Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elmennétek kizárólag a...

Ti elmennétek kizárólag a szüleitek kényszerítésére főiskolára/egyetemre? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés
Jelenleg végzős vagyok gimiben. Az a helyzet, hogy már ide is "kényszerből" kerültem be. Megmondták, hogy csak gimnáziumba jelentkezhetek, és kész. Sokat veszekedtünk emiatt, mert nekem kiskorom óta vágyam volt, hogy fodrász legyek. Nagyon szerettem volna fodrásznak tanulni. A mai napig vonz ez a szakma, és még most is szeretnék az lenni. Sajnos felvettek gimibe. Még az első félévben, meg év végén megpróbálkoztam az iskolaváltással, de természetesen csak heteken át tartó veszekedés lett a vége. Akkor valamilyen szinten megbékéltem a dologgal, gondoltam 4 év alatt majd csak kialakul valami, megtetszik valami más is. Sajnos ez nem így lett. Ez alatt a pár év alatt folyamatosan hallgattam, hogy muszáj egyetemre/főiskolára mennem, mert különben semmi nem lesz belőlem az életben, takarító leszek, stb. Emiatt rengeteget nézelődtem az interneten, hogy mégis milyen szakra menjek. Az a baj, hogy engem egyik sem érdekel. Aztán úgy döntöttem, jelentkezek turizmusra, mert angolból emeltezek, oda úgyis az a követelmény. Ha fel is vesznek, beiratkozni úgysem fogok. Minek fizessenek ki ennyi pénzt, ha nem is érdekel amit tanulok? Amúgy is a turizmussal szinte lehetetlen elhelyezkedni. Én inkább szeretnék elmenni OKJ-re. Ti mit tennétek? Elmennétek fősulira, hogy nyugodt legyen a szülők lelke, vagy inkább azt csinálnátok amit tényleg szeretnétek?
2015. jan. 4. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Felnőttként ne a szüleid életét éld, hanem a sajátodat.
2015. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom nekik. Ők erre mindig azt mondják, hogy legyek hálás azért hogy egy jó iskolában tanulhatok. De mi értelme, ha csak nekik teszek ezzel szívességet?:(
2015. jan. 4. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy gimnáziumba jártál és lesz egy érettségid, mindenkeppen jó dolog, mert ma már ahhoz, hogy akár kukás legyél is, az érettségi alap.


De ha leérettségiztél és továbbra is fodrász akarsz lenni, akkor tanuld azt. Ha aztán idövel meggondolod, és mégsem tetszik, még mindig van lehetöséged mást tanulni vagy felsöfokra menni - de ez a te döntésed.

2015. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Éld a saját életed. Ne a szüleidnek akarj megfelelni. Az ilyen megfelelési kényszer csak rosszat szül.
2015. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én valószínűleg hagynám, hogy beírassanak, aztán kibuknék.
2015. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A fodrász OKJ sem olcsó és két évig tart (ha jól láttam, de van 12 hónapos is), egy alapszak 3 év. A nyelvismeret jól jöhet, esetleg tanulhatsz valami hasznosat is turizmus szakon. Az érettségi meg kell az OKJ-hez.

Azt mondod, a szüleid fizetnék a főiskolát akkor is, ha költségtérítéses? Nézz utána, hogy a fodrászképzésből (lehetőleg a legjobb tanfolyam) mennyi egy félév, illetve turizmus szakon mennyi. Ezzel talán meg tudod őket győzni, ha kevesebb az OKJ, hogy az jobban megéri, mert esetleg utána jövőre jelentkezhetsz megint államilag támogatott képzésre.

Ha a szüleid nagyon akarják a felsőfokú tanulmányokat, egy próbát megér. Nézd, hasznos dolgokat is tanulhatsz, többet tudni nem hátrány. Maximum nem tudod teljesíteni a követelményeket és végül abbahagyod. Viszont ha ebbe belemész, esetleg megkérheted őket, hogy segítsenek finanszírozni a fodrász OKJ-t - a suli mellett. (Gondolom összeegyeztethető a kettő.) Azzal biztosan hamarabb végzel, és több lábon állni a mai világban hatalmas előnyt jelent. Utána levizsgázol az alapszakon, lesz egy diplomád, elmész fodrásznak. A főiskola, egyetem jó közösséget ad - ha mást nem, leendő ügyfeleket. Turizmus szakon biztosan sok a lány, amíg a fodrász vizsgádra készülsz, egy jól sikerült ingyen hajvágás később megalapozhatja a jövődet. (Elvégre ha nekem egyetemen jól vágod a hajamat, utána szívesebben megyek hozzád hajat vágatni, mint egy ismeretlen nőhöz. Még akkor is, ha drágábban dolgozol.)

2015. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a te esetedben nincs igazuk. Sokszor jól sül el, ha ilyen helyzetben egy kicsit erőszakosak a szülők, de csak a gyerek érdeklődési körén belül, és csak bizonyos mértékig. De nálad szerintem nincs igazuk, hiszen tudod, hogy mit akarsz csinálni. Nekem apukám mindig azt mondta, hogy ha jó vagy a szakmádban, akkor lehet, hogy nem leszel gazdag, de meg fogsz élni, bármi legyen is az. Pedig ő is egy igazi maximalista. :)
2015. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy nem csak én látom így a dolgokat.


#6: Annyi pontot szerintem nem lesz, hogy támogatottra felvegyenek, főleg ha azt nézzük mennyien jelentkeznek erre a szakra. A szüleim fizetnék, ezért próbálom velük megértetni, hogy inkább olyanra fordítsuk azt a pénzt, amiben legalább örömömet lelném, és el is tudnék helyezkedni vele.

2015. jan. 4. 23:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha fizetik az egyetemet, akkor a helyedben lediplomáznék, és közben vagy utána csinálnék egy fodrász OKJ-t.
2015. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Diploma után még mindig lehetsz fodrász, nem vesztesz semmit, sőt kinyílnak a lehetőségeid.

Én azt tanácsolom, hogy ha a szüleid fizetik akkor tanulj minél magasabb szinten, minél többet. Egy fodrász okj-t bármikor megcsinálhatsz, akár 40 éves korod után is és még mindig lehetsz kiemelkedő fodrász, csak ráadásul műveltebb leszel, jobban tudsz beszélgetni műveltebb vendégekkel is, sikeresebb fodrász leszel.

2015. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!