Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a helyes? Ez gyermekb...

Mi lenne a helyes? Ez gyermekbántalmazás?

Figyelt kérdés

2016. márc. 29. 20:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,véletlenül nem jól írtam ki. A helyzet az hogy én már felnőtt vagyok. Családom és gyermekem van. Anyukám második házasságából született egy húgom,ő kisiskolás. Mikor kicsi voltam anya rendszeresen verr lekötött,megalázott.
2016. márc. 29. 20:04
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Mégis mi?
2016. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
He?
2016. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most ugyanezt teszi a hugommal is. Felek hogy belőle is ugyanaz az önbizalomhiányos ember lesz mint belőlem. Mit lehetne tenni?senkire nem hallgat. Annyira sajnalom hogy ezen neki is át kell mennie.
2016. márc. 29. 20:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi csak telefonról nehezen nagy az íras
2016. márc. 29. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#1) igen, az.
2016. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szofi11 ***** válasza:
80%

Igen, ez egyértelműen gyermekbántalmazás. Gondolkozz el rajta, hogy tudsz-e beszélni anyukáddal erről és le tudod-e állítani. Valószínűleg nem is érti, hogy mit okoz a húgodnak vagy mit okozott neked. Ha nem sikerül, akkor értesíts egy gyermekvédelmi szolgálatot. Anyukád nem tud mit kezdeni a lelki gondjaival és a haragját és fájdalmát a neki kiszolgáltatottakon, így rajtad és a húgodon vezeti le. Nyilvánvalóan beteg és kezelésre szorul, ha tudsz, segíts neki.

Mivel Veled is megtörtént, tudod, hogy mit okozott a saját életedben, így ha segíteni szeretnél és van rá lehetőséged, lépj közbe és akár ideiglenesen vedd magadhoz a húgodat. Ez egy nehéz élethelyzet, a megoldása hosszadalmas lehet, hiszen az egy külön történet, hogy anyukád miért kezdett el benneteket bántalmazni a saját problémái megoldása helyett.

Sok erőt kívánok!

2016. márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
lekötött,megalázott? és húgoddal is azt teszi? lehet ideje beszélned egy családsegítőssel első körön, hogy mit lehetne tenni.
2016. márc. 31. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!