Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetett segítség igénybe...

Fizetett segítség igénybe vétele? Miért számít olyan nagy luxusnak?

Figyelt kérdés

Én lettem a családban a királylány,meg úrinő,mert felvetettem.

Előre leszögezném,hogy 12 év munkaviszonyom van illetve 2*1,5 évet voltam,vagyok gyeden,így tudom mi a munka,nem azt várom el,hogy kiszolgáljanak és lébecolhassak.

Tehát 1,5 éves a kicsi,szeptemberben megy bölcsibe,én pedig novemberben kéne,hogy munkába álljak,de nem tudok visszamenni a munkahelyemre,mert azt a munkát ilyen pici gyerek mellett nem lehet csinálni.Ezt már a baba vállalása előtt megbeszéltük a férjemmel.

Évek van egy "hobbim",amivel pénzt is keresek,úgy beszéltük meg,hogy ezzel szeretnék foglalkozni vállalkozóként.Mivel hobbi szinten már űzöm,így anyagi plusz ráfordítás nem sok lenne és rálátásom szerint életképes is az ötlet,így nem emiatt aggódik a család!(Mielőtt még valaki megkérdezné.)

Itt jön viszont a DE,hogy egyszerűen nincs időm a "felfuttatáson dolgozni" a 2 gyerek,házimunka és a nagybetűs élet mellett.

Felvetettem a férjemnek,hogy a szomszéd hölgy (akit vagy 15 éve ismerünk) vigyázna minden hétköznap a kicsire reggel 8-10 között 800Ft/óra!

Nem,nem,inkább vigyem le valamelyik mamának,majd ő vigyáz rá.A legközelebbi mamához levinni,hazajönnöm,értemenni,hazajönnünk minimum 1 óra és 800Ft benzinköltség.A távolabbi mamát meg sem említem.

Tehát ha leviszem az 800Ft és 3 óra "munka" összesen,

ha a szomszéd vigyáz rá az 1600Ft és 2 óra munka.

Amióta a család is meghallotta úgy reagálnak rá,hogy jó dolgomban nem tudom mit csinálni és sajnos a férjem is ellenzi.

Ez szerintetek is ekkora luxus?

A mamák nem akarnak itt vigyázni rá,évente ha 3-4 alkalommal feljönnek,én meg ezét pitizni 35 éves fejjel nem akarok.

Bőven állunk úgy anyagilag,hogy beleférjen és mivel benne vagyok,tudom,hogy már az 1. hónap se jönne ki veszteségesen.

Mit tanácsoltok?

Akik vettek igénybe fizetett segítséget,ők milyen módon beszélték meg vagy győzték meg a párjuk,férjük?


2016. márc. 15. 07:50
1 2 3 4 5
 1/41 Melody Dy válasza:
19%
Nem luxus. Csak ezekről a "hobbikról" általában hamar kiderül, hogy egy petákot sem lehet velük keresni.
2016. márc. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam,màr évek óta csinàlom és elég sok petàkot kerestem vele eddig.
2016. márc. 15. 08:13
 3/41 anonim ***** válasza:
94%

Nem luxus, de ha valóban jövedelmező nem ertem mi a gondja a ferjednek.


En itthonrol dolgozom, hazvezetononk van gyakorlatilag, aki neha a kicsire is vigyáz. Havi fix tobb tízezer forintot fizetünk ki neki, de sose akadékoskodott meg a ferjem, hogy miert....

Mert o is tudja, hogy jelentős anyagi bevételt hoz a munkam, ami teljes embert kivan...



Szoval ezt kellene megbeszelnetek szerintem: az ár értek arányt...

2016. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez nem luxus, és a legkevésbé sem ítélem el. Csak ez nem fér bele a "mártír anya/feleség" képbe. Már pedig ez nagyon általános ebben az országban.

Én takarítónőt kerestem, de én nem magyarázkodom, egyszerűen nem szeretek takarítani. Az más kérdés,h itt a nyugati orszegreszben annyira jól megy,h képtelenség találni vkit 😉

2016. márc. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 Melody Dy válasza:
10%
Mennyi adót, közterhet és egyéb költséget fizettél eddig? Mert azt hogy feketézel, még csak feltételezni sem merem.
2016. márc. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
38%

Melody évi 200.000-gy adómentes a saját dolgok eladása? jól tudom?

Szerintem ne törődj a károgókkal, csináld a dolgod és kész.

2016. márc. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Melody Dy válasza:
6%
Évi 200 ezer. Luxus. Ti tudjátok!-D
2016. márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Ausztriàban dolgozok,tehàt elég sok pénzt hoztam haza Magyarorszàgra,had ne legyen bűntudatom.
2016. márc. 15. 08:28
 9/41 A kérdező kommentje:

Aki azt ìrta,ne foglalkozzak vele és csinàljam,az úgy értette,hogy a férjem ellenzèsére?

Egyèbként ezt a 200ezrezést nem értem,hogy miért írjàtok!

2016. márc. 15. 08:37
 10/41 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Nekem is van egy ilyen hobbim, amivel keresek mellékest. Én alvás helyett dolgozom jelenleg. Ne kövesd a példámat, nem azért írtam. Nekem is jól jönne, ha nap közben csinálhatnám, és vki segítene. Sztem abszolút nem luxus, amit írsz. Sok sikert!
2016. márc. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!