Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyáltalán mi az a zsebpénz?...

Egyáltalán mi az a zsebpénz? Csak a gazdag gyereknek járhat havi pénz?

Figyelt kérdés
hogy lehet hogy én soha nem kaptam?

2016. jún. 30. 06:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem csak a gazdagok gyerekeinek jár!

Jár a nincstelen szülők gyerekeinak is.

Csak nem jut....

2016. jún. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Miert nem kaptàl mi nem tudjuk megmondani. Lehet indirekt is kapni pl ràd haggyàk az üres üvegek vissza vitelét hulladékvasat te viheted vissza , pl 1500 az osztàlypénz 2000 et kapsz 500 at nem kell vissza adnod. Vagy boltból a visszajàrót. Én se kaptam csak ritkàn inkàbb nagyiméknàl d

"dolgoztam "vagy rokonoknàl szedtünk szedret barackot almàt a gyümölcsösbe.

2016. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos dollg, megtanit(hat)ja a gyereket a penzzel banni. Szegenyeknek is jar, de mint irta az 1, nem ( mindig) jut. Szerintem kisiskolas korban jo kezdeni heti x osszeggel.
2016. jún. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem "jár" senkinek, a szülő döntése, hogy ad, vagy nem ad...

Az is megoszlik, hogy miért ad...

Van aki napi pénzt ad az idkolába, mert nincs kedve/ideje kaját csomagolni, és van aki így próbálja a pénz értékére tiszteletére nevelni a gyereket, több kevesebb sikerrel...

De senkinek nem "jár"...


Én egyáltalán nem kaptam, nálunk pontrendszer volt.

1 elmosogatás 1pont, ha egész héten rend volt a szobámban 1 pont, 1 5-ös 5pont, 4-es 2pont, 1-es 30pont levonás (mínuszba is mehetett)

100 pntonként választhattam magamnak valamit max 30.000ft értékben.

Ha afeletti értékben akartam valamit, akkor írásban meg kellett indokolnom, mit akarok és miért. Apukámnak, aki ez által értékelte, hogy valóban szükségem van e a dologra... Akkor utáltam ezt a rendszert, visszagondolva szerintem zseniális volt...

Apukám nemzetközi kamionos, úgyhogy pénzük szerencsére volt, csak nem adtak eszetlenül mindenre...

2016. jún. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Ja és ha belegondolok, minden osztálytárs, akik napi kajapénzt kaptak, mind rászoktak a cigire...
2016. jún. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
Amugy 5ös tényleg igy volt nem ettek csak cigiztek:) el is àjultak mindig főleg a csajok
2016. jún. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
43%
Nem mindig csak a gazdag szülők gyerekének. Lehet, hogy neked direkt nem adtak zsebpénzt. De szerintem ez a zsebpénzdolog nagyon jó ötlet. Megtanítja a gyerekeket bánni a pénzzel. Van aki pl. gyűjti a pénzét, és van aki amikor megkapja azonnal el is költi. Lehet, hogy azért nem kaptál zsebpénzt, mert a szüleid spórolósak voltak. De pontosan szerintem mi nem tudjuk megmondani az okát, mert ahoz elég sok mindent kellene tudni rólatok. Remélem segítettem!
2016. jún. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
32%
Én havi 95.000 forintot kapok ebből nem költök. Valaki zsebpénzből fizeti minden kiadását én meg félrerakom későbbre. Nyilván minél több a szülő pénze annál többet adhat de nembiztos, hogy így is tesz. Vállalkozni akarok a pénzből már majdnem 3 milliót tettem el így. Ott a kísértés, hogy elverjem de azért meg tudom állni. Remélem egy új nézőpontot ismertél meg! 19F
2016. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

az én szüleim minimálbér közeli összeget keresnek,mégis mindig kaptam zsebpénzt.

persze ahogy már abban a korban lettem,hogy tudtam diákmelózni,akkor már nem nagyon kaptam,de ha kértem mindig adtak.

szerintem jó dolog a zsebpénz,legalább megtanulja az ember kezelni a pénzt.

volt olyan barátnőm anno,aki nem kapott sosem zsebpénzt. és ha véletlenül kapott szülinapjára vagy alkalomra pénzt,akkor egyből elköltötte még aznap a büfében vagy máshol hülyeségekre. nekem ugye minden hónapban volt egy adott keret és igyekeztem ,hogy maradjon hónap végére is. szóval szerintem nem rossz dolog, kicsit segít megtanítani ,hogy ne éld fel az első nap,mert utána nem marad egy hónapig..

2016. jún. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%

Mi azt honnan tudjuk, hogy te miért nem kaptál??

Minden szülő maga dönti el, de semmi sem "jár".

2016. jún. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!