Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem veszik figyelembe...

Miért nem veszik figyelembe az én véleményemet?

Figyelt kérdés

Németországban élünk családommal, 12 éve költöztünk ide, anyanyelvi szinten beszélek magyarul és németül is. Most jöttünk 1 hétre Magyarországra és szüleim felhozták azt a témát, hogy vissza szeretnének ide költözni.

Most őszinte leszek. Tetszik ez az ország, de nem élnék itt, sok dolgot hallottam, tapasztaltam, ami miatt nem szívesen lennék itt.

Ráadásul Németországban van az összes barátom, és barátnőm is van, őt sem szeretném beleszoktatni egy teljesen más helyzetbe, kultúrába, és nem is szeretne távol lenni a családjától,


Szüleim még az év végéig tervezik ezt a költözést, a baj csak az, hogy sajnos nincs túl sok beleszólásom ebbe a dologba.


Nem azeretnék velük összeveszni, de eddig akárhogy próbáltam, mindig ez lett a vége.


15/f


2016. jún. 8. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Az, hogy 3-ból ketten a hazaköltözésre szavaznak, 1 pedig nem, és így demokratikusan, a többségi akarattal megegyezően születik meg a döntés (kétharmaddal!:-)), mióta jelenti azt, hogy nem veszik figyelembe annak az egynek a véleményét? A 15 éves (pillanatnyilag) barátnőd bocs, de nem szempont a család jövőjének tervezésekor. Barátokat és csajokat itthon is szerezhetsz, már persze ha nem úgy állsz hozzá, hogy eleve utálsz mindent és mindenkit Magyarországon, 3-4 év múlva pedig visszamehetsz tanulni vagy dolgozni, ha annyira akarsz, és van rá keret.
2016. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hogy hogyan működik, de nincs esetleg lehetőség kollégiumra? Aztán 3 havonta hazamész.
2016. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Ez sajnos a szuleid dontese miert jonnek.ode vissza, lehet jo okuk van ra es igy mincs sok beleszolasod sajnos. Max annyit tehetsz az ugy erdekeben, hogy megkered a szuleidet, had maradj te ott es had jard ki ott az iskolat, es lehetsz koliban vagy alberletben is. De csak akkor ha te is ezt akarod. Max meg hivatkozhatsz a sulira h nem szeretned ott hagyni, az fontos neked, had erettsegizz le ott. Aztan ugyis utana azt csinalsz amit akarsz.
2016. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a családodtól kellene megkérdezned. Ami a barátnőt illeti: 15 éves vagy. Miért jönne ide veled? Nyilván ő sem felnőtt még. Tuti nem költözne csak azért mert te ezt teszed.
2016. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14%
háát én inkább élek itt ahol még kevés a bevándorló, mint Németországban ahol jelenleg nagy a káosz és csak egyre nagyobb lesz hisz jönnek csőstül :D
2016. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos azt el kell fogadnod, hogy te még csak 15 éves vagy, egy kamaszgyerek. Ez kizárólag a szüleid döntése. Lesz majd másik barátnőd.
2016. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!