Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz elfogadni,...

Miért olyan nehéz elfogadni, hogy én nem olyan vagyok, mint a többi velem egykorú?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves fiú vagyok és nem panaszkodásként írom, hanem csak tanácsot szeretnék kérni, mivel szüleim elég nehezen viselik, hogy én "más" vagyok.

Nem szoktam se bulizni menni, sem cigizni, sem inni, sem semmi hasonló. Igen, vannak barátaim, akikkel öszze szoktunk járni, szóval még azt sem mondhatják, hogy antiszociális vagyok. Csak valahogy úgy érzem, hogy a legtöbb velem egykorúval nem illünk össze, teljesen másképp gondolkodunk. Míg mások szrnak bele a tanulásba,, én inkább arra koncentrálok, hogy minél jobb eredményt érjek el. Osztálytársaimmal pedig mind kijövök, szóval valahogy ők pont abba a kivételbe tartoznak, akik velem egykorúak, normálisak és még élvezet is velük lenni. Se nem ítélnek el azért, mert jó jegyeim vannak, se nem ítélnek el azért, mert roma vagyok, sőt mindig közvetlenek és lehet velük értelmesen beszélgetni. Nem különösebben zavar, ha valaki beszól amiatt, hogy roma vagyok. Mostanra megtanultam, hogy ezzel együtt kell élnem, mert tudom, hogy mennyire előítéletesek az emberek velünk szemben és ezen változtatni nem tudok. Ha valaki megismer, akkor abból tudja, hogy nem kell általánosítania.

Visszatérve a lényegre, nagyon kevés olyan emberrel találkozom, akivel hasonló érdeklődési köreink lennének. Szüleim folyamatosan noszogatnak, hogy miért nem csinálom ezt, miért nem csinálom azt, mert a korosztályomban kb mindenki most éli ki magát, én pedig nem. Mert egyszerűen nem vágyom arra, hogy a sárgaföldig leigyam magam, nem vágyom arra, hogy fűvel-fával összejőjjek, nem vágyom arra, hogy minden hétvégén kimozduljak valahova.

És ez az, amit ők nem tudnak megérteni. Hiába próbálok velük beszélni, csak nem normálisnak titulálnak és rámhagyják. Majd másnap újra elkezdik. Nagyon elegem van belőle és nem tudom már, hogyan lehetne ezt megértetni velük.


2016. jún. 6. 22:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a szüleidet. Inkább örülnének, hogy normális gyerekük van. Sajnos manapság ez is ritka. A normális szülő is az.
2016. jún. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én pont olyan 'típus' vagyok mint te, csak ezek szerint nekem óriási szerencsém van a szüleimmel,mert sosem piszkáltak emiatt (sem). Nekem is a tanulás a fontos,vannak céljaim, sportolok, 4.nyelvvizsgámat tettem le a minap. És igen, büszke vagyok rá, hogy soha nem ittam/cigiztem/drogoztam, mégis van társaságom,vannak barátaim. Mivel a délutánjaimat edzésekkel töltöm, estére már olyan fáradt vagyok, hogy maximum az ágyig megyek el :)

Írom mindezt 18 éves lányként, görög és olasz felmenőkkel. Engem már annyiszor értek rasszista beszólások, hogy már azon lepődök meg,ha esetleg valaki nem mond ilyesmit. De nagyon nehéz. Mindig mindenkinek van rólam egy 'prekoncepciója' akárhová megyek, akármit csinálok. És nem hiszem, hogy bármiből kimaradnék amiatt, hogy esténként nem valami buliban vagyok. Az én családommal sem egyszerű, ismered a Bazi nagy g. lagzi c. filmet? Na olyan a családom :)

2016. jún. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs ezzel, a legtöbb tini különcnek érzi magát.
2016. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!