Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyáltalán mi az a zsebpénz?...

Egyáltalán mi az a zsebpénz? Csak a gazdag gyereknek járhat havi pénz?

Figyelt kérdés
hogy lehet hogy én soha nem kaptam?

2016. jún. 30. 06:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%
Olyan pénz, amiért nem dolgozik meg az ember senkinek sem jár. Más dolog, hogy van aki ennek ellenére kap.
2016. jún. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
16%

Reggelit megettük otthon, és azon felül naponta megkaptam 2 db kifli + 1 joghurt, hasonló árát, hogy útközben vegyem meg az uzsonnámat és vigyem magammal a suliba. Vagy megvettem, vagy összegyűjtögettem valami komolyabb dologra, amit szerettem volna magamnak.


Nem jár, sőt úgy egyáltalán nem, hogy valamit ne kelljen adnod, tenned cserébe...


Nem te vagy az, aki pár hónappal ezelőtt azon volt kiakadva, hogy a papa által küldött gyerektartást az anyuja nem adja neki oda, hanem közé kavarja a havi konyhapénznek, stb. pedig ha azt gyerektartás címén küldte az apja, akkor az őneki jár????

2016. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
69%
(Obivan hangon): Zsebpénz... Ez az a szó amit már nagyon régen hallottam. Már, hogy ne tudnám mi az, bár sosem kaptam. Mindíg csak a gáddágok kaptak...
2016. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
31%

Zsebpénzt az a gyerek szokott kapni, aki valamiben saját maga látja el magát. Ő veszi az uzsonnáját, vagy a tornacipőt magának, vagy a füzeteit.

Ha mindennel ellátnak a szüleid és még az uzsonnát is odacsomagolják, akkor én sem adnék zsebpénzt.

2016. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekkoromban ötös osztályzatért kaptam 200Ft-ot, és négyesnél rosszabb jegyek esetén vissza kellett vizetni 100-200-300Ft-ot, amit kirándulásra, táborba költőpénzt kaptam és nem költöttem el, azt megtarthattam. Nekem ez volt a zsebpénz. Voltak osztálytársaim, akik iskolai eredménytől függetlenül is kaptak pénzt a szüleiktől. Akkoriban még egyszerűbben lehetett kincstárjegyet venni a postán, így ha összegyűlt 10.000Ft-om, akkor azzal mentem a postára és vettem egy kincstárjegyet, egy év múlva pedig 10%-os kamattal vehettem fel.
2016. jún. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
*jav: fizetni
2016. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Önállóságra nevelhet egy gyereket, ha kap zsebpénzt, megtanulhatja, hogy takarékoskodjon a pénzével, hogy spöroljon, ha valamit venni akar. Motiváló is lehet, e könnyen át lehet esni a ló másik oldalára.

Egy régi osztálytársam mindig kapott egy ezrest, ha 5-öst vitt haza. Kezdetben jó volt, de a végére a srác az idegösszeomlás határán volt, "pénzfüggővé" vált. Egyszer "csak" 4/5-öt kapott, és a földhöz vágta az összes holmiját, csapkodta a padot és sírt, hogy nem fog pénzt kapni. Ez kb 5.-6.-ban volt. A fiú nem értette meg, hogy nem azért tanulunk, hogy pénzt kapjunk érte, és még így sok év elteltével is dührohamai vannak, minden a pénz körül forog neki.

Tehát jó dolog lehet a zsebpénz,úgy gondolom, de ésszerűen és korlátozható célokért érdemes adni. Pl hetente egy 2-3-4-500 forint anyagi helyzettől függően egy kisiskolásnak bőven elég. Sokszor úgyis csak valami "vacakra" költik el, ami persze nekik nem az, nagyon megéri...:)

2016. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Talán a szüleidet kellene megkérdezni ez ügyben?
2016. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%
Én sem kaptam soha zsebpénzt. Pedig a szüleim megtehették volna, hogy havonta/hetente adnak X összeget. Suli ideje alatt, mindig otthonról vittem enni, inni valót. Így kajára nem kellett költeni. Ebédidőre meg mindig otthon voltam. Ha szükségem volt pénzre, hogy barátokkal elmenni valahová akkor szólam a szüleimnek, hogy kellene egy kis pénz. És akkor adtak. Ha naponta kértem volna is adtak volna.
2016. jún. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy nagyon jó nevelési eszköz a zsebpénz. Sok dologra meg tudja tanítani a gyerekeket. Ha nekem lesz gyerekem akkor 7 éves korától nyitok neki egy bankszámlát Juniort amihez jár kártya is amivel az ATMen keresztül ellenőrizni tudja az egyenlegét. Adok majd neki havi x összeget amiről eldöntheti hogy berakja a bankba vagy elkölti,

Az én szüleim büfére adtak pénzt mindig kb. ez el is ment fánkra meg szendvicsre.. Mondjuk mi nem voltunk gazdagok igy meg kellett tanulni báni a pénzzel és megtanultam megkeresni a legkedvezőbb lehetőségeket-akciókat.

2016. júl. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!