Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azt szeretnék, ha...

A szüleim azt szeretnék, ha otthon tölteném a karácsonyt, de a párom idén először velem szeretne lenni szent este. Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Két éve tanulok Németországban egyetemen és itt ismertem meg a páromat, akivel 2014 februárjában jöttünk össze. Ő is magyar. Együtt is élünk tavasz óta. Tavaly még hazamentem szent estére, idén viszont a párom felvetette, hogy töltsük együtt a karácsonyt itt Németországban. A szüleimnek tegnap mondtam el, Anya pedig ezt nagyon zokon vette. Apukám azt mondta, hogy döntsek úgy ahogy a szívem szeretne, de gondoljam át azt is, hogy ők 21 évig neveltek és hogy esne nekik hárman karácsonyozni nélkülem (a húgom otthon lakik még, 15 éves).

Nem szeretném megbántani a szüleimet sem. Ráadásul Apukám itt dolgozik a városunktól 40 km-re, vele haza tudnék menni 18.-án.

Elnézéseteket kérem, ha hosszú lett, de sajnos tényleg nem tudom eldönteni mit tegyek.

Minden választ szívesen fogadok!

Köszönöm szépen :)


2015. dec. 4. 12:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Kellemes kis érzelmi zsarolás ez mindkét szülőd részéről.
2015. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
32%
én 37 éves vagyok,de minden Szentestét a szüleimmel töltök,pedig nekem is van családom,férjem és egy fiam.Én ezzel úgy vagyok,hogy ők mindig a szüleim lesznek,akármi történik,viszont a férj az más.Természetes,ha veled szeretnének lenni.Én őket választanám,mert soha nem lehet tudni,hogy meddig lehetünk még együtt.
2015. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
58%

Én hazamennék a helyedben.

(nekem nemrég halt meg apukám...)

2015. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 klopusz ***** válasza:
88%

Attól függetlenül, hogy én is érzelmi zsarolást érzek a dologban, mindenképpen neked kell döntened.


Én lassan az 50. évem felé ballagok, de nálunk teljesen természetes, hogy szenteste én is, tesóm is komplett családostól (házastárs, családonként 3 gyerek) anyukáméknál vagyunk. Mivel szüleim 80 év felettiek, nem is csinálnám már másképp. Örülök, hogy még együtt lehetünk.

2015. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
66%
Nem mennék haza. Minden szülőnek el kell fogadnia, hogy a gyerekek kiröpülnek a családi fészekből. Ráadásul megvetem az érzelmi zsarolást is.
2015. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
64%

1. Érzelmi zsarolás, játszma, ráadásul elég aljas egy szülőtől. Már csak ezért sem mennék.


2. A szülőknek ezt el kell fogadniuk, hogy a gyerekek kirepülnek. Mi is külföldön élünk, nem megyünk haza karácsonykor.

2015. dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld. :)


Szeretnék is hazamenni, meg nem is. A szűk családom (a szüleim és a húgom) hiányozna, de ha már ott vagyok, akkor menjek másnap és utána jópofizni a nagynénikhez, keresztszüleimhez, nagyszülőkhöz, őket pedig nem hiányolom.

Illetve a páromat akkor egyedül hagynám, egyedül karácsonyozna a lakásunkban, mivel az ő szülei már nem élnek, a nővérének pedig családja van már.

2015. dec. 4. 13:00
 8/34 Andizsuzsi ***** válasza:
24%
Mi a zsarolás abban, ha egy szülő szeretné, ha egy ünnepet a gyereke vele együtt ünnepelne??? Ha jól értem, nem kötötték feltételekhez, csak kifejezték a kívánságukat.
2015. dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
62%
Érzelmi zsarolás.Ha nem így adták volna elő,én is meggondolnám.De így?Ne hagyd magad.Mert ez csak a kezdet.Ha 25 évesen szülsz,akkor meg sz lesz,hogy "dehát 25 évig neveltek,joguk van beleszólni hol éljen az unoka,25 évig ők neveltek,az ő unokájuk is,jobban tudják mi kell a gyereknek,stb.,stb.,.Maradnék a párommal,esetleg újévre hazamennék pár napra.
2015. dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Kései Sirató ***** válasza:
79%

Én a szentestét a barátommal tölteném, 25-én mennék haza.

Meg kellene érteniük, hogy felnőttél.

Ha a barátodat cserben hagyod, neki ugyanolyan rosszul fog esni.

Esetleg egy B verzió: a barátoddal együtt töltsétek a szüleidnél a szentestét, de ez csak akkor jó persze, ha a barátod is jónak látja. Elsősorban neked kell tudni, hogy mit akarsz.

2015. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!