Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek ki a fontosabb? A...

Nektek ki a fontosabb? A gyereketek vagy a szerelmetek/férjetek/feleségetek?

Figyelt kérdés
Ha valami miatt választanotok kellene a párotok és a gyereketek között, kettejük közül kit választanátok? Miért?

2016. jún. 5. 15:30
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
59%

#50 "Akinek nem fontos, hogy "a vérvonalának legyen folytatása", annál ez a kérdés fel sem merül, úgyhogy nem tudom, minek írogatsz ide." - nem tudom, az felmerült-e benned, hogy a legtipikusabb ilyen, a kérdésben szereplő döntési szituáció a nem tervezett terhesség esete. Az meg ugyanúgy érinti azokat is, akiknek nem fontos... egyfelől. Másfelől azoknak is lehet akár tervezetten is gyerekük, ha elfogadják, hogy a társuknak viszont fontos, és ők maguk se határozott ellenzők, csak nem fontos nekik ez a téma.

És pont itt tipikus az, hogy az egyik a társához kötődik jobban, a másik meg a gyerekhez...gyakrabban a férfi az "egyik" és a nő a "másik", de még ez sem biztos, megesik időnként fordítva is.

2016. szept. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
40%

"azoknak is lehet akár tervezetten is gyerekük, ha elfogadják, hogy a társuknak viszont fontos, és ők maguk se határozott ellenzők, csak nem fontos nekik ez a téma. "

Így végtelenül felelőtlen dolog gyereket nemzeni/világra hozni. Félszívvel, "mindegy, hogy lesz" alapon ne legyen senki szülő. Persze, hogy az ilyen fel sem tudja fogni, mit jelent a gyerek iránt érzett szeretet és különösen a felelősségtudat, ami miatt teljesen evidens a feltett kérdésre a válasz.

Mindenesetre, amit most írtál, szöges ellentétben áll a korábbiakkal, miszerint neked nem kell ilyen pár, mert TÁRSAT keresel.:-)

2016. szept. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

Na ja, az utolsó idézett állításod az én személyes véleményem a magam életére, előtte meg "általános alanyként" írtam pár lehetőséget válaszként, hogy miért írna egy ilyen kérdéshez az, akinek nem léte kérdése a vérvonalának a továbbvitele...

Tudod, ha hihetünk a különféle statisztikáknak, a férfiak többsége a partneréhez kötődik első sorban, a nők többsége meg manapság a gyerekéhez. De ez egyik csoportban se 100/0, hanem mondjuk 67/33...

Na most én meg amit végképp nem bírok és nem is akarok elviselni, az az egyenlőtlen kapcsolat.

Másfelől, ha ezt a nagy számokban nézzük, és azt feltételezzük, hogy akinek lehetősége van, az meg is találja a saját "másik felét" az is azt mutatja, hogy az emberek cirka 1/3-a folyamatosan szívni fog...

2016. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
Miért szívna?? Mert a párja szereti a közös gyermeket? Miért kellene vagy ezt vagy azt szeretni?
2016. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
59%
Az, hogy szereti, az azért az esetek zömében természetes, akkor nem, ha maga a gyerekvállalás, az erről szóló döntés is egyoldalú volt... szívni azon fog, hogy a kapcsolatuk egyenlőtlen, mert a párja _nálánál jobban_ kötődik a közös gyerekhez, miközben neki meg a párja a fontosabb.
2016. szept. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
47%

Akkor se értem mi az hogy egyikhez jobban kötődik mint a másikhoz.

A kisbabát etetni kell, öltöztetni, gondoskodni róla. Egy felnőtt férfit nem, mert önellátó.

Ha éhes a babám és a párom a gyereknek fogom a tápszert csinálni mert a felnőtt férfi tud magának szedni a fazekbol és meg tudja egyedül enni.

Ha a gyerek nem tud elaludni akkor azon leszek, hogy elaludjon és csak ha ez megvan akkor fogok a paromhoz bújni.


Egy érett felnőtt ember belatja, hogy a kisgyerek gondoskodásra szorul és aszerint cselekszik. Vagy szarjuk le a gyereket nehogy a párunk lelki világa sérüljön?


Ha 2 ember elődönti hogy gyereket akar, akkor érdemes úgy hozzaallni, és sokszor magunkat háttérbe szorítani (pl. A gyereknek új cipő kell akkor nem magamnak veszek új táskát hanem neki cipot).


Az más ha nem közös akarat a gyerek, de ilyenkor nem is az a legfobb probléma, hogy kit szeretünk jobban....

2016. szept. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

"Akkor se értem mi az hogy egyikhez jobban kötődik mint a másikhoz."

3,5,8,15,23,27,35,42.... (válaszok ennél a kérdésnél))

2016. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
0%
Egyertelmuen a Kisfiam. Nemrég valtam es az új párom eleinte türelmetlen volt. Egy komolyabb összetűzés, vagy nem változik a helyzet es vege. Azt ereztem, hogy nem létezik ilyenkor mas, csak a fiam.
2017. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim válasza:
én ugy döntenék, hogy mindkettő mivel egyformán fontosak lennének. ugy gondolom, hogy a párja valakinek ugyanolyan fontos mint a gyerek mivel egyikse potolhato s hiába találsz mást nem fogsz tudni ugyanugy érezni iránta mint az elvesztett iránt akit mondjuk balesetben vesztettél el akár gyerekről van szó akár a párodról főleg ha ragaszkodó tipus vagy. 17,22,24,34,36,44,47es válaszolókkal egyetértek.
2017. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!