Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz elfogadni,...

Miért olyan nehéz elfogadni, hogy én nem olyan vagyok, mint a többi velem egykorú?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves fiú vagyok és nem panaszkodásként írom, hanem csak tanácsot szeretnék kérni, mivel szüleim elég nehezen viselik, hogy én "más" vagyok.

Nem szoktam se bulizni menni, sem cigizni, sem inni, sem semmi hasonló. Igen, vannak barátaim, akikkel öszze szoktunk járni, szóval még azt sem mondhatják, hogy antiszociális vagyok. Csak valahogy úgy érzem, hogy a legtöbb velem egykorúval nem illünk össze, teljesen másképp gondolkodunk. Míg mások szrnak bele a tanulásba,, én inkább arra koncentrálok, hogy minél jobb eredményt érjek el. Osztálytársaimmal pedig mind kijövök, szóval valahogy ők pont abba a kivételbe tartoznak, akik velem egykorúak, normálisak és még élvezet is velük lenni. Se nem ítélnek el azért, mert jó jegyeim vannak, se nem ítélnek el azért, mert roma vagyok, sőt mindig közvetlenek és lehet velük értelmesen beszélgetni. Nem különösebben zavar, ha valaki beszól amiatt, hogy roma vagyok. Mostanra megtanultam, hogy ezzel együtt kell élnem, mert tudom, hogy mennyire előítéletesek az emberek velünk szemben és ezen változtatni nem tudok. Ha valaki megismer, akkor abból tudja, hogy nem kell általánosítania.

Visszatérve a lényegre, nagyon kevés olyan emberrel találkozom, akivel hasonló érdeklődési köreink lennének. Szüleim folyamatosan noszogatnak, hogy miért nem csinálom ezt, miért nem csinálom azt, mert a korosztályomban kb mindenki most éli ki magát, én pedig nem. Mert egyszerűen nem vágyom arra, hogy a sárgaföldig leigyam magam, nem vágyom arra, hogy fűvel-fával összejőjjek, nem vágyom arra, hogy minden hétvégén kimozduljak valahova.

És ez az, amit ők nem tudnak megérteni. Hiába próbálok velük beszélni, csak nem normálisnak titulálnak és rámhagyják. Majd másnap újra elkezdik. Nagyon elegem van belőle és nem tudom már, hogyan lehetne ezt megértetni velük.


2016. jún. 6. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
nagyon dicseretes, hogy fontos neked a tanulas. de a szuleid szerintem fokent jot akarnak neked, es nem azt, hogy "idd magad a sarga foldig" , meg hogy " gyere ossze fuvel-faval", hanem csak attol tartanak, hogy kimaradsz a csajozasbol, bulizasbol , es kesobb megbanod. nem jo a modszeruk, es vszinu, hogy nem az ivasra akarnak rabeszelni, inkabb arra, hogy legyen egy baratnod. nem?
2016. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Fú, de nagyon különleges vagy.

Elárulom, én csak hozzád hasonlókkal voltam beszélőviszonyban. Rengeteg volt belőlünk.

2016. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Azt áruld már el, mi az istenért nyomja minden tini, a "nem iszom, nem drogozok, nem cigizek" dumát? Erre büszkének kéne lenni vagy mi az isten? alapvető elvárás lenne...
2016. jún. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz csinálni. Ha eddig nem értették meg akkor ezután se fogják. Tégy úgy ahogy te jónak látod, ne befolyásoljon senki. Legalább te normális vagy. :D
2016. jún. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
3-mas: igen sajnos a mai világban az a "szokatlan", ha valaki nem csinál ilyeneket. Tudom, hogy furcsa lehet ez neked, mert te még biztos vagyok benne, hogy akkor nőttél fel, amikor még az volt a szokatlan és nem normális aki ezeket csinálta, de tudod a világ változik, és ilyen körülmények között igen is örülni kell, ha a gyerek nem züllik.
2016. jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Bocsi amit írok, de szüleid cigány életmód szerint élnek. Ezt nem arra írtam, hogy koszosak vagy valami ne érts félre... hanem hogy bulizni kell, nőzni stb stb. Szerintem nagyon dicséretes hogy te nem ilyen vagy. Hagyd rájuk, ezzel nem tudsz mit tenni. Ha majd a saját lábadon állsz, akkorra már hátha nem cseszegetnek majd. :)
2016. jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
5.-nek: 25 évesen azért elég nagy fail, amit írsz, ittunk is, néha cigiztünk, de csak kipróbálásból. Nem kell az álszentet adni, hogy akkora teljesítmény nem kipróbálni ezt a kettőt, fölösleges büszkének lenni rá, hogy ez különleges lenne. K-ra mindegy őszintén szólva.
2016. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Ja mert csak a cigányok szoktak nőzni meg alkoholt fogyasztani, utolsó? :D Kérdező csak azt csináld amihez kedved van.
2016. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Akkor nem értem mit nyavajogsz kedves utolsó. :D
2016. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Nincs ezzel semmi baj, és akkor sincs baj, ha nincs párkapcsolatod. Nekem is 20 évesen lett először, és az égvilágon semmiből nem maradtam ki.

Aki most éli ki magát és nem a házasságára tartja meg a nagy felfedezéseket és élményeket, azok általában fiatalon kiégnek. Őszintén sajnálom őket.

2016. jún. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!