hogy egy értelmes ányról van szó,szinte színötös jegyekke(igaz hogx csak 6. osztály,de ezzel azt akarom mondani hogy nem buta)
2016. máj. 25. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

15 éves vagyok és sajnos rengeteg kortársamnál tapasztalom,hogy cigiznek isznak drogoznak minden nap,főleg a 14-15 évesek.A lány rossz társaságba keveredett, sok gyerek van akivel ez történik.Manapság a lányoknál sajnálatos módon ez gyakori dolog.Hiába beszéli meg vele a szülő ha nem változik meg tőle semmi.

15/l

2016. máj. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos manapság ez lett a megszokott a lányom most 16éves,és kortársai illetve a tőlük fiatalabbak is így élik az életüket.Sok társaságban lenézik azokat akik nem járnak el minden hétvégén bulizni vagy éppen nem cigiznek,isznak.Elszomorító.
2016. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
én is járok bulikba, leginkább házibulikba, de sosem iszom le magam addig hogy ne tudjak magamról és ne emlékezzek semmire. úgy gondolom lehet ezt kultúráltan is. cigi is max havonta 1x 15L
2016. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Egy pofon meg talán kicsit elzárnám a pénzcsapot
2016. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyuka egyedül neveli, sajnos minden energiája elmegy kettejük fenntartására. Rossz belegondolni, hogy mit művelnek vele az idősebb barátai, amikor ő részeg vagy be van drogozva. Olyan mély sérüléseket szerez most, amit egy élet sem lesz elég begyógyítani. Jól látod, egyre gyakoribbak az ilyen kiskamaszok és egyre nehezebb megvédeni őket a szüleiknek. Tizenkét éves, még csak egy kisgyermek, prekamasz, ha a szülő nem viszi azonnal pszichológushoz, akkor kénytelen lesz végignézni, hogy a kislánya totálisan leépül és egy sarkcsillag lesz belőle. Ez a kislány nem jó tanuló, azok tudják, hogy mi a dolguk és céljaik vannak. Az anyukát meg akár el is ítélheti a bíróság, mert a lánya bajba kerül. Én, anyaként azt csinálnám, hogy megkérném néhány felnőtt, kigyúrt ismerősömet, hogy beszélgessenek el a lányom barátaival, és leülnék a lányommal is, de már nem megbeszélni, hanem megmagyarázni neki hogy hol lakik az úristen. A gyerekem az én felelősségem, minden kamasz átesik zűrös éveken, de szerintem ezt az anyuka itt nem tudta kezelni, a kislány a fejére nőtt és szrik is az anyjára magasból. :(
2016. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

12?! Ezt nem hiszem el. Nem elírtad? Én tizenkét évesen még barbizam, és ezt tök komolyan mondom. Nem tizennégyet akartál írni? MONDD, HOGY TIZENNÉGYET!


....


Borzasztóan szomorú, hogy ilyen korán kezdik. Ez így még tök buli neki, de 16 éves korára teljesen ki lesz égve, és nem fogja tudni, mit kezdjen magával, mert már szétbulizta az agyát.

2016. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most nyáron leszek 26. Az én generációm is már hányadék volt. Az egyik osztálytársam kiröhögött, mert 11-12 évesen még nem csókolóztam senkivel. Már az általánosban elkezdődött a cigi-ivás-diszkó, egyeseknél a szex is 12-13 évesen, a 100 kiló smink az iskolában meg a hajfestegetés. Gimibe ugye mégrosszabb. Azóta eltelt pár év és a mostani kiskamaszok mégrosszabbak. Szomszéd nő kölykei (18,15) cigiznek, füveznek, lógnak. Az utcán is ezek a kamaszok, akiket látok, sokszor katasztrofálisak.
2016. máj. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Egyetlen dolgot nem értek.. Ha jár cigizni, piálni.. miből? 12 évesen dolgozik? Hülye az a szülő aki adja a pénzt meg elengedi... Bezárni az ajtót, két atyai, nincs zsebpénz és probléma megoldva. Nálam ez lett volna az alap ha 12 évesen cigizni, piálni jártam volna.


Ha egyszer gyerekem lesz (őszintén, nem biztos hogy akarok) majd akkor mehet el cigizni, piálni és bulizni, ha megkereste a rávalót saját kezűleg (bár remélem olyan lesz mint én és nem fogják ezek érdekelni :D )


20/L

2016. máj. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!