Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya havi bevétele 57 ezer...

Anya havi bevétele 57 ezer