Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális dolog? Eléggé szarul esik.

Figyelt kérdés
Anyám mindig olyan dolgokat vesz nekem szülinapra/névnapra, ami neki tetszik, de nekem nem, hiába mondom h én ilyesmit nem akartam. Pl most a legutóbbi eset, pár napja nézett vmi hülye tv-vásárlásos dolgot ahol ékszereket árultak, kérdezte h nekem tetszenek-e az ilyenek, mondtam h nem és ha akarnék se tudnék már fülbevalót hordani, mert benőtt a lyuk a fülemen (de ha nem is nőtt volna be már teljesen leszoktam a fülbevaló hordásáról, nem is szeretném), de már nyakláncot se szoktam hordani. Erre pár napra rá kijelenti h rendelt nekem egy szettet (fülbevaló+nyaklánc) a tv-ből abból a hülye műsorból. Már itt eléggé eldurrant az agyam hisz megmondtam előtte h én nem akarok ilyet, erre kijelenti h nem baj majd akkor odaadja vkinek. Erre gondotlam egyet és felhívtam azt a hülye csatornát telefonon és visszamondtam a rendelést, azt mondták törölték. Erre ennek ellenére másnap kihozták! Hát eldurrant az agyam. Anyám persze átvette és nagy boldogan nyújtja oda h boldog névnapot (nem gáz h egy hónap múlva lesz csak) erre mikor meglátom mi az mondom neki h ez nekem nem kell. Erre jól összevesztünk elhordott mindennek h milyen hálátlan vagyok, meg mondta h amúgy sem érdemelném meg. Erre később látom h már a fülében lóg az állítólag nekem vett fülbevaló. Ez leginkább azért idegesít, mert 6 ezer volt az a hülye szett, de anyám kb arra sajnálja a pénzt h elvigyük a macskát állatorvoshoz mert hogy az ilyen drága (az kb 5 ezer lenne). Ilyen szarokra van pénz az állat egészsége meg le van szarva? Hát eléggé összevesztünk mert mát nagyon elegem van ebből. De mindig is ezt csinálta (rájöttem idővel), hogy olyan dolgokat vesz "nekem", amit igazából ő akar megvenni, aztán sok esetben persze az lett h mondtam nekem nem kell, és ő használta utána.. mi a franc ez? Hogy értethetném meg vele h ez szarul esik?
2016. jún. 23. 19:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
7%
Kiállhatatlan egy lány lehetsz, a leírás alapján, anyád szerintem már boldog lenne, ha elköltöznél és önálló életet kezdenél. Amúgy az ilyen piszlicsáré dolgokat meg is lehet beszélni, nem mindig veszekedni kell.
2016. jún. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Egyes, én úgy olvastam, a mama nem hallgat a beszédre.
2016. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
6%
Örülj,hogy kapsz ajándékot anyádtól,és ne csak a kifogásokat keresd benne! Anyád helyében,én semmit nem vennék/adnék neked,egy nagy pofonon kívül.
2016. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Jó most kissé idegesen írtam mert eléggé feldühített ez a dolog... én próbálnám vele megbeszélni, de nem megy. Elmondtam mindig, hogy én ilyesmit nem akarok kapni, inkább ne vegyen semmit az se érdekel, de mégis megveszi, de mindig olyat, amit igazából ő akar magának, nem nekem. Szerintem ez nem teljesen normális, ha én ajándékot akarok venni valakinek,akkor azt tartom szem előtt, minek örülne, és nem olyat veszek, aminek én örülnék... és írtam, hogy leginkább azért zavar ez, mert olyan (szerintem fontosabb) dolgokra meg sajnálja a pénzt, hogy elvigyük a macskánkat állatorvoshoz, én inkább arra költöttem volna azt a pénzt, nem is kellett volna semmilyen ajándék.
2016. jún. 23. 19:46
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
2-es, én is úgy értettem, ahogyan te, de most kapott valami xar ajándékot és akkor mi van? Mondja neki, hogy köszönöm és ennyi. Azt meg kifejezetten utálom, ha valaki ajándékot kap és azon rinyál, hogy másra hasznosabb lett volna a pénz. Aztán meg már az a baja, hogy az anyja merészeli hordani az ékszert, ami nem kellett neki. Miért ne hordaná? Gáz. Amúgy meg túlproblémázza az egészet a kérdező, szerintem.
2016. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
Ha ennyire fontos a macska, akkor vidd el te. Csak 5 ezer ft annyit azért össze tudsz szedni, nem? Ha minden alkalommal saját magának vesz ilyen módon ajándékot, az nyilván nem helyes és nem normális dolog. De nem hiszem, hogy ez történt. Amikor megkérdezte, előtte már megrendelte. Mondjuk nekem az is furcsa, hogy te visszamondod a rendelést? Nem arra kellene bízni, aki megrendelte?
2016. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
5-ös te hülye vagy már bocs. Írtam, hogy mindig ez van, nem csak most. Eddig nem is érdekelt ez az egész mert nem zavar, ha magának vesz valamit (még ha álnéven az én szülinapmra/névnapomra) de most szükség lett volna elvinni a macskánkat orvoshoz de ő azt mondja túl drága az állatorvos... nem éri meg az állat élete?? Persze ilyen hülyeségekre meg van pénz.
2016. jún. 23. 19:51
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a kérdezőnek van igaza. Nem is értme miért hordjátok le, gyakorlatilag az anyja sz@rik rá, hogy mit szeretne.
2016. jún. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
6-os, azután rendelte meg, hogy megkérdezte nekem tetszenek-e az ilyenek és akarnék-e ilyet, én egyértelműen kijelentettem h nem. De ő meg áradozott h milyen szépek és milyen olcsó tökre megéri.. persze ezek a hülye tv-vásárlós csatornák mindig ezt mondják, hogy legyen hülye, aki megveszi őket. De ha ez nem is lett volna tudhatta volna, hogy én nem hordok ékszert már évek óta, és nem is szoktam magamra költeni komolyabban a szükséges dolgoknál (tisztálkodószerek).
2016. jún. 23. 19:53
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, akkor ez a norma. NEKEM lelkiismeret furdalásom lenne, ha valakire nem figyelek annyira, hogy olyat vegyek, ami neki felesleges.
2016. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!