Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezt komolyan megtehetik...

Most ezt komolyan megtehetik velem szüleim?

Figyelt kérdés

Moet érettségizem és jövőre megyek egyetemre, de mivel szüleimmel amúgy is rossz a kapcsolatom, ezért kollégiumba megyek, de most szerintem egy kicsit messzire mentek.

Ott keződött, hogy nem tetszett nekik, hogy egy nálam idősebb lánnyal jöttem össze (24 éves). Szerintem meg a kor nem számít, mert az csak egy szám. Ettől függetlenül szeretem, ahogy ő is engem. Most lesz 2 éve, hogy együtt vagyunk. Amikor kijelentettem, hogy már komolyan tervezgetjük a jövőnket (azon belül is a hásasságot fontolgatjuk) teljesen elborult az agyuk. Mármint oké, akadjanak ki, de attól még nem kéne olyanokkal jönniük, hogy soha nem akarnak látni és majd az egyetemi éveim közben soha de soha ne jöjjek. Ha mégis, akkor nagyon rosszul járok, sőt már most is azzal jönnek, hogy az egyetem kezdetéig nem fognak engem elviselni, hanem kidobnak. Nem vettem komolyab, mert biztos voltam benne, hogy csak hirtelen felindulásból mondták. De nem, azóta is folyamatosan mondogatják.

Könyörgöm, nem megöltem valakit. Sokszor próbáltam velük beszélni, de mindig le voltam szavazva, úgyhogy ez az opció kilőve. Csak annyit akarnak, hogy menjek el, és soha ne találkozzunk.

Sajnálatos módon nem lehet őket meggyőzni, hogy csak emiatt nem kell megszakítani velem a kapcsolatot és szerintem ez a viselkedés nem megoldás.


19/f


2016. jún. 1. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerik a lányt a szüleid? Milyen problémájuk van vele azon kívül, hogy öt évvel idősebb nálad?

Egyébként 19 évesen, egyetem előtt még korai a házasságot fontolgatni.

2016. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Ha tudtad, hogy ilyenek a szuleid, es ellenzik a baratnodet, miert beszelsz nekik rola?

A helyedben nem beszelnek tobbet a baratnodrol a szuleidnek. Sot, mondd azt, hogy osszevesztetek, vagy valami. Kollegiumban leszel, ugyis annyit talalkoztok, amennyit akartok, anelkul, hogy a szuleid beleszolnanak a dologba, vagy egyaltalan tudnanak rola. Persze, hogy tulzas, amit csinalnak. De okos enged, szamar szenved, jobb a bekesseg. Ne szitsd a tuzet.

2016. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
72%
Szerintem is korai a házasság,de a te életed a te döntésed.Viszont,az,hogy kiraknak nem megoldás...Próbálj várni,hátha lecsillapodnak a körülmények,és máshogy látják a helyzetet...
2016. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, nagyon sokszor volt már nálunk, pont azért, hogy megismerjék minél jobban. Gondoltam akkor hátha másképp viszonyulnak hozzá. De csak leragadtak annál, hogy idősebb nálam és nem érdekli őket semmi. Pedig ettől függetlenül barátnőm mindig normálisan viszonyult hozzájuk.


Egyébként meg foglmam sem volt róla, hogy így reagálnának. Mármint akármit csináltam, sosem tetszett nekik, így nekem is világos volt, hogy valszeg nem fog nekik tetszeni, csak szerettem volna tenni egy próbát, de rosszul sült el.

2016. jún. 1. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Nekem se tetszene, ha a fiam 19 évesen egyetem kezdete körül bedobná, hogy házasodni akar. Majd ha dolgozik, akkor. Nem gondolnám, hogy tényleg ezt tennék veled, lehet, hogy csak ijesztgetnek. Azért én a helyedben biztonság kedvéért a szüleid előtt jegelném a barátnőd témát...
2016. jún. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az ugrott be, hogy te az egyetem ideje alatt még sokat fogsz változni,igen még korai az esküvõ, valóban ne siesd el.
2016. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!