Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya havi bevétele 57 ezer...

Anya havi bevétele 57 ezer forint lesz. Hogy fog megélni?

Figyelt kérdés

Apámtól elvált,a pénzt én fogom kapni,mármint a gyerektartást,most,hogy külföldre megyek tanulni.Apám állja a költségeim nagyrészét majd. Koleszdíj stb,mellette majd dolgozom ottis diákként de az arra lesz elég,hogy fenntartsam magam. De nyilván anyámat nem köteles a válás után eltartani,csakhogy anyam a válás után 7 évvel is arra lett berendezkedve,hogy az utánam járó pénzből éltünk.. most eszmélt rá,hogy a gyerektartás kiesik neki mint pénz így nem lesz miből fenntartania magát. Most talált egy állást valami kisegítő pozícióban havi 52 ezret fog keresni. Meg énis utalok neki majd haza havonta 6-7 ezret. Így kb 60 ezre lesz. Egy érettségije van semmi több. Semmit nem szeret csinálni ezt is csak amiatt vállalta el,merthogy látta rajtam,hogy azért nem fogok itt maradni vele,hogy a gyerektartásból éljünk. Meg is mondtam neki,hogy ezt hogy képzelte, erre fel volt háborodva. Nyilván fiatal vagyok keresem a lehetőségeket,és ha találok akkor megyek. Valószínűleg az egyetemre is bekerülök ahova jelentkeztem. Apám gazdag neki nem nagy tételek az egyetemi és lakhatási költségeim. De azért kicsit anyám helyzete aggaszt mert nem hiszem,hogy kijön havi 60 ezerből... ugyanakkor nem az én dolgom,hogy egy 50 éves nőt eltartsak aki megmozdulni is alig akar.. pláne úgy,hogy 7 évig arra volt berendezkedve,ami pénzt apámtól kapott az eltartásomra. Felvetette azt is,hogy menjek valami gyárba külföldön. Nyilván az alanatas szándék ott volt benne,hogy akkor majd abból többer tudol utalni neki,aztán megint nem csinál semmit. Arról nem is beszélve,hogy 3rtelmesebb vagyok annál,mintsemhogy szalag mellé menjek. Persze vészmegoldásnak jó ha nincs más de csak azért nem teszem meg,hogy ő el legyen tartva. Nagy igényei vannak,a kocsiját sem akarja eladni. Nyilván most majd kénytelen lesz. Mihhez fog kezdeni most ? Szerintem jogos a felháborodásom,hogy azt várja majd én tartom el.


23/f


2016. júl. 1. 00:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok gonosz lenni, de szerintem kell néhány hónapig hagyni próbálkozni a nagybetűs élettel. Nem igaz, hogy 50 évesen nem tud elkezdeni egy új életet. Az én édesanyám végig háztartásbeli volt, nevelte a 3 gyermeket, gondozta az idős szüleit. De eljött egy pont, amikor édesapám is munkanélküli lett és azonnal kellett a pénz: nos édesanyámnak nem volt választása, munkát kellett keresnie. Képes volt külföldre menni és csak havonta egyszer 3 napra hazajönni, hogy több pénz jusson. Nem volt könnyű neki, de még jót is tett a kitekintés.


Szóval szerintem hagyd néhány hónapig, hogy boldoguljon saját maga. Ha úgy látod nem megy neki, és romlik az állapota, egészsége, akkor újratárgyalod magaddal a stratégiát.

2016. júl. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

A lehető legjobb dolog, ami történhet most anyukáddal, hogy végre megtanulja (mert rákényszerül), hogy a saját lábára álljon és a saját erejéből éljen meg. Az a szerencse, hogy ezt most, 50 évesen kell megtapasztalnia és nem öreg korára. Nyilván Ő ezt nem így gondolja majd, viszont az nem állapot, hogy élete végéig rajtad szeretne élősködni, hiszen neked is lesz majd saját családod, neked meg arra kell berendezkedni, hogy velük tudj megélni a bevételeitekből.

50 évesen egy mai ember még egyáltalán nem öreg, csak ha az szeretne lenni.

Nem a levegőbe beszélek, mivel 55 éves nő vagyok, saját erőből indított vállalkozással, és bőven átlag feletti bevétellel.

Minden megy, csak "sajnos" tenni kell érte.

2016. júl. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj, miért kéne anyádat BÁRKINEK is támogatnia? Felnőtt nő, az, hogy LUSTASÁG miatt nem AKAR normális helyre menni, az ő problémája.


Majd a második zsömlén élős hónap után talán észreveszi magát, hogy bakter, ez így gáz.


