Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lépjek túl az agresszív...

Hogyan lépjek túl az agresszív anyámon? 21L

Figyelt kérdés

Az anyám kiskorom óta terrorizált engem és a testvéreimet. Megalázott nyilvánosan, amikor csak lehetett, kiabált velünk folyton és rengetegszer volt,hogy megvert minket (pl úgy szájba vágott, hogy kicsattant és vérzett, ott maradt a kéznyoma,kék zöld foltok stb.)

A gyerekkorom kb testi lelki terrorból állt. Aztán hála Istennek elkerültem gimibe,elkezdtem tanulni, végre úgy éltem,ahogy akartam. Minden sínen van,azóta elvégeztem a sulit és tovább tanultam jó eredménnyekkel. Viszont egy ideje feljött az a sok fájdalom,amiket anno okozott és magamban tartottam. Ha bele gondolok, sosem állt mellettem szülő rendesen, az apám alkoholista. 15 éves korom óta szinte én neveltem a húgom, mert nem törődtek vele. Szívem szerint vissza adnám valahogy,de sosem tudnám megtenni, mert az anyám. Egy lelki roncsnak érzem magam. Hogyan legyek túl ezeken a dolgokon? Negatív kommentelők,kérlek, kíméljetek,mert ez a téma elég nehéz számomra.. Köszönöm, ha elolvastátok!



2016. jún. 27. 23:52
 1/8 anonim válasza:
24%

Az a legerősebb ember, aki meg tud bocsájtani. Tudom, hogy könnyű ezt mondani, de én is voltam hasonló helyzetben a szüleimmel, ugyanilyen felállással. Megértettem, miért csinálta Anyám, miért ivott Apám, aztán minden bizonnyal az idő múlásával észbe kaptak, hogy idős korukra én leszek a gondozójuk és megváltoztak. Nem haragszom rájuk emiatt, ha nem így történt volna, most nem olyan ember lennék, mint amilyenné váltam. Szóval az erőmet nekik is köszönhetem.


24F

2016. jún. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Látogass meg egy pszichológust
2016. jún. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Pszichológust mondom én is. Én pontosan jártam így mint te, szóval megértem mi van benned. Megszakítottam egy életre anyámmal a kapcsolatot már pár éve.

Első meg nem tudja min mentél keresztül ha ezzel a megbocsátós ökörséggel jön. Mégis ki akarja látni azt az embert aki megkeserítette a gyerekkorát és minden egyes alkalommal eszébe jut ez amikor meglátja?

21F

2016. jún. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem köteles megbocsátani. Pszichológus majd elmondja miért nem.
2016. jún. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

1. pszichológus

2- nem kell, hogy visszaadd anyádnak - attól, ha lesüllyedsz az ő szintjére, semmivel sem leszel jobb nála -, de megbocsátanod sem szükséges

3. én hasonlót éltem át (mostohaanya), nem akarok rosszat a nőnek, de legfeljebb elviselem, és soha nem fogom megbocsátani, amiért tönkretett

2016. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

1-es válaszoló: Nem érzed gáznak, hogy a szüleid nem azért változtattak a viselkedésükön irányodba, mert megbánták, amit veled tettek, hanem azért, mert félnek attól, hogy idős korukban senki nem fog gondoskodni róluk, és senki nem nyitja rájuk az ajtót, ha nem édesgetnek vissza magukhoz? Én ezek után nem hogy megbocsátanék a szüleimnek, hanem még jobban undorodnék tőlük és utálnám őket... :(


Kérdező: fordulj szakemberhez, ahogyan már előttem is javasolták.

2016. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Első: az a helyzet, hogy én ezt nem tudnám úgy felfogni,hogy 'jól is jöhet, mert erős leszek tőle'... Pont ez lett volna a feladata, hogy felneveljen, támogasson,biztasson,bátorítson,szeressen. Ettől lettem volna sokszor igazán erős és nem maradtak volna bennem olyan sebek, amik talán egy életre megmaradnak. Értem az álláspontod,de nem értek egyet vele.

Az a helyzet,hogy már jártam pszichológushoz,de olyan rossz volt előhozni a múltat, hogy egyszerűen nem tudtam róla beszélni. De megpróbálom újra,hátha... :) köszönöm a válaszokat, sokat jelent! :)

2016. jún. 28. 18:28
 8/8 anonim ***** válasza:
2016. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!