Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a szüleimet nem érdeklik a jegyeim?

Figyelt kérdés
Nem bánnyják akár hanyas vagyok, csak ne bukjak meg, bár ha megbuknék se érdekelné őket. Azt mondták tisztába vannak vele, hogy nem vagyok annyira okos mint pl apum aki tanulás nélkül végigcsinált mindent. Azt mondják mindig, hogy magamnak tanulok őket nem érdeklik, hogy hanyast hozok haza. Ez szerintetek jó szülői magatartás? Engem különösebben nem zavar, mert így legalább azt csinálok amit akarok sose kell tanulnom csak ha akarok.

2016. jún. 14. 12:30
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Bánják*
2016. jún. 14. 12:32
 2/25 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem igen jó ötlet, nem eröltetnek, nem hajtanak, hanem ránevelnek arra, hogy saját magadért vállald a felelöséget!
2016. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Szia. Én is ezt szoktam mondani a kislányomnak hogy ne stresszeljen a jegyek miatt.

Ugyanis szerintem a nonstop faggatozassal egy szülő többet árt.

Persze érdekelnek a jegyei, nézem is az E naplóban ha nem is napi szinten. Sosem volt balhe egy egy rossz jegybol. Igaz a lányom meg kicsi, 2.osztályos.

Büszke vagyok rá hogy a rossz evkezdes ellenére (csupa 1est kapott) kitűnő lesz de még jobban örülök hogy lelkesedesbol tanul nem kényszerből és félelemből.

Lehet a te szüleid is azért ilyen latszolagosan nemtorodom viselkedesuek mert nem akarnak frusztralni talán pont azért mert faterod ennyire jó eszu volt és tudják hogy te nem.

2016. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen. Vagyis na, nekem is megvan az eszem de nekem nem a tanuláshoz hanem máshoz:D. És amúgy igen, én is így javítottam sokat amikor például felvételiztem akkor nagyon sokat javítottam, hogy felvegyenek.
2016. jún. 14. 12:39
 5/25 anonim ***** válasza:
66%

jó a felfogásuk,de nem működik a rendszer. neked kéne belátni,hogy magad miatt tanulsz. el lehet linkeskedni az éveket a suliban,csak utána jó eséllyel nem lesz belőled semmi.vagy de, elmehetsz bolti eladónak nettó 70ért. majd akkor visszasírod,hogy miért nem tetted kicsit oda magad. nem mondom,hogy aki jól tanul az gazdag lesz. de sokkal nagyobb esély van rá. neked kéne ezt belátni.

az én szüleim is olyanok voltak,hogy leszarták hanyast kapok. azt sem bánták volna,hogyha nem nyelvvizsgázok,nem tanulok tovább.. de megcsináltam magam miatt. neked is meg kéne.

2016. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Jó a hozzáállásuk, ha valóban rájössz, hogy magadnak tanulsz, neked lesz jobb, neked lesz több lehetőséged.
2016. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a lelkük mélyén érdekli őket. A látszólagos nemtörődömségük mögött egyrészt az lehet, hogy rá akarnak nevelni arra, hogy vállalj felelősséget önmagadért, másrészt ha egy rossz jegy után mondják, akkor azt is jelentheti, hogy nem fognak a hónod alá nyúlni, ha a rossz tanulás miatt később gondjaid lesznek (nem tudod az iskolát elvégezni, és végzettség hiányában nem találsz normális állást stb.).


Ezzel együtt én sose mondanám a gyerekemnek, hogy nem érdekel, hányast kap. Ugyanis érdekel a sorsa, érdekel, sikert vagy kudarcot ér el valamiben, és szeretném, ha ő is tudná, hogy így érzek iránta.


Kérdező!

Ha jó jegyet viszel haza valamiből, aminek te is örülsz, és örömmel mesélnéd el otthon, akkor se érdekli őket? Mert ha így van, az viszont nem normális!

2016. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
17%
Egyáltalán nem normális.
2016. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Nos... az jó dolog, hogy nem kiabálnak veled pár rosszabb jegyért. De azért jó lenne, ha megemlítenék, hogy a tanulás fontos, ha vinni akarod valamire az életben. Meg némi biztatás sem ártana. Az utolsó válaszoló kérdése tényleg jó: az sem érdekli őket, ha jó jegyet viszel haza? Egy szót se mondanak, hogy "Jól van, fiam"?
2016. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
De a jó jegy igen, olyankor mondja apum hogy na végre valami:D
2016. jún. 14. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!