Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20+ éves barátnőm szájrapusziv...

20+ éves barátnőm szájrapuszival köszön az Anyjának és az Apjának is. Csak szerintem fura?

Figyelt kérdés
Eddig még valahogy pont nem láttam ezt, most a szemem előtt történt (pedig elég régóta együtt vagyunk). Eléggé kiakadt amikor felhoztam, azt mondta kisgyerekkorától így köszönnek, nem fog ezen változtatni, meg hogy vidéken sokan csinálják így (kis faluból származik, de Budapesten dolgozunk). Nekem viszont elég kellemetlen a dolog, el nem tudom képzelni milyen lenne mondjuk ez a jelenet egy közös családi eseményen. Kíváncsi vagyok mások véleményére, normális ez? Én Bp-n nőttem fel, és teljesn megrökönyödtem ezen, vidéken másképp van? Köszi a segítséget!

2016. jún. 12. 18:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Ez egyes családokban természetes, pl unokatesóméknál, már egész pici kortól kezdve. Szerintem is furcsa, de ez náluk megszokott hagyomány. Szerintem ne firtasd, vagy csak ahogy előttem is említették, kérd meg, hogy ha lehet, előtted ne, mert zavar. Ez most olyan, hogy egyes kultúrákban (keleten) mély meghajlással köszönnek a szülőnek, náluk meg ez alakult ki, mint a szeretet és tisztelet jele.
2016. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Látom elég megosztó a téma, de sokan egyet értenek velem. Felhozom megint neki, meg fogjuk beszélni mindenképp!
2016. jún. 12. 20:14
 13/21 anonim ***** válasza:
28%
Ahány ház,annyi szokás.En is láttam már,hogy a 120 kg.-os (kb.30 éves)férfi szájrapuszit adott az apjának.Elfogott az undor, de problémát nem csinálnék sohasem belõle. Talán az ilyen gyerekek nem undorodnak a szülõktõl.
2016. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit beszélni ezen, ez pont olyan, mint hogy a maláj őslakost se tudod meggyőzni, hogy pondrót enni undorító, mert neki tök természetes.


Szóval kár ezen pörögnöd, náluk ez a szokás. Nekem sem tetszik, és én még a kisbabámat se fogom szájon csókolni (mindenhol máshol simán, talptól popsin át fejbúbig, de pont szájon nem, mert nálunk sem szokás. :D)


De ettől nem lesz beteges valami, csak neked idegen.

2016. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol ez szokás, bár szerintem nem lehet adott helyre kategorizálni, pl. én is vidéken nőttem fel de nálunk a sima ölelés és puszi sem szokás, szóval nekem néha az is fura ha a családtagok csak úgy puszit adnak pl. köszönéskor. Valakinek meg lehet az fura, hogy mi nem csináljuk.
2016. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

Mit fogsz megbeszélni? Hogy viselkedjen úgy, ahogy elvárod?


Nem tudom, én sem tudom elképzelni, hogy anyukámat szájon pusziljam, de magasabb az ingerküszöböm annál, minthogy ilyen semmi dolgon kiakadjak, meg még megdumcsikáljam, hogy tetszik-e vagy sem.

2016. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem vidéki kontra budapesti dolog.

Én vidéki létemre a környezetemben még soha nem hallottam ilyesmiről, csak ezen az oldalon olvastam eddig erről...

Szerintem is fura.

2016. jún. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon fura. Nem termeszetes. Keptelen lennek szajon csokolni anyamat, apamat. Hideg kiraz. Lehet szakitas lenne a vege nalam.
2016. jún. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
44%
Ez eléggé gusztustalan, meg akkor is ha egy kisbabaval is csokolgat anyuka vagy apuka, undorito...... Betegek ezek. En is videken nőttem fel, senkit nem láttam , hogy igy köszönik egymást családtagok. Ezek csak beteg emberek csinálják.
2016. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező !

Én 18 éves lány vagyok , egy kis faluba nőttem fel . Ott ez szokás volt, dédinél és nagyinál is. Nem kezeltük ezt annyira szemérmesen és drasztikusan. Szerintem Ők ( mármint a nagyszüleim) így nőttek fel és ez meg is maradt náluk. Persze már pár éve elhagytuk ezt a szokást és két arcra puszival köszönünk nekik. Egyedül hugom szokott szájrapuszit kapno , de az is ritka.

Ne ítéld el ezért,ez egy családi szokás. Mint ,hogy egyes családoknál a férfi csak kézcsókkal köszön a nőnek , vagy ,hogy a férfiak ülnek előbb az ebédlőasztalhoz . Stb. Ahány ház annyi szokás :-)

2016. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!