Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmennétek a helyemben vagy nem?

Elmennétek a helyemben vagy nem?

Figyelt kérdés

A szüleim szétmentek, amikor 16 éves voltam (most vagyok 20) -vagyis anyám dobta ki az apámat, mert már nem bírta elviselni azt, hogy szinte minden este részegen ment haza.

12 éves korom előtt jó volt a kapcsolatom az apámmal, de utána folyamatosan szidott (nagy a hátsóm, értéktelen vagyok, kutyának sem kellenék és hasonló finomságok.)

Miután anyámmal szétmentek, nem beszéltem vele évekig.

Volt egy nője, aki minden vasat lehúzott tőle, amit tudott, szóval nem is próbálkozott azzal, hogy felvegye velem és a bátyámmal a kapcsolatot -viszont bátyám futott utána, én nem.

Aztán nemrég ezzel a nővel szétmentek -azaz a nő dobta- összejött egy másikkal, aki normális. Az év elején kaptam tőle pár telefonhívást, ahol részeg volt, ezzel nem is igazán foglalkoztam. Márciusban vagy áprilisban viszont felhívott és akkor normálisan elbeszélgettünk. Utána viszont nem beszéltünk, 1 hete kerestem fel, anyám unszolására, mivel elmondása szerint "ő megtette az első lépést, most én jövök"

Felhívtam, beszéltem vele kb 1 órát, normális volt, felhozta, hogy elmehetnénk a párommal meglátogatni, mert 28-án a párjával külföldre megy dolgozni fél évet és itt is a probléma.

Nekem a dolog elég korai, viszont normális volt és nem zárkózok el attól, hogy egy esélyt adjak neki.

Nem tudom, hogy elmenjek-e vagy sem.

Ő nem akar jönni, mert számára "idegen a terep" (azóta elköltöztem) viszont hajlandó fizetni a vonatjegyünket (most újítottuk fel a szobánkat plusz ágyat vettünk, szóval anyagilag nem vagyunk éppen eleresztve.)

Anyám megpróbálta meggyőzni, hogy jöjjön el ő ide (65km kb) de hajthatatlan.

Most is nekem kéne felhívnom, hogy akkor mi legyen. Nem igazán értem, hogy miért nem ő, de mindegy.

Nekem a dolog eléggé úgy jön le, hogy elvárná, hogy menjek utána csak azért, mert a lánya vagyok -amit nem értek, miért tart fent, mert eddig sem hatott meg különösebben ez a dolog-


Nos, röviden összefoglalva ennyi. Tudnám még ragozni, hogy miket tett, de szerintem így is érthető.

Ti mit tennétek? Elmennétek vagy sem?



(A "csak az apád, felnevelt, etetett és légy hálás" féle kommentek nem érdekelnek, köszönöm)


2016. jún. 20. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Elmennék, adnék egy esélyt. Veszíteni nem veszíthtsz, nem?
2016. jún. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Kitalált sztori. Ha anyád 8 éve kidobta apádat a pia miatt, majd 8 ő éven át nem keresett sem téged, sem a bátyádat, aki pedig "futott utána" akkor miért erőltetné most anyatok, hogy kezdjétek tartani a kapcsolatot? Pláne úgy, hogy év elején még részegen hívogatott? Kitört a nyári szünet, kínodban kamukat írsz ki?
2016. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Elmennék. A párod meg teljesen felesleges lenne ott az első találkozón
2016. jún. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem veszítenék semmit, de nekem ez még korai lenne.


Valószínűleg nem az lenne a legjobb, ha a párom is ott lenne, viszont nem szeretnék egyedül menni.


Anyám 4 éve dobta ki az apámat, 8 éve még együtt voltak -tudod, szövegértés - ráadásul ő évek óta nyüstöl azzal, hogy vegyem fel az apámmal a kapcsolatot, "csak az apád" alapon.

2016. jún. 20. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
háát adnék esélyt,de nekem erősen olyan érzésem van hogy valamit akar tőletek. Lehet nem most csak szimplán kapcsolatot akar teremteni hogy ha majd öreg lesz legyen aki eltartja őt most hogy a csaja nincs. Neked nem fura hogy csak akkor keres amikor a nő eltűnt a képből? Szerintem szimplán magányos és ló helyett jó a szamár mis alapon... Menj el hozzá,de maradj éber ki tudja mit akar(öcsém is évek óta látogatja apámat, mert apám húú de szereti ,előtte persze rá se nézett és most egy félmondatban kibújt a szög a zsákból "úgyis te tartasz majd el vénségemre", na ezért ilyen kedves évek! óta)
2016. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most van másik barátnője, vele is fog kimenni külföldre.

Egyébként nekem is furcsa, hogy ennyi idő múlva keres, bár anyám szerint az előző nője nem hagyta, viszont a mostani értelmes és ösztönzi, hogy vegye fel a kapcsolatot velünk (pl elvileg bátyámnak is adott 300 000Ft-t kocsira, bár engem nem érdekel a pénze.)


Jobban hajlok arra, hogy elmenjek, bár még mindig nem vagyok biztos.

Éberséggel nem lesz gond.


A -normális- válaszokat pedig köszönöm!: )

2016. jún. 20. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem menj el! Nem veszítesz vele semmit sem.
2016. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem segítene a megbocsátásban.

Bűntudatot meg ne érezz egyáltalán, ő az apád, szülőként neki lenne a dolga, hogy gondoskodjon rólad. Ezt nem tette, így már emberként rajtad áll, hogy mennyi energiát akarsz belefeccölni a kapcsolatotokba. De tény, hogy jobb neked is, ha le van ez zárva.

2016. jún. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!