Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog ez? Milyen...

Normális dolog ez? Milyen hatással lehet egy kamaszlányra?

Figyelt kérdés
Válásunk óta az exem (az anya), mindenfajta kommunikációt megtagad velem. Semmit, a közös gyerekünket érintő kérdéseket sem hajlandó megvitatni velem. Sajnos arra utaló, egyértelmű jelek is vannak, hogy ellenem, családom ellen is próbálja hangolni. Volt, hogy érzelmileg zsarolta. :-( Próbálok odafigyelni a lányomra, programokat szervezni, de érzem rajta, hogy már nem olyan a kapcsolatunk, mint kellene. Most a napokban például lebetegedett, én meg vittem neki valamit, hogy gyógyuljon. Az exem teljesen kiborult, hogy ilyet nem csinálhatok, mert a lányunk csak az ő felelőssége stb. Megjegyzem, napra pontosan fizetem a gyerektartást, zsebpénzt adok a lányomnak és mindig felajánlottam a segítségem - bármiről legyen szó és megtehettem. Tudom, hogy a lányom elfogadta volna az ajándékom, de emiatt az anyja problémázna. Ezért visszavettem és még én kértem bocsánatot a lányomtól, hogy hülye helyzetbe hoztam. Ilyen szintű ellenségesség, milyen következményekkel járhat egy roppant érzékeny lelkű lányra? Akit már a válás is megviselt...
2016. febr. 3. 18:30
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
21%
nem lehet tudni, hogy egy bizonyos történés hogyan hat valakire, de feltehetően rosszul érinti őt az, hogy közöttetek ennyire megromlott a viszony.
2016. febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Természetesen mindhármunkban egy világ dőlt össze azzal, hogy szétment kicsiny családunk. Az exem harag/megvetés/sértettség stádiumban van. Én úgy érzem talpraálltam. De most a lányomra gyakorolt hatás érdekel és nem a válásra értem. Hanem az ilyen ellenségeskedés a két szülő között.
2016. febr. 3. 18:40
 3/46 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom azért látod - legalább is láthatáskor együtt vagy a kislánnyal , ezért legközelebb add oda neki, amit vittél.
2016. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
90%

Én megpróbálnám megbeszélni az exemmel, akár egy közös ismerős, rokon bevonásával is, ha úgy hatásosabb. Fel kell nyitni a szemét arra, hogy a lányának tesz nagyon rosszat, ha az apja ellen hangolja.

Ez egyébként simán elsülhet később visszafelé, amikor az anyja már nem tud annyira hatással lenni a lányára. Persze nem kell a zsarolásra zsarolással válaszolni, érvekkel kell megpróbálni hatni rá.

2016. febr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
59%
Én is a lányodra értettem, hogy őt érinti rosszul ez a viselkedés, ami közöttetek megy a volt feleségeddel. a legjobb lenne, ha valahogyan ezt rendezni tudnátok, mert mindig lesznek dolgok, amiket meg kell beszélnetek, van egy közös gyereketek. azt viszont nem lehet megjósolni, hogy a lányodból ez mit vált ki, van aki a szülei válásától visszahúzódó lesz, van akinek nem lesz majd jó párkapcsolata, van aki heroinfüggő lesz (na jó, azért erre nem ok egy válás általában) és van olyan is akire nincs különösebb hatással. Amit te tehetsz, hogy megpróbálod megértetni az anyával azt, hogy intelligensen beszéljétek meg a dolgokat, érzelmek nélkül, illetve minél jobban tartod a kapcsolatot a lányoddal.
2016. febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
94%

Nem derül ki, hogy milyen idös a lányod. De nagyon fontos, hogy ne szidd az anyját, vele szemben viszont legyél kedves, barátságos, de semmi esetre se pénzzel próbáld magadhoz kötni. Próbálj vele beszélgetni minél többet, mindenféle témákról, hogy érezze, fontos a számodra.


Idövel át fogja látni ö is, hogy mit llehet az adott helyzetböl kihozni. Ha kellö tisztelettel viselkedsz vele, és megpróbálsz öszinte baráti kapcsolatot kialakítani, akkor azzal teszed neki a legjobbat.


A lelkivilágára az a legrosszabb, ha a szülei egymást szidják elötte - mert ö mindkettöt szereti.

2016. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
75%
Ugyan mit vittel, hogy ennyire felháborodott rajta?
2016. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

#3: nem volt jelen az ex, mikor vittem.

#4, 5: megpróbáltam, számtalanszor. Eredménytelenül.

#6: ugyanígy gondolom én is, ezért betartom, hogy mikor a lányommal vagyok, csak vele foglalkozom. Nem "háromszögezem". Más szóval, nem beszélünk anyáról. Max. az egészsége felől egy kérdés. 15 éves a lányom.

#7: nem az a fontos, mit vittem. Hanem, hogy ÉN vittem.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. febr. 3. 19:06
 9/46 anonim ***** válasza:
20%
Engem azért érdekelne, hogy mi volt az amit vittel. Lehet hogy igaza volt anyukának.
2016. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
5%

Nem kellett volna megcsalnod és otthagynod a feleséged!

Ne csodáld, hogy ő is és a gyereked is utál, én is ezt tenném! Ha az apám megcsalná anyámat többet szóba nem állnék vele!

2016. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!