Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadható ha a 19 éves...

Elfogadható ha a 19 éves lányom, egy 30 éves férfival van párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
2016. jún. 23. 15:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
34%
Rejt azért sok rizikót is egy ilyen kapcsolat, én végül kiléptem belőle, és akkor láttam, általában az ilyen viszonyok elég alá-fölé rendeltek, sokszor vannak igénybeli eltérések, főleg a célokban. Különösen amíg a lány ennyire fiatal, neki még ismerkedni kéne a nagyvilággal, tanulni, barátságokat építeni, szórakozni, érett harmincas már megállapodni akar.
2016. jún. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy látom a dolgokat,ahogy az utolsó válaszoló írta..

2016. jún. 24. 08:54
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha a lányod boldog ezzel a férfival, ne szólj bele, mert azzal csak elmarod magadtól. Csak akkor lépj közbe, ha egyértelműen azt látod, hogy boldogtalan. De csak mert 11 év a korkülönbség, azért ne.

Általános iskolás koromban egy évvel fölöttem járt egy lány, az ő szülei között ugyancsak ennyi a korkülönbség, a lány már 30 éves elmúlt, tavaly ment férjhez, a szülei boldog házasságban élnek azóta is. Minden eset egyedi.

2016. jún. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

mivel semmi beleszólásod nincsen,jobb hogyha elfogadod.

lehet,hogy idővel kiüt majd a nagy korkülönbség és a kapcsolat végét jelenti. de nem törvényszerű. lehet hogy örökre együtt maradnak,az is lehet hogy más miatt szakítanak,aminek semmi köze nincs a korkülönbséghez.

nem szabad beleszólni.

azért nem annyira kirívó eset,minthogyha apja korúval jönne össze.

2016. jún. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
65%

Szerintem pont ez a normális korkülönbség.

De nem csak az én véleményem,vagy tapasztalatom,azért ennek sok évszázados kialakult hagyománya volt.

Csak az utóbbi ötven évben borult fel ez a szemlélet.

Mi az hogy 19 lány nagyon fiatal?

Nőnek fiatal,de lányként 15 évesként volna nagyon fiatal.

19 évesen nagyon is érett a házasságra,sőt,ekkor igazán.

Talán egy huszonéves tacskó akinek még a nők,pia,haverok,a legfontosabbak,esetleg még se jó munkahelye,se egzisztánciája nincs??

Igen,pont a 30-éves kortól alkalmas egy férfi házaságra,mert innentől számít férfinak.

A nő hamarabb érik meg erre az aktusra,ezért vannak a fitalok közötti korai válások.Nem egy rugóra jár az agyuk

2016. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Bordás Béla válasza:
39%

Elfogadhatónak elfogadható - már csak azért is, mert nem Te döntesz a dologról, hanem lányod, hiszen az ő boldogságáról van szó!

Azonban a statisztikai adatok többségében azt mutatják, hogy az ilyen kapcsolatok nem szoktak "megfelelően" működni és hosszútávúak lenni. (Persze ez is nézőpont kérdése, mert van akinek egy öt éves kapcsolat is már hosszú kapcsolatot jelent és szüksége van váltásra.)

Egy ilyen kapcsoltban a szakításra pedig általában azért kerül sor, mert a két korosztály között - előbb vagy utóbb, "generációs problémák" lépnek fel és nem hajlandóak feladni saját álláspontjukat.

Most még talán előnyt is jelenthet a "nagy" korkülönbség,(a fiú vélhetőleg megfontoltabb és érettebb gondolkodású, mint a lányod), azonban - mondjuk úgy harminc év múlva a "férj" 60, lányod viszont még "csak" 49 éves lesz.

Ennyi idősen pedig már inkább otthonülő, kényelmesebb a férfi (talán már több /pl. mozgás-szervi, esetleg húgyúti/ betegségben is szenvedhet - lásd reklámokban a prosztata problémákat!), míg a 49 éves nők azért még szeretnek társaságba járni, szórakozni, világot látni. (Hogy az ágyban nyújtott teljesítmény, mennyiség és minőségről ne is beszéljünk!)

Bár az is igaz, hogy az itt felsorolt "problémákat" nem Neked kell megoldanod és megelőznöd, alkalmazkodnod és a szükséges mértékben átalakulnod, azért jobb, ha ezekre is felhívod lányod figyelmét - csak a probléma megelőzése érdekében!

Szerintem fogadd el lányod döntését (egyebet úgy sem tehetsz), de azért véleményedet és aggodalmaidat tárd fel előtte!

2016. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"általában az ilyen viszonyok elég alá-fölé rendeltek, sokszor vannak igénybeli eltérések, főleg a célokban"


- EZ azonos korúaknál is sokszor előfordul.

2016. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én 21 éves vagyok, a barátom 32. És én 19 voltam ő meg 30 amikor össze jöttünk.Nekem ő az első férfi az életemben! És a két kezemet össze teszem, hogy így alakult!!! És tudod miért?? Mert a korombeliek éretlenek, vagy beképzelt buta ösztön lények, vagy tingli tangli kis puha p.csök, akiknek semmi önbizalmuk nincsen. Te melyik verziót szeretnéd a lányod mellé?? Én oltári nagy balhét csaptam volna otthon hogyha megmondják hogy hány éves pasival lehetek együtt...... Elmondom neked hogy a barátom mellett rengeteget fejlődtem, mind érettségben, mint határozottságban, mindenhogyan.... Ennyi idősen már FÉRFInak nevezhető az ember. Hagy a lányodat, Ha azzal a férfivel boldog akkor hagyjad.....

Ja és egy válaszolóra rátérve: igaz hogy benne van az a rizikó hogy a lány élni akar a 30éves meg már komolyra tervez..... én is most élem ki magamat, bulizok barátommal is és a barátaimmal is.... de ennek ellenére a barátomat szeretem. És van elég komoly összehasonlítási alapom a korombeliekkel... és köszönöm szépen nem kérek belőlük. A korombeliek és a barátom között iszonyat nagy a kontraszt.

Amúgy meg, attól mert valaki 30 éves még nem járhat el szórakozni?? Gondolkodjatok már, nem áll meg a világ 25 fölött..... De persze mindkét fél részéről kellő érettség kell hogy egy ilyen kapcsolat működjön.

2016. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet belőle. Dédszüleim közt 8 év korkülönbség volt. 66 éve voltak boldog házasok, amikor dédöregapám meghalt.
2016. jún. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szerintem elfogadható.
2016. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!