Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Az apám egy eléggé agresszív alak, folyton kiabál velünk otthon. Mindenbe beleköt, a vajat hogy kenjük rá a pirítósra, mennyi szörppel hígítjuk fel a vizet, stb...

Már kezd nsgyon elegünk lenni a csaláfommal belőle, szintemár rettegünk hogy mikor emeli fela hangjá, vagy hogy mikor jár el a keze megint. Múltkor is meg akart verni, mert egy olyan nadrágot vettem fel ami nem tetszett neki. Erre é n elmenekültem órákra otthonról, majd amikor sírva haza mentem a testvéreim és anyukám egyből átöleltek, ő pedig egy büdös szót nem szólt hozzám, csak este felé kiabált velem hogy hány ezer forintnyi üzemamyag ment el a ketesésemre. Ja... Amikor ő gmfolyton lenyúja az ajándékba kappott pénzemet. Máskor pedig vendégek voltak nálunk, volt egy elkényesztetett gyrekük aki nem tetszett apukámnak ( négy éves ), amikor egyedül maradtak fogta magát és megrángatta. Szetencse hogy nem montda el a kisgyetek mert botrány lett volna belőle. Hát igen. Egy beképzelt alak az apám. Úgy képzeli hogy körülötte forog a világ. De ez még hangyán. Anyukám mesélte hogy amikor hat hónapos voltam,és nem akartam abba hagyni a sírást, ezért is megvert. Szerintetek normális az ilyen? Na persze nem csak emnnyi volt, kiskoromóta egy csomószor megvert amikre emlékszem is, és amik mély nyomot hagytak bennem. Na szóval, mihez tudnánk kezdeni a családommal?



2016. jún. 23. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
anyukád sem normális hogy ezek után vele maradt...
2016. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyámügy válás?
2016. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
amúgy ha ver látlelet, és amikor balhézik egyszerre kell a mentőket és a rendőrséget is kihívni és akkor elviszik az idegosztályra. Minden esetről papírt kell kérni így az esetleges válásnál vagy távoltartási kérelemnél jól jön. Persze válás előtt mindent titokban el kell rendezni(új lakóhely, külön számla )
2016. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
gyámügy? ezért le is csukhatnák
2016. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én is azt tudom mondani, amit az első. anyukád is legalább annyira hibás a helyzetért, mint apukád.

ha már 6 hónapos korodban is megvert,akkor mi a fészkes fenéért nem hagyta el akkor? vagy ha nem volt rá módja anyagiak miatt,akkor amikor lehetett volna?

de nem, több évtizede ugyanúgy vele van .az egy dolog,hogy ő mártír,de a gyerekeit kitenni ennek.. nem anya. persze apukád sem nevezhető szülőnek.

annyit tudsz tenni,hogy amint módod van rá elköltözöl otthon. ha tudsz akkor a tesójaiddal együtt. és többet felé se néztek a szüleiteknek. ezt érdemelnék,semmi mást.

nem tudom hány éves vagy, de 16-től már tudsz diákmelózni. a pénzt a saját számládra utaltasd. és így 18 évesen el tudsz tőlük menni.

a verésért meg lehet kérni látleletet, de én úgy tudom,hogy neked kell kifizetni a díját.. de mivel kiskorú vagy,hátha más a helyzet..

egyik barátnőmet verte a párja és amikor ment feljelentést tenni és látleletet vetetni,neki kellett fizetni..

de mondom,ha kiskorú vagy csak nem hajtanak el a rendőrségen..mindenképp menj be, apukád meg majd elgondolkozik a börtönben,hogy mit kellett volna másképp csinálni.

és nekem van olyan tippem,hogy anyukádtól is elvennék a gyerekeket,mert mint írtam, ő is hibás,hogy hagyja ezt a helyzetet évek óta.

2016. jún. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Apukád valószínűleg valamilyen mentálhigiénés problémával küzd, nem tudja kezelni a hirtelen hangulatváltozásait.

Ha még nem torzult el teljesen a jelleme, akkor rá kell beszélni hogy forduljon orvosi segítségért. Neki sem könnyű. Az ilyen emberekben iszonyatos lelki viharok játszódnak le, és szinte szétfeszíti őket a bűntudat.

Ne lökjétek el magatoktól, hanem segítsetek rajta.

Ha az ilyen embert magára hadják, nagy az esélye, hogy katasztrófa történik.

2016. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Snorri ***** válasza:
Hány éves vagy? Testvéreid? Én akkor hagytam volna el anyukád helyében apukádat, amikor először kezet emel valakire. Sajnos nem sokat tudsz tenni, anyukádnak kellene, de ha eddig nem lépett, akkor ezek után sem fog. Az maradt, hogy keresel egy olyan középiskolát, ahova koliba mehetsz, utána munka, albérlet, főiskola, kolesz, mellette munka, és ennyi. Sajnos. :((
2016. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mennyi szörppel hígítjuk fel a vizet

---

Abba én is beleszólnék... :--))

2016. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Olyan emberek szólnak bele a témába, és szavaznak le nullára, akiknek lövésük sincs egy ilyen család életéről.

Max fantáziálni tudnak róla.

Ha majd a kérdező ott áll az anyja mellett talpig feketében az apja temetésén zokogva mert kitaszítva, magányosan kicsinálta magát, na akkor okoskodjatok.

Nem a levegőbe beszélek, hanem megtettem azt, amit a kérdezőnek ajánlottatok.

A mai napig bánom, hogy nem álltam az Apám mellett, akármilyen ember volt is.

A jó Isten bocsájtson meg nekem.

2016. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!