Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? (magánéletemből...

Mit tehetnék? (magánéletemből nem tud dolgokat édesanyám, és kiakadt, többi lent)

Figyelt kérdés

Előre szólok hosszú lesz.

Ma reggel történt az eset. Kimentem a szobámból lefordítva letettem a telefonom az asztalra (feloldva), kaját kerestem a hűtőbe hogy reggelizzek.


Addig ő fogta megnézte h mi van a telefonnal. (csak le volt fordítva), én észrevettem és megkérdeztem hogy: "Letennéd légyszíves?" és ő erre le is rakta és mondta, hogy "Letettem".


Eddig még nincs is nagy gáz, szülő, mániája belefúrkálódni a dolgokba, ráhagytam csinált már ilyet, meg nem lényeges dolgot látott...


Én: Jobban vagy már azóta?

Barát: jobban de nem jól

Én: Elmeséled mi történt?

Barát: szerintem sejted h kirol lehet szo..


Ez az a beszélgetés, (tegnap óta szerelmi bánata van a srácnak)

Most pedig a délelőtt folyamán odajött hozzám, és mondta anyám, hogy szerinte nem mondok el neki valamit, vagy valamiket, meg hogy nincs minden rendben velem. Koliban lakom, és "fenyegetőzött" azzal, hogy megkérdezi az igazgatót.


Felőlem megkérdezheti nem lényeg, aztán kérdeztem anyám, hogy mégis mire gondol, hogy nincs rendben valami velem? Mondja nem tudja...


Eddig a mai történet.



A háttérsztori:

Édesanyám egy vaskezű asszony, amit ő elgondol az úgy van, ha pedig bebizonyítod neki, hogy nem, akkor hülye vagy és te jössz ki rosszabbul. Anyám elítéli a melegeket meg a hasonlóakat (neki ez mind ugyanaz).


Én vonzódom a fiúkhoz, és lányokhoz egyaránt, de a családom semmit nem tud erről, hanem csak 2 legjobb barátom. Sok más dolog van még amiről nem tud édesanyám, mivel így egyszerűbb az életem.

(megjegyzem vele nem lehet semmiről se normálisan beszélgetni, mert ha nem azt mondod neki amit hallani szeret akkor hülye vagy)


Kérdésem:

Mit tehetnék az ellen, hogy az anyám ezt kiderítse vagy tudomást szerezzen erről?

Vagy ha netán tudomására jut, akkor mit lehet majd tenni, hogy elfogadjon?


Szülők ti hogy vélekedtek ilyen témával kapcsolatban? Mit tennétek ha a te fiatokkal állna fent ez az eset?


Fiatalok, ti mit tennétek a helyemben?


17/F

egyéb kérdésekre szívesen válaszolok


2016. jún. 12. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Ritka értelmetlen egy történet
2016. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

A kérdéseim: egyebekben milyen a kapcsolatotok? Úgy érzed, szeret téged, bármit megtenne érted, számíthatsz rá, ha baj van? Volt is már kapcsolatod azonos neművel, vagy odáig még nem jutottál el?

A "vaskezű" szülővel nem könnyű együtt élni, neki fontos az, hogy mindent kézben tartson, mindennel képben legyen, nemcsak aggódik, hanem kifejezetten dühíti, ha valamit titkolnak előtte. Nem is megy ez sokáig, mert így vagy úgy, de kideríti, amit tudni akar. Az előnye viszont, hogy a gyerek, család érdekében általában olyan dolgokat is képes elintézni, kihajtani, amit kevésbé határozott ember nem.

Nekem szülőként nem jelentene problémát, hogy a gyerekem biszex. Az bántana, ha nm bízna bennem annyira, hogy elmondja. Édesanyád gondolkodása más, kérdés, hogy egy ilyen hír hallatán mi kerekedne elül nála, ezért kérdeztem, hogy milyennek látod a kapcsolatotokat, az irántad táplált érzéseit. Abban nem bíznék, hogy úgysem tudja meg soha, igaz a mondás, hogy amit 3 ember tud, az nem titok többé, ő pedig már "szagot fogott". Mindenképp jobban jönnél ki a dologból, ha tőled tudná meg az igazat, amikor készen állsz rá.

2016. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten hasonló a helyzetünk, legalábbis az én szüleim is ilyenek. Nálunk az volt pl, hogy rájöttek (megjegyzem nem titkolóztam) hogy kb hetente megeszek egy zacsi chipset, ezen olyan szinten kiborultak (most sem tudom pontosan mi a baj ezzel) hogy pszichológushoz járattak, és még most is járatnak. Hiába mondja ő is hogy nincs semmi bajom, és többet ártanak mint használnak, semmi.. Valamint a pénztárcám na nyulkálnak, és leszedik a pénzem (és nem nem azért mert úgy állunk anyagilag), olvasgatják a levelezéseimet, és a naplómat. Én ezzel a helyzettel nem tudok mit csinálni. Annyit hogy amennyit csak lehet máshol vagyok és nem otthon, és kb számolom vissza a napokat hogy elköltözhessek (17/L)
2016. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Sok rizsa semmiért.


