Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hatással lehetett...

Szerintetek hatással lehetett ez a "lelki egészségemre"?

Figyelt kérdés

mikor 9 éves voltam 2 1éves kisöcsém volt. Anyuék sokat veszekedtek már már bántalmazták egymást. Mi hárman néztük végig. Anyámat ha majdnem megütötte fater akkor kezébe vette egyik testvérem hogy mögé bújjon és így ne üsse meg. Apu minket nem bántana ezért nem volt semmi. De ilyenkor mindkét kisfiú sírt, féltek. Én is sírtam már kínoztak a gondolataim. Szörnyű érzés volt. Aztán elváltak pár hónapra és apuhoz átmentem suli után estére megnézni egy filmet mivel hiányzott. Azokban az időkben 10éves lehettem már, de a helyzet ugyan úgy rosszvolt és szomorú voltam. Apám fel akarta magát akasztani. Majdnem a hét minden napján mikor átmentem sírt és szenvedett mint egy őrült vagy pszichopata ember. Én is sírtam borzalmas volt hallgatni. A szívem ketté hasadt. Később összejöttek megint és együtt laktunk ismét voltak még veszekedések de elmúltak ezek. Fater mondta hogy csak azért él még mert én ott voltam neki és erőt adtam hogy ne dobja el az életét. Ezt mondta. Azóta már 12 éves vagyok és nem érzem a mentális / lelki egészségem normálisnak. Azóta már sokszor ordibált velem apu mikor valami rosszat tettem, egyszer elcsattant a pofon is de lényegtelen. Volt egy korszakom mikor még vágdostam is magam. És néha apu részegen sírva beszél nekem. Ilyenkor kicsit meg is ilyeszt.. ráadásul azokat a rossz időket felizédi.


Lehetett hatással rám ez? :(



2016. jún. 12. 15:25
 1/7 mamikert válasza:
100%

Igen, hatással van rád. Sajnos a felnőttek sokszor döntenek rosszul, főleg egy vita hevében, ideges lelkiállapotban, vagy ittasan. Öcséid már négy évesek, jól kijössz velük? Még egy kis idő, és tudjátok egymást támogatni.

Van jóbarátod? Vagy nagyszüleid?

2016. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a nagyszüleim sokat támogattak, ők segítették át a vágdosós depresszióm. :) minden hálám az övék. De a szüleim eltiltottak onnan. Borzalom. Igen az öcséimmel jól kijövök, úgy állok hozzájuk hogy ha már anyuék nem mindig adják meg nekik a boldogságot segítek nekik én.
2016. jún. 12. 15:59
 3/7 mamikert válasza:
100%
Nagyon jól teszed, ha szeretgeted az öcséidet. Ezek szerint a lelked szép maradt, és a jóra vágyik! Messze laknak mamáék?
2016. jún. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, biztosan hatással volt, van és lesz rád.
2016. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem olyan messze kb 10 perc autóval. Annyira nem rossz a helyzet mert anyagilag tényleg biztosítanak szép életet de azért emellett.. nem túl jó :) De a lényeg hogy túljutottam az öngyilkosságos őrült korszakból, mikor minden nap a halálon gondolkoztam (igen, szégyenlem hogy kibuktam ilyen kis bajoktól és hogy tipikus tinédzserkor) és mindig azon gondolkoztam milyen gyilkolni. De már nem természetesen kipróbálnám de hülye azért nem vagyok! :D viszont furcsa tüneteket is megfigyeltem magamon amik valószinű elmúlnak
2016. jún. 12. 20:34
 6/7 anonim válasza:

Szia!


Hívd fel 116 111-et!!! Ez egy ingyenes lelkisegély-vonal fiataloknak. Nem kell a nevedet sem elmondanod nekik, de meghallgatnak és ha tudnak segítenek.


Amiket leírtál, sajnos nagyon is hatással lehetnek a lelki egészségedre.

Amiket érzel, amiken kibuktál, azok nem kis dolgok, és ennek nem kéne a tinédzserkor részének lennie!

2016. jún. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mamikert válasza:
Sajnálom, hogy tizenkét évesen már ennyi terhet cipelsz. Valóban jó lenne valakivel beszélgetned. Látod, vagyunk itt néhányan jó szándékkal, de csak jó lenne egy megbízható személy. Ha elmész nagyszüleidhez, megbüntetnek? Egyáltalán: vágysz hozzájuk? Úgy érzed, segítenének? Ha igen, akkor fordulj hozzájuk. Nem feltétlenül azért, hogy az otthoni helyzetről beszámolj, hanem azért, hogy egy kicsit gyerek lehess, akit nagyon szeretnek, és akire vigyáznak a felnőttek. Ez minden gyereknek járna... :( Én is egy anyuka vagyok, szeretettel gondolok rád azóta is, hogy olvastam a történeted.
2016. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!