Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális dolog? Eléggé szarul esik.

Figyelt kérdés
Anyám mindig olyan dolgokat vesz nekem szülinapra/névnapra, ami neki tetszik, de nekem nem, hiába mondom h én ilyesmit nem akartam. Pl most a legutóbbi eset, pár napja nézett vmi hülye tv-vásárlásos dolgot ahol ékszereket árultak, kérdezte h nekem tetszenek-e az ilyenek, mondtam h nem és ha akarnék se tudnék már fülbevalót hordani, mert benőtt a lyuk a fülemen (de ha nem is nőtt volna be már teljesen leszoktam a fülbevaló hordásáról, nem is szeretném), de már nyakláncot se szoktam hordani. Erre pár napra rá kijelenti h rendelt nekem egy szettet (fülbevaló+nyaklánc) a tv-ből abból a hülye műsorból. Már itt eléggé eldurrant az agyam hisz megmondtam előtte h én nem akarok ilyet, erre kijelenti h nem baj majd akkor odaadja vkinek. Erre gondotlam egyet és felhívtam azt a hülye csatornát telefonon és visszamondtam a rendelést, azt mondták törölték. Erre ennek ellenére másnap kihozták! Hát eldurrant az agyam. Anyám persze átvette és nagy boldogan nyújtja oda h boldog névnapot (nem gáz h egy hónap múlva lesz csak) erre mikor meglátom mi az mondom neki h ez nekem nem kell. Erre jól összevesztünk elhordott mindennek h milyen hálátlan vagyok, meg mondta h amúgy sem érdemelném meg. Erre később látom h már a fülében lóg az állítólag nekem vett fülbevaló. Ez leginkább azért idegesít, mert 6 ezer volt az a hülye szett, de anyám kb arra sajnálja a pénzt h elvigyük a macskát állatorvoshoz mert hogy az ilyen drága (az kb 5 ezer lenne). Ilyen szarokra van pénz az állat egészsége meg le van szarva? Hát eléggé összevesztünk mert mát nagyon elegem van ebből. De mindig is ezt csinálta (rájöttem idővel), hogy olyan dolgokat vesz "nekem", amit igazából ő akar megvenni, aztán sok esetben persze az lett h mondtam nekem nem kell, és ő használta utána.. mi a franc ez? Hogy értethetném meg vele h ez szarul esik?
2016. jún. 23. 19:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
Jó, hát akkor anyád hülyére vesz és kamu ajándékokat vesz neked. Ez van. Szerintem ezen nem fogsz tudni változtatni. Már szóltál neki ennél a legutóbbi esetnél is és nem érdekelte. A macskát pedig te is elviheted szerintem. Bár a korodat nem írtad.
2016. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy azért én mondtam vissza a rendelést, mert ő nem akarta, mikor megkérdeztem h nem lehet-e lemondani annyit mondott h már nem. Mikor felhívtam a számot ennek ellenére azt mondták, hogy törlik a rendelést, de akkor nem értem miért hozták ki mégis.. ők is nagyon jófejek mondhatom. Onnan tudom, hogy megrendelte mert hallottam, mikor felhívta őket, én még akkor a szobámba voltam és nemrég keltem (gondolom azt hitte még alszok) és hallottam, hogy beszél valakivel telefonon és bemondta a címünket. Így még aznap lemondtam a rendelést úgy, hogy bemondtam az anyám nevét meg a címünket.


8-as, legalább valaki megérti a helyzetem.. én mindig nagyon odafigyelek ajándékozásnál, hogy olyat adjak, aminek a másik örülne, szerintem elég bunkóság lenne olyasmit ajándékozni, aminek igazából én örülnék. Anyám úgy tűnik ezt nem veszi észre.

2016. jún. 23. 20:02
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért bántjátok a kérdezőt? Hiszen valahol igaza van. Az anyja megkérdezi, hogy kell-e neki Pl: fülbevaló, a kérdező közli normálisan, hogy nem kell neki, mert nem visel ilyet. Ennek ellenére megveszi az anyja..Mert tudja, hogy ha a lányának nem kell, majd jó lesz neki.

Kedves kérdező. Csináltad már azt, hogy bármit kapsz azt fülig érő vigyorral átveszed, örömkiáltással, hogy-

"jajjjj! Úgy örülök neki, köszi anya"

Majd az ajándékot elteszed úgy, hogy anyád ne tudja viselni. Később akár el is adhatod..

2016. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Áruld már el, mennyi idös vagy?
2016. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
11-es, tudom, hogy én is elvihetem, el is fogom nem ezen van a hangsúly, csak hogy az állatorvosra sajnálja a pénzt, bezzeg ilyenekre meg nem.. az már csak mellékes, hogy mindig olyat vesz nekem, ami igazéból neki tetszik, eddig sosem csináltam ebből problémát mert azért értékeltem h gondolt rám, de hát persze nem mindig lehet olyat adni aminek mindenképp örülne az ember, de ezen nagyon érződött, hogy igazából magának akarta.
2016. jún. 23. 20:05
 16/25 A kérdező kommentje:
13-as, erre eddig nem gondoltam de jó ötletnek tűnik:D ezt fogom csinálni, ha legközelebb hasonló történik, kár, hogy előbb nem jutott eszembe:/ de igazából ennél az ékszeresnél is eszembe jutott, hogy el lehetne adni még vaterán vagy vmi, de addigra meg már láttam h anyám hordja őket..
2016. jún. 23. 20:10
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez ki szerint normális?

Mutasd meg neki e kérdést.., hátha magába száll picit.

2016. jún. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Más meg örül, ha kap egy szelet csokit bármilyen ünnepre....
2016. jún. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, utolsó, mondok egy csokis példát, csak hogy megértsd. Apukám csak az étcsokit szereti, a minél magasabb kakaótartalmút, anyukám meg az epres fehércsokit. Ha apukámnak a szülinapjára, névnapjára, karácsonyra stb. anyu epres fehércsokit venne, majd azzal a felkiáltással, hogy "ja, te ezt úgysem szereted" megenné, az teljesen rendben lenne?

Mondjuk az én anyukám mindig odafigyel arra, hogy olyasmit ajándékozzon, aminek a másik örül, mivel nem magának vesz ajándékot. Bizonyára ebben az elgondolásban van a hiba, a kérdező anyjának viselkedése meg teljesen rendben van...

Kérdező, hallgass a 13-as válaszolóra. ;)

2016. jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, baromira nem erről van szó. Hanem a gesztusról. Én is sok olyat kaptam, ami nem tetszett. De örültem, hogy eszébe jutottam az illetőnek, besúvasztottam a szekrénybe azt a csúnya pulóvert, stb, és ment tovább az élet.
2016. jún. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!