Szóval meleg vagy, anyád meg nem tudja. Ennyivel meg lehetett volna oldani a dumát.

2016. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem állj elé szépen és mond el neki, hogy miről van szó. Minek puhatolódzni? Tudom, hogy félsz tőle... ez teljesen normális. Azonban remélem, te is érzed, hogy nem titkolózhatsz örökké az anyád miatt. Mond meg neki, hogy ettől még ugyanúgy a gyereke vagy és a biszexualitásod hozzád tartozik, a részed és nem elválasztható a lényedtől, tehát el kell fogadnia, hogyha szeret téged. Neked pedig be kell látnod és elfogadnod, hogy az, aki eddig szeretett és aztán nem fog, hogy felvállalod a szexualitásodat, akkor az nem szeret olyannak, amilyen vagy.

Ez komplikált.

Én mit tennék? Kiakadnék, hogy az anyám annyira pofátlan, hogy a fáradtságot sem veszi, hogy valamiről megkérdezzen, hanem kutakodik a telefonomban. Ezek szerint anyukád igazi despota... ellenük pedig nem lehet mit tenni, mint megdönteni a hatalmát :)

Nálunk apámmal hasonló volt, csak ő még ivott is hozzá. Rettenetes volt addig a pillanatig, ameddig rá nem jöttem, hogy tudok ellene tenni. Azóta elköltöztünk, én bemutattam neki a barátnőimet/barátaimat is, ő pedig elfogadta. Mert ez a dolga és én nem tűrök beleszólást. Ellenben a nővéremmel még mindig izmozik mentálisan a vezetői szerepért a kapcsolatukban.

Erősítsd kicsit meg a személyiségedet...

Hogyha szeretnél esetleg valakivel beszélgetni erről, írj nyugodtan :)

2016. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszerű: A fiúkhoz való vonzalmad fogd vissza
2016. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"A kérdéseim: egyebekben milyen a kapcsolatotok? Úgy érzed, szeret téged, bármit megtenne érted, számíthatsz rá, ha baj van? Volt is már kapcsolatod azonos neművel, vagy odáig még nem jutottál el?"


A kapcsolatunk őszintén fos, tehát a fontos dolgokat szó-szó meg tudjuk beszélni, bár komolyabb dolgokat nem mondok el neki. Pl cigit, ecigit kipróbáltam, de egyiket se tudja, koliban lakom, nem tudja merre járok a városban, vagy mit csinálok éppen. Amikor keres mindig elmondom, hogy mi volt a suliba és ennyi. Igazából mindig a minimális információ átvitelre törekszem.


Az, hogy szeret, nem vagyok benne biztos, amikor még kisgyerek voltam, akkor is megkaptam nem egyszer, hogy mikor rosszabb dolgot csináltam, hogy el lehet költözni. Ált. suli 8-ba hoztam haza néhány egyest, akkor is megkaptam nem egyszer, hogy el lehet költözni. Az, hogy bármit megtenne értem, fogalmam sincs. (Igazából lehet nem.)


Azonos neművel igyekeztem nem kialakítani kapcsolatot, emiatt túlságosan is igyekeztem a lányoknál, sok kudarc miatt azonban voltak rosszabb időszakaim...

Egyébként édesanyámban egyáltalán nem bízok, szóval ezért nem mondtam el neki eddig.



"Azonban remélem, te is érzed, hogy nem titkolózhatsz örökké az anyád miatt."


De sajnos muszály, mivel igazából én sem akarom teljesen ezt a biszexualitást...

Egy időben nagyon szenvedtem, hogy miért vagyok ilyen, vallásos is vagyok ráadásul, Biblia is tiltja... Azóta úgy ahogy elfogadtam a dolgot, viszont igyekszem küzdeni ellene. Egy barátnő, vagy később feleség megmentene ettől a helyzettől.


"tehát el kell fogadnia, hogyha szeret téged."


Itt a baj, hogy ő az ilyen embereket nem fogadja el. Itthon is szokott vita lenni, hogy valaki mást gondol mint ő....

Remélem átérzed; a hatalom megdöntés pedig túl sok energia, itt a nyakamon 2 előre hozott érettségi, nyáron nyelvvizsga, a másik dolog meg, hogy sikerült kapcsolatokat szereznem, hogy bekerülhessek egy szakmába, megyek folyamatosan a meló után (konkrétan operatőr akarok lenni és ezt ellenzi de nagyon).



"Egyszerű: A fiúkhoz való vonzalmad fogd vissza"

Igyekszem, bár nem mindig tudok annyira ellenállni.



Köszönöm a hasznos válaszokat!


A parasztoknak pedig gratulálni tudok, hogy normálisan hozzászóltak a kérdéshez... #irónia

2016. jún. 12. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!