Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a szülő halálát?

Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Elméleti vagy igaz kérdés
2016. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány éves, amikor meghalt? Más egy fiatal szülőt gyászolni, mint egy időset.
2016. jún. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazi és 50.
2016. jún. 30. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Tudom, gyenge vigasz, de idővel biztos jobb lesz. Jó lenne találni valami olyan elfoglaltságot, ami leköt, eltereli a figyelmed.
2016. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült. Te mennyi idős vagy?
2016. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez emberfüggő.

Van akinek ilyenkor a szerettei, barátai társaságára van szükség, hogy kibeszélje a fájdalmát, vagy csak körbevegye magát emberekkel, ne érezze magát egyedül.

Nekem viszont az segített, - mikor apukám meghalt - hogy rengeteget voltam egyedül. Magányosan, csendben szenvedtem, sokat gondolkoztam.

Később rátaláltam egy sportra, amiben kiadhattam a dühömet, a feszültséget ami a tátongó űrt töltötte be a szívemben...

2016. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Gondolj arra, hogy neki már nem fáj semmi. Idézd fel a közös emlékeket, és próbáld elengedni. Idő kell a belenyugváshoz, de még sokáig fog hiányozni.
2016. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BulmaSwan válasza:
100%
Sajnos elég nehezen lehet. Én 11 éves koromba veszítettem el édesapám teljesen váratlanul. Utána depressziós voltam, mindennap sírtam, lebetegedtem, 1 hónapig iskolába se mentem, nem érdekelt semmi. Szerintem egy szülő halálát nem lehet feldolgozni teljesen. Nyilván idővel jobb lesz és a mindennapokban nem fog állandóan eszedbe jutni, de én ma 20 évesen is, ha rá gondolok megsiratom. Részvétem neked és kívánom, hogy mielőbb rendbe tudd tenni magad és élni az életed boldogan.
2016. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Hogy ki hogy éli meg, hogy tudja feldolgozni az nyilván függ a "gyerek" és a szülő korától és hogy milyen volt a kapcsolatuk. Én 12 voltam amikor elvesztettem édesanyámat. Ennek 22 éve. A mai napig fáj és hiányzik. A fájdalom az idő múlásával enyhült, de el nem múlt. Próbálom boldogan élni az életem, az élet nem állt meg. Idő kellett, hogy enyhüljenek az érzések. Fura dolog, de abban az időben ha csengettek a lépcsőházban mindig azt vártam, hogy ő jön fel, persze tudtam, hogy lehetetlen, de mégis mindig megfordult a fejemben és pár hónap múlva már nem vártam. Talán elfogadta a tudatom is, hogy nem láthatom többet? Nem tudom...lehet. Sokat voltam a barátaimmal, próbáltam elterelni a gondolataimat. Egyén függő is, hogy kinek mi teszi könnyebbé ezt az időszakot. Próbáltam akkor úgy felfogni,hogy fentről vigyáz rám (és néha tényleg valaki vigyázott rám fentről). Azt viszont neked kell érezned, hogy neked hogy könnyebb,társaságban vagy egyedül.Lehet az is segítene, ha valaki olyannal aki ismerte kibeszélgetnéd magad, felidéznétek a szép emlékeket. De ezt tényleg neked kell érezned, h. hogy könnyebb. Tudom hatalmas közhely, de idővel tényleg könnyebb lesz.
2016. jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%
én azt nem értem mit nem lehet ezen feldolgozni? Senki nem él örökké.
2016. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!