Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos az idegességem? Szemét...

Jogos az idegességem? Szemét húzás ez tőlem?

Figyelt kérdés

Külön élek a barátommal, ő dolgozik, én tanulok, előző évben passzív voltam, akkor tudtam pénzt keresni, most megint aktív vagyok, így csak hébe-hóba dolgozgatok, mert most vizsgázok.

Az a helyzet, hogy már régóta szeretnénk a párommal egy kutyust és úgy tűnik, hogy most tudnánk is venni egyet közösen. Anyukám egyébként mindig ellenezte, amikor kíváncsiságból megmutattam neki a kiskutyát (nem mondtam azt hogy megvennénk), akkor is csak annyit mondott rá, hogy "nem kell".

Most kaptam tőlük egy kis "zsebpénzt" amíg nincs időm dolgozni menni, de ezt a pénzt a kutyára akarom költeni és emiatt lelkiismeret furdalásom van (inkább eszek zsíroskenyeret, de kb kislánykorom óta vágyam egy kutyus). Persze ha újra dolgozni fogok, akkor vissza akarom adni a pénzt, de most mégis rosszul érzem magam, hogy nem osztom meg vele ezt a dolgot.

Egyébként (most nem azért hogy kivonjam magam a felelősség alól), de anyám két kézzel szórja a pénzt, szóval nem szűkölködnek a pénzzel.

Nektek mi a véleményetek?


2016. jún. 16. 22:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%

A zsebpénzt add vissza. Külön éltek, ne anyukád adjon már pénzt.

És mivel külön éltek, így a te döntésed, hogy veszel-é kutyát. De ne anyukádtól kapott zsebpénzen! Most vagy felnőtt vagy és éled az életed, vagy a szüleidtől függesz egy másik lakásban lakva, de rájuk utalva.

2016. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
17%

Először is, hol tartanátok a kutyát? Írod, hogy külön éltek, de közös kutyát akartok.

Szerintem nem jó ötlet. Ha a barátodnál lenne a kutya, akkor a szüleid nem értenébek főleg vele egyet, hogy miért fizetsz te is bele.

Ha meg nálatok lesz, azt se nagyon értem, hogy miért kell a barátodnak bele adni.

Külön lakhellyel közös kutyát nem lehet nevelni. Vegyétek meg akkor, ha együtt fogtok lakni, és akkor tényleg a közös kutyátok lenne. Így nem az.

2016. jún. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

"Hivatalosan" arra költöd azt a pénzt, amire akarod, hiszen neked adták. Gyakorlatilag viszont nyilvánvaló, hogy nem kiskutyára, hanem a megélhetésedre szánták... nekem is lelkifurdalásom lenne, én inkább megvárnám a vizsgaidőszak végét, és ha elmentem dolgozni, abból a pénzből vennék kutyát.


Off: menhelyi kutya nem jöhet szóba? Hihetetlenül hálás tud lenni, és konkrétan megmentenél egy kutyát. Kevesebbe is kerül (ugye ingyen van, csak amennyit gondolsz, annyit adakozol a menhelynek, ill. ivartalanítási kötelezettséged van, ha a menhely még nem tette meg).

2016. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Jaj bocsi, félre értettem. Úgy olvadtam, hogy a barátodtól élsz külön. Bocsi

2.vagyok

2016. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
És ha a kutya beteg lesz? Miből fizeted? Ivartalanítás? Ez egy kutya, nem plüss, ha épp nem aktuális a bizonytalan élethelyzeted miatt, ki fog vele foglalkozni? Ki fizeti az oltásokat, bolha kullancs elleni cseppeket, jó minőségű tápot? Gondold át ezt mégegyszer, a kutyának teszel rosszat. Amíg szüleidtől kapsz zsebpénzt és ilyen bizonytalan körülötted minden, ne vegyél magadhoz kutyát.
2016. jún. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
Pénzért kutyát, mikor szarásig vannak a menhelyek? :(
2016. jún. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Három menhelyi kutyánk volt. Olyan hálás, jólelkű, szeretnivaló kutyusok voltak mindannyian. Hozz el inkább egy menhelyi kutyust, sose bánod meg.
2016. jún. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3%
Nem baj az, hogy valaki a korcsokat szereti, de az állatoknál nem létezik az a fogalom, hogy "hála".
2016. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Nyolcas, neked még nem volt kutyád, honnan tudnád?
2016. jún. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

"Nem baj az, hogy valaki a korcsokat szereti, "


No igen, valamiért téged is szeretnek a szüleid, még ha kívülálló számára ez nehezen is érthető.

2016. jún. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!