Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Komolyan ezt megtehetik?

Komolyan ezt megtehetik?

Figyelt kérdés

Ma ismét meg próbáltam a szakmámban elhelyezkedni ,de a következőket kelet volna elfogadnom : A cég 4 órára jelentett volna be 500 Ft órabérrel.Emelet a hét minden napján be kelet volna járnom és 8-12 órában dolgoznom.A legjobban pedig az zavar ,hogy tényleg van érettségim és neves emberektől tanultam egy drága suliban, azzal a reménnyel hogy lesz egy jó szakmám és most itt vagyok.A kérdésem pedig az lenne hogy mit tehetek egy ilyen franchise cég ellen?( nevét szándékosan nem említem)

22/F



2014. szept. 16. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

sajnos van.


Feljelentheted őket de letagadják és kész.


Mondjuk egy mezei érettségivel te sem válogathatsz sokat

2014. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Üdv a magyar valóságban. Megteszik, mert megtehetik, sajnos, hisz aki dolgozni akar, elvállalja így is. 4 órás bért keresel hivatalosan, de megkapod a többit feketén. Ez ma bevett eljárás, ha teljesen bejelentett cégnél akarsz dolgozni, nagyon nehéz lesz.
2014. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van még egy hang felvételem is ahol a csaj közli velem ezeket kedvesen.Nagyon ki akasztott ebből a pénzből nem is lehet megélni...A számlákat nem tudnám fizetni!Undorító ez az egész ország csak az emberek maximális kihasználása meg átverése megy!
2014. szept. 16. 17:17
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

A legjobban pedig az zavar ,hogy tényleg van érettségim és neves emberektől tanultam egy drága suliban.


Ha annyira van pénzed, akkor mentél volna inkább egyetemre... Egy sima érettségivel nem sokra mész.

2014. szept. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem pont ez a gond minden pénzem el ment a fodrász sulira hogy meg szerezem először a gyakorló fodrász papírom aztán a fodrász szakmát.
2014. szept. 16. 17:23
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
van hangfelvételed, ez remek, csak nem járultak ehhez hozzá, úgyhogy ha feljelented a céget, még téged ítélnek el, személyiségi jog megsértéséért. 4 órás bérre jelentenek be, de 8-12-t dolgozol, a maradékot zsebbe adják. a magyar cégek 90%-a így működik.
2014. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát lehet inkább megyek az auchan-be vagy más fantasztikus helyre dolgozni diák munkával még ott is többet kerestem.Aztán meg próbálok egy kis pénzt félre tenni és ki jutni a németekhez ,de ez is annyi év és tényleg rossz belegondolni az egészbe...
2014. szept. 16. 17:39
 8/15 A kérdező kommentje:
Am. mi rá a garancia hogy meg kapom feketén nekem személyesen se mondott senki semmit.Szóval ha én még is el vállalnám meg kapnám biztosan?Tényleg nem tudom mit csináljak...?
2014. szept. 16. 17:50
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

valszeg megkapnád, mint írják a magyar cégek 90%-a így megy. sajnos. minden körben.


Viszont pont fodrásznak tanultál, amiből Dunát lehet rekeszteni, tömegszakma, nem csoda ha semmibe se vesznek.


A hangfelvétel bemutatható bíróságon, nem ítélnek el miatta, mert nem volt más választásod az igazad bizonyítására, akkor elfogadják.


Amúgy is a csajnak kéne téged perelnie a személyiségi jogok miatt, a cég max a jó hírneve megsértése miatt perelhetne. Persze csak akkor ha be tudja bizonyítani, hogy a felvételen nem az ő alkalmazottjuk beszél.

2014. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Mi volt olyan drága a fodrászsuliban és minek kell hozzá érettségi?
2014. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!