Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek ki a fontosabb? A...

Nektek ki a fontosabb? A gyereketek vagy a szerelmetek/férjetek/feleségetek?

Figyelt kérdés
Ha valami miatt választanotok kellene a párotok és a gyereketek között, kettejük közül kit választanátok? Miért?

2016. jún. 5. 15:30
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
50%

3 gyerekem van. Ők a mindenem. De nem választanék mert irreleváns elképzelés. Nem tudok olyan szitut elkepzelni hogy választani kelljen.

Másrészt úgy gondolom hogy egy társ pótolható ha nem is rögtön. Pl.válás esetén idővel a többség újra megtalalja a boldogságot. De aki a gyermeket veszti el, ott már sosem lesz olyan mint előtte.

2016. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon szeretem a párom de ha választás elé állítana hogy ő vagy a gyerekem akkor természetes hogy a gyerekemet választom!!Sosem mondanék le a lányomról egy férfi kedvéért sem soha!És egy ilyen kérdés már minősítené a férfit is.Negatív irányban.
2016. szept. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
48%

A gyerekemért teljes egészében én vagyok a felelős, mert én adtam neki életet, a páromért kevésbé, ő felnőtt. A gyereknek van rám jobban szüksége, az ő életét nekem kell alakítani a lehető legjobban, amíg önálló nem lesz.

Számomra ez nem elsősorban érzelmi kérdés, ha egyáltalán felmerül ilyesmi. Amennyiben a párom állítana választás elé valamilyen okból (bár el sem tudok képzelni ilyen szitut), akkor amúgy is lenullázná felé ő maga az érzelmi részt.

2016. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
70%
A férjem a legfontosabb az életemben. Ha gyerek is lenne akkor pedig mindkettő egyformàn fontos.
2016. szept. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
58%
Mindenképp a (meglévő) gyermekemet választanám. Magam helyett is.
2016. szept. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
61%

Egyszer a férjemmel beszélgettünk erről, hogy égő házból kiket mentene ki először. Mondtam, hogy a gyerekeimet és remélem ő is így döntene. Egyet értett. Mert a gyerekeimért az életemet adnám gondolkodás nélkül. Tehát a férjem se engem mentsen hanem a gyerekeinket. Soha nem tudnék megbocsátani se magamnak se a férjemnek ha másképp tennénk. De ezzel ő is maximálisan egyet értett.

Mert ha mi odaveszünk, akkor igaz egész életre magunkra maradunk, de a gyerekeink majd vígaszt hoznak. De ha a gyereke(i)m odavesznek, áááá fel sem foghatom, megbolondulnék.

De ez egy teljesen elvont kérdés...semmi életközelisége nincs. Sokkal nagyobb áldozat minden reggel 5:30-kor kelni (hétvégén is, éveken keresztül), a hisztis gyerekhez századszorra is nyugalommal fordulni, megoldani a problémákat a pároddal mintsem egyből elválni...ez a nagy erőfeszítés.

2016. szept. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
39%

'én biztosan nem akarnék semmit egy olyan nőtől, aki a "férjnek és apának való"-t látja bennem, nem a férfit"

Én meg biztosan nem akarnék semmit egy olyan férfitól aki előbbvalónk hiszi magát a gyereknél. Jó lenen ha egy férfi - mire odajut hogy maga is azzá váljon - felmérné annak a súlyát hogy mit is jelent apának lenni.

2016. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
26%
*lenne
2016. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
62%

"Én meg biztosan nem akarnék semmit egy olyan férfitól aki előbbvalónk hiszi magát a gyereknél." - ez tiszta mázli, mindkét fél megmenekül egy rossz kapcsolattól... egyébként én meg azt mondom, hogy mire egy nő oda jut, jó lenne, ha megtanulná annak súlyát, mint jelent TÁRSNAK lenni... és akkor már nem lehet nagy baj.

(egyébként meg kinek mit jelent az apaság/anyaság - már a biológiai állapoton túl. Biztosan függ ez a körülményektől, hogy mennyire volt közös és alapos szándék, hogy mennyire befolyásolta a párkapcsolatot, stb, stb.

Meg persze alapvetően gondolkodástól, lelki alkattól is... kinek nagyon fontos, hogy a vérvonalának legyen folytatója, kinek meg tök mindegy.

2016. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
53%
Akinek nem fontos, hogy "a vérvonalának legyen folytatása", annál ez a kérdés fel sem merül, úgyhogy nem tudom, minek írogatsz ide. Aki nem akar gyereket, válasszon ennek megfelelően társat, nekem meg nem kellett volna olyan pár, aki gyerektelen akar maradni, mert nekem ő nem társ. Ez nem értékítélet, mindkét szemléletnek megvan a helye, de párválasztásnál az egyik legfontosabb szempont, hogy a jövőre vonatkozó vágyak, elképzelések összeegyeztethetők legyenek. Többek között ezt jelenti a TÁRS fogalma.
2016. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!