Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezd betegessé válni az...

Kezd betegessé válni az idegességem apám miatt?

Figyelt kérdés

Azóta kezdett előjönni ez az idegesség, mikor bekerültem a gimnáziumba. Megnőtt ott is a stressz, sokkal többet kellett tanulni, ezerszer jobban oda kellett koncentrálni tanulásra. Apa eddig is "zajongott" miközben tanultam volna, de most valahogy iszonyatosan elkezdett irritálni. Nem tudtam hozzászokni, hogy ő állandóan hangosan hallgatja a zenét, pedig tudja, hogy nagyon áthallatszik a szobámba. Gyakran bejön csak úgy, és hülyeségekről elkezd kérdezni, mikor már többször is megkérdezte, csak elfelejti. Aztán széttúr mindent a szobámba, olyan indokkal, hogy ki tudja, mit rejtegetek, pedig tudja, hogy se nem drogozok, se nem iszok, még csak nem is cigizek, de neki valahogy mindig ilyen képzetei vannak, hogy mégis. Mikor talált egy gyújtót, amit mellesleg a mintája miatt vettem meg, hetekig kellett győzködnöm, hogy nem a cigi miatt van nálam. Emellett mindig kiabál, mindig káromkodik valamiért, nem csak velem, hanem pl. ha leejt valamit, vagy anyummal veszekenek... tudom, gyenge az idegzetem, tisztában vagyok vele, a sok stresszt is nehezen viselem tanév közben, de hogy apámat hallgassam emellett minden percben... néha volt, hogy megkértem rá, hogy ne ilyen intenzíven nyilvánítsa ki a dolgait...

Erre vagy az volt a válasz, hogy szóljak rá legközelebb, ha zavar, és mikor rászóltam elkezdett ordítozni, vagy a múltkor elkezdett feltételeket szabni, hogy akkor én csináljam neki a reggelit ezen meg ezen a napon, ne tévézzek (mikor csak hétvégenként kapcsoltam be azt a sz.. tévét, akkor is csak max egy óráig), locsoljam meg a virágokat minden reggel (amit mellesleg nem is kell, csak heti egyszer).

Talán most szünetben el kellett volna múlnia stressznek, de egyszerűen valahogy belém rögzült, hogy ha káromkodik, vagy beleszól valamibe, akkor felmegy bennem a pumpa, de inkább mégsem szólok semmit.

Már régóta rossz a közérzetem (a tüneteket inkább most nem sorolom), el is mentem orvoshoz, erre kiderült, hogy szívritmus zavarom van, ami valószínű a stressz miatt lett. Tudtam mindig, hogy gyenge az idegzetem, de a doki is mondta, hogyha magamba fojtom az idegességet, akkor nagyobb bajok is lesznek.

Mit tegyek, hogy legalább apa miatt nem idegesítsem fel magam?



2016. jún. 25. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy valóban sok a stressz,és ha nincs is stresszes helyzet, te akkor is kreálsz egyet. Egyáltalán nem ritka dolog ez, csupán kezelni kellés néha lenyugodni, kipihenni a sok hülyeséget. Lesznek még ennél cifrább,nagyobb problémáid is. Ha ezeket a "kicsi" dolgokat nem tudod elviselni, akkor később mi lesz?


A szülők ilyenek. Nem bíznak benned meg akkor sem, ha soha nem adtál okot arra, hogy kételkedjenek. Ilyenek és kész. Rejtett, passzív agresszió gyülemlik benned, és akkor is stresszeltél, miközben kiírtad a kérdést.


Több dolgot tehetsz:

1. Nyugi! Keress magadnak egy hobbit, ami feltölt! Egy olyan foglalkozást vagy sportot, amit szeretsz csinálni, ahol levezetheted a feszkót, ahova nem gyomorgörccsel mész el. Lehet ez művészeti ág (szobrász, festő, sima rajziskola, hip-hop, gitársuli, dobsuli, stb) vagy sport(foci, kick box, karate, kosárlabda, úszás) vagy egyéb foglalkozás (pl íjászat, néptánc, hagyományőrző, sakkszakkör, önkénteskedés, stb.) . Csinálhatod haverral, rokonnal, de egymagad lenne a legjobb!


2. Beszélj a kedvenc tanároddal! Minden iskolában van iskolapszichológus. Nem gondolnád milyen sokan járnak hozzá és mindezt ingyen! Bármilyen témáról beszélhetsz vele,bármit felhozhatsz és együtt kitaláljátok a probléma okát,miértjét, megoldást is találtok rá. Azért írtam hogy a kedvenc tanároddal, mert én pl az osztályfőnököt ki nem állhattam, így másik tanártól kértem segítséget, akiben megbízok. Ő segített felvenni a kapcsolatot az iskolapszichológussal. Sokat segít, nem mondja el senkinek, és általában baromi jó fejek.:)


3. Szeresd a szüleid! Nem vagyunk egyformák! MIndenkinek vannak rigolyái, hülyeségei. Ettől érdekes minden. Furcsa szülők, furcsa gyerekek, furcsa szokások, de mégis jó.

Próbálj velük beszélni, nem kiabálni, nem feleselni csak tűrni és nyelni, hadd hogy nekik legyen igazuk. Higgadtan beszéldmeg velük a problémákat. Öleld meg őket, lepd meg őket valamivel, aminek örülnének(pl anyának egy szép kis muskátli, apának egy aftershave vagy egy jó reggeli, amiérthisztizik :D


Ne legyél keserű, negatív, próbáld meg könnyebben venni az akadályokat és minden jó lesz! :)

2016. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazán hasznos ötletek, és abban is igazad van, hogy túlstresszelem a dolgokat. Köszi még egyszer!
2016. jún. 26. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!