Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya havi bevétele 57 ezer...

Anya havi bevétele 57 ezer forint lesz. Hogy fog megélni?

Figyelt kérdés

Apámtól elvált,a pénzt én fogom kapni,mármint a gyerektartást,most,hogy külföldre megyek tanulni.Apám állja a költségeim nagyrészét majd. Koleszdíj stb,mellette majd dolgozom ottis diákként de az arra lesz elég,hogy fenntartsam magam. De nyilván anyámat nem köteles a válás után eltartani,csakhogy anyam a válás után 7 évvel is arra lett berendezkedve,hogy az utánam járó pénzből éltünk.. most eszmélt rá,hogy a gyerektartás kiesik neki mint pénz így nem lesz miből fenntartania magát. Most talált egy állást valami kisegítő pozícióban havi 52 ezret fog keresni. Meg énis utalok neki majd haza havonta 6-7 ezret. Így kb 60 ezre lesz. Egy érettségije van semmi több. Semmit nem szeret csinálni ezt is csak amiatt vállalta el,merthogy látta rajtam,hogy azért nem fogok itt maradni vele,hogy a gyerektartásból éljünk. Meg is mondtam neki,hogy ezt hogy képzelte, erre fel volt háborodva. Nyilván fiatal vagyok keresem a lehetőségeket,és ha találok akkor megyek. Valószínűleg az egyetemre is bekerülök ahova jelentkeztem. Apám gazdag neki nem nagy tételek az egyetemi és lakhatási költségeim. De azért kicsit anyám helyzete aggaszt mert nem hiszem,hogy kijön havi 60 ezerből... ugyanakkor nem az én dolgom,hogy egy 50 éves nőt eltartsak aki megmozdulni is alig akar.. pláne úgy,hogy 7 évig arra volt berendezkedve,ami pénzt apámtól kapott az eltartásomra. Felvetette azt is,hogy menjek valami gyárba külföldön. Nyilván az alanatas szándék ott volt benne,hogy akkor majd abból többer tudol utalni neki,aztán megint nem csinál semmit. Arról nem is beszélve,hogy 3rtelmesebb vagyok annál,mintsemhogy szalag mellé menjek. Persze vészmegoldásnak jó ha nincs más de csak azért nem teszem meg,hogy ő el legyen tartva. Nagy igényei vannak,a kocsiját sem akarja eladni. Nyilván most majd kénytelen lesz. Mihhez fog kezdeni most ? Szerintem jogos a felháborodásom,hogy azt várja majd én tartom el.


23/f


2016. júl. 1. 00:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
5%

A nagy probléma ott van, hogy a szavaidat idézve " megmozdulni is alig akar.." Nem tudom, hog fog ennyiből megélni. Igazából mi lenne a kérdés, hogyan tudnád segíteni vagy ő hogy találna pénzforrást? Van megtakarítása? Nem jogos, hogy kötelez hogy eltartsd, de én segíteném a szüleimet. Ülj le vele és beszéljétek meg.



23 vagy, az én apukm is kb a nulláról indult, de 23 évesen saját lakásom volt, jó autóm, és nyaralni viszem a szüleimet évi 2x minimum. Szedd össze magadat.

2016. júl. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 gall69 válasza:
7%
Ha édesapád gazdag, támogatja a külföldi tanulmányaidat, kinti életedet.Ha sikerül kint munkát vállalnod, az nem feltétlen a megélhetésedre kell, hisz apa figyel rád. A kinti fizetésedből támogathatnád anyát, de nem jelentéktelen 6 - 7 ezer Ft -ból, hanem annyiból, amennyi tényleg érezhető segítség. Ha anyukád jó létben, kényelemben, erőfeszítések nélkül élte eddigi életét, azt lehet kritizálni, de ebben a korban már senki ne várja el tőle, hogy változtasson az attitüdjén! Ne felejtsd el, hogy amig tanulsz, valakinek helyetted is kell pénzt keresnie, ami nem a napokban kezdődött!Ha jól értem 7 éve elváltak, amiből arra következtetek, hogy ő nevelt téged. Amíg nem fáj eléggé, addig úgysem fog anyukád változtatni. De ha apa eddig nagyvonalú volt, szerintem gondol majd anyára is, hisz gazdag. Lelkiismereted és lehetőséged szerint támogasd anyukádat, és ha ez kevés, beszélj édesapáddal, hogy ő is száljon be anya "eltartásába". De legyen feltétele az, hogy munkát vállal heti 40 órában!
2016. júl. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Apám nem fogja anyámat eltartani. Miért tenné ? De most tényleg,komolyan érdekel miből gondolod,hogy ezt kéne tennie.
2016. júl. 1. 01:19
 4/26 gall69 válasza:
4%
Talán mert van egy közös gyerekük.
2016. júl. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%
A munkáltató cégek a bérletek, vagy a jegyek árának 80%-át visszatérítik.
2016. júl. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
90%
Mennyi ingyen életű van a hozzászólók között is, aki elvárná, hogy eltartsák xD.
2016. júl. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
17%
Eddig mennyi pénzből élt??
2016. júl. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

8-as


100 ezerből éltünk amit utánam kapott gyerektartásra. Én diakmelóztam eddig is havi 20-at még adtam neki. A maradékból vettem meg magamnak ami kell plusz apám is adott a drágább cuccaimra pénzt. Szóval eddig se dőzsöltünk de most feleannyiból kll egymagát eltartania és az igényei miat nem hiszehogy menni fog neki.

2016. júl. 1. 06:03
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

Egy sima árufeltöltő többet keres. Miért nem keres ilyen munkát, hogyha ennyire fontos neki?

Figyelj, ő egy felnőtt nő, ezért neki kellene magát fenntartania. Ne jöjjön senki azzal, hogy ő ezt szokta meg. Miért tett így? Azt tervezte, hogy szül egy gyereket és élete végéig abból él?

Miért kellene neked, vagy apukádnak egy olyan nőt eltartania, aki munkaképes és majdnem 30 éve nem dolgozik (gondolom, amikor együtt voltak, akkor is háztartásbeli volt)? Én nem vagyok képes őt sajnálni. Nem irigységből, pusztán, mert undorítanak ezek az emberek.

Kedves kérdező! Szerintem keress neki egy másik munkát, amivel kereshet 90-100 ezret (érettségivel biztosan talál), te pedig küldj haza annyit, amennyit mondtál. 50 évesen éppen ideje, hogy a saját lábára álljon.

Persze, hogyha nagyon megszorul egy-egy hónapban, akkor küldj neki pénzt, de az ésszerű kereteken belül. Ne hagyd, hogy hülyének nézzen.

2016. júl. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem fog megélni, elherdálja mindenét ami van, aztán vagy utcára kerül vagy pedig uzsoráshoz megy. Rá pár hónapra már neked fog könyörögni kölcsönért, különben eltörik mindkét lábát.

Itt nektek apáddal dolgotok nincs, hiszen nem ti kényszerítettétek arra, hogy csak érettségije legyen és ne dolgozzon. Nem szabad bedőlni a bűntudathadjáratnak, nem most cseszte el az életét hanem hosszú évekkel korábban.

2016. júl. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!