Te éld a SAJÁT életedet, ha kell, segíthetsz neki, de egy tohonya embert én a minimális összeggel támogatnék, hátha összeszedi magát és elmegy dolgozni nem 4 órában.

2016. júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Alain Delon ***** válasza:
89%
Megértem, hogy aggódsz anyukádért, de te már érettebb vagy nála. Az életét meg ő szúrta el magának a felfogásával. Hátha "megmozdul" majd, kezébe veszi saját életének az irányítását.
2016. júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
2016. júl. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Olvassák szorgalmasan a háztartásbelik,így alakulhat a sorsuk.Végzettség és rendes állás nélkül,mások kegyelmére utalva,egyre haladva a társadalom pereme felé.Addig rendben van a dolog amíg valaki osztja a pénzt,csak a válás és a gyerekpénzcsap elzárása után jön a ciki.
2016. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

magyarul anyukád éveken keresztül nem dolgozott semmit és abból a pénzből élt, amit a te ellátásodra kellett volna költenie?

és most is azt akarja,hogy inkább menjél el gyárba dolgozni, mint egyetemre, mert ő akkor nem kap több pénzt?? ne haragudj, de az ilyen nem anya. egy anya a legjobbat akarja a gyerekének és örül neki,hogyha egyetemre fog járni, nem próbálja meg rábeszélni,hogy inkább menjen el egy gyárba,csak hogy neki jó legyen.

anyukád is gondolhatta volna az évek során,hogy nem fogsz örökre otthon lakni,hogy tudjon élni a gyerektartásból . ha annyira akarta volna kitanult volna valamilyen szakmát ennyi idő alatt.

de egy érettségivel is kell találnia minimálbér körüli munkát. szóval ne sajnáld.

tanulj, dolgozz és éld az életed. szerintem nem érdemli meg,hogy te támogasd majd anyagilag. felnőtt nő, ott a lehetőség menjen el dolgozni . vagy ha ennyire lusta akkor keressen egy balek pasit és tartassa el magát.

de mondom, nekem már attól felfordul a gyomrom,hogy a gyerektartást magára költötte és most is inkább gyárba küldene.

2016. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%

23 éves vagy. Gondolom neki is tiszta, hogy a gyerektartást már nem sokáig kapja úgy sem.

Aztán majd eltartod te!


Benne az nem merül fel, hogy önellátó lesz.


Az a kérdés, hogy te vállalod-e, hogy eltartod a következő 30 évben?

Vagy lerázod, és éled a saját életed?

2016. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Snorri ***** válasza:
Ne engedd, hogy érzelmileg zsaroljon! Édesanyaként örülnie kellene annak, hogy ilyen lehetőséged van, hogy tanulhatsz külföldön, és ebben édesapád támogat. Normális esetben ilyet nem szabadna kérnie, hogy menj egy gyárba dolgozni, hogy több pénzt küldhess. Készülj fel, hogy lehet bevet mindenfélét, megpróbál manipulálni, de ne engedd! Küldj neki annyit, amennyit jó szívvel tudsz, és ennyi. Inkább neki kellene elvállalnia olyan munkát, ami többet fizet, még akkor is, ha nehezebb, vagy monoton, pl. elmehetne takarítani, vagy gyárba sorra dolgozni.
2016. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy? Sehogy :D Keres egy olyan állást, amiért többet adnak neki, és akkor máris megoldhatóbb a dolog.


Azért az első pár ember az nem rossz :D

Mit képzel ez a gyerek hogy egy egyetem mellett nem megy el dolgozni, hogy az anyja egész nap otthon tudjon ülni :D


Szarintem jogos a felháborodásod.

Én azt mondom, hogy ideje lesz anyádnak saját lábra állnia, nem neked kéne támogatni őt az egyetem melletti munkából. Akik amellett dolgoznak, azok vagy a saját maguk ellátására, vagy a saját hülyeségeik finanszírozására költik. Akik meg azzal jönnek hogy mennyi mindent költöttek rád, jelen esetben csak apád költött rád, és elég nehéz egy egyetem magában. Majd egyetem után, ha magadra, megélhetésedre, esetleg családodra és megtakarításodra is jutott elég pénz, majd akkor talán utalsz neki pénzt.

Inkább egy normális munkahely megtalálásában segítsd.


Meg amúgy is, a gyerektartás a gyerek tartására szolgál, és valószínűleg többmilliós tételt nyúlt le tőled azért hogy neki ne kelljen menni dolgozni.

És ezek után még menj el dolgozni egy gyárba, élj sz*rul, hogy tudj neki utalni otthonra, és töltsd így az egész életed. Szép.


Segítsd inkább a munkakeresésben :)

2016. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!