Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyósom miért tudja megoldani...

Anyósom miért tudja megoldani az édesanyám pedig nem?

Figyelt kérdés

Anyósom albérletben lakik, férje külföldön dolgozik anyós gyárban. Gondoskodnak a 15éves gyereküről.

Ha szórakozásról, buliról van szó megy oda is,mi Németországban lakunk a feleségemmel és már két gyermekünkkel, az anyós 2 szer jött ki.

Édesanyám közmunkán dolgozik vagy ha ott nem akkor szezonmunkán, édesapám haza visz 80 ezret, húgom aki otthonra ad 20 ezret, de magát azonkívűl fenntartja.

A problémám az hogy feleségem anyja megtudja oldani, az én anyám pedig nem oldja meg hogy itt kinn meglátogasson minket, pedig semmi szórakozásra nem költ.

Húgom szerint egy anya máshogy viszonyul az mennyéhez mint az anya a saját lányáról és szerinte ezért nem akar zavarni.


2016. jún. 7. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg több pénze van utazásra?
2016. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Húgod hülyeségeket beszél. Persze hogy egy anya máshogy viszonyul a menyéhez, mint a lányához, de ne a menyéhez menjen, hanem a fiához, meg az unokáihoz. Ilyen alapon anyósod is kivonhatná magát, hogy ő nem megy a vejéhez, csak a fiához. Más lesz az ok.
2016. jún. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Most komolyan átgondoltad?

Anyukád 50.000 Ft-ot keres (ha jól értem nem is stabilan minden hónapban, hanem, amikor kap ilyen fajta munkát). Apukád 80.000 Ft-ot, húgod 20.000 Ft-ot ad haza. Tehát szerencsésebb esetben havi 150.000 Ft az össz jövedelmük, ebből kell a lakást fenntartani, élelmiszert vásárolni, esetleg ruhát, gyógyszert. Szerinted mennyi marad nekik utazásra, hogy kimenjenek hozzátok? Felajánlottad nekik, hogy Te fizeted a kimenetelt és kintlétet és nagyon örülnék, ha így is elfogadnák és mennének?

2016. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

"mi Németországban lakunk a feleségemmel"


Esetleg kifizethetnéd az útiköltségét!

A németországi jövedelmetekből könnyedén megtehetnéd, ahelyett, hogy itt szidod!!

2016. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Még arról is lehet szó, hogy családon belül is az ellenkező neműek között van szorosabb kapcsolat.
2016. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 gömbicica ***** válasza:
54%

kicsit más oldalról nézem a témát.

én fius anyuka vagyok.

mindkét fiunkat lakáshoz segitettük.

az egyik menyem átnézett rajtam mindig mint a szitán :( kis pökhendi fajta. Én 3 évig hétvége kivételével naponta hordtam nekik az ebédet, fizettük ilyen-olyan csekkjeiket.


Többször volt olyan, hogy vittem át az ebédet, épp csak köszönt, hozzám nem szólt volna. hát ki a franc akar ott maradni igy????


-szülése után időszak volt ez a 3 év. pszichésen roppant nehezen viselte a várandósságot is és a gyereket is, bár szeirntem nem volt ezzel tisztába :(- és a mai napig sincs. Bár volt arra vonatkozóan elejtett mondata, hogy tudja, hogy nagyon elbaxta a dolgokat :(


volt, hogy akkor volt otthon kenyér ha én vittem, gyerekem volt hogy 12-16 órát dolgozott naponta, kis hiján ráment az egészsége.


De a kapott lakást meg akarták nagyobbitani, igy kellett a pénz.


A kislány anyukája mai napig (ennek már 6 éve!!!) hetente kétszer ott tölti a délutánját, van hogy a hétvégeket is.


Pofámról égne a bőr, hogy végre délutánonként otthon a család és én beteszem a fenekem közéjük :(


Gyerekemnek is sokszor teli a pupja a dologgal, mindig kért, hogy menjek át a gyerekekhez is, de mivel általában kinézett az anyuka, inkább nem mentem.

szóval fiam elviselte az anyósát heti 2-3-4 délután, de a feleség szinte kiutált a gyerekektől is :(


szóval egy lánygyerek az anyuját másképp viseli mint az anyósát. még akkor is, ha az anyós a lelkét kitenné értük, nem jár a nyakukra stb.


de van ellentét is, a másik menyem, akivel olyan a kapcsolatom, mintha anyuja lennék, ill. lányom lenne.

Imádom!!! -megjegyzem náluk sem lebzselek!!-

Ha szükség van rám, akkor viszont mindig segitek.


Kedves Kérdező. Szóval Neked az a gond, hogy saját Édesanyád nem látogat meg, de a feleséged Anyukája időnként kijár Hozzátok.


Akkor utazz Te haza a Szüleidhez :)

Esetleg beszélj vele, hátha valami nyomja a lelkét :)

2016. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Mennyit keres egy közmunkás, 40 ezret? Nem tudom pontosan, ezért kérdezem.

De ha ehhez hozzáadjuk a 80 ezret és a húsz ezret, abból szerintem épp kijön a rezsi és a kaja, esetleg kell a pénz cipőre, ruhára, aztán ennyi. Nem hiszem, hogy ebből nagyon utazgatni kellene.

Anyósod férje viszont külföldön dolgozik, gondolom jóval többet tud haza küldeni, mint 80 ezer forint.


Ha hiányzik az anyukád, ne azt várd, hogy oldja meg egyedül az utazást, hanem ajánld fel, hogy kifizeted neki a buszjegyet vagy repjegyet. Ha így sem megy, akkor jogosan akadsz ki, egyébként nem.

2016. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
felnött férfi enyire nem érti a pénz értékét
2016. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Elég szomorú hogy még nem tűnt fel, hogy a szüleid kb. a létminimumon élnek, és ahelyett hogy segítenéd őket, még elvárásaid vannak. Fel se merül, hogy azért nem költ szórakozásra sem, mert nem telik rá? Nekem is vannak kint unokatesóim, amikor meghívják magukhoz a szüleiket, ők fizetik az utat, pedig a szülők nem minimálbéresek meg közmunkások, de tisztában vannak vele, hogy ez nekik jóval nagyobb anyagi teher.
2016. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos a kérdező kissé feledékeny!

Hamar elfelejtette, hogy ő is a jobb élet reményében tántorgott ki innen.

A saját anyját viszont hátrahagyta a nyomorban, és még ő jön az "álcsodálkozással", hogy a közmunkából vegetáló mamájának nem az utazgatás a hobbija!


Azért kíváncsi lennék, hogy a mamád itthoni (100-150 Euro/hó)közmunkás béréhez képest,

esetleg leírnád a németországi havi családi bevételeiteket a fizetésetekkel és a kapott állami támogatásokkal és a segííílyekkel együtt?!


(Csak, hogy mi tudatlanok is lássuk konkrétabban az "aggódásod" okát, amelynek kapcsán kiírtad ezt a kérdést.)

2016. jún. 8. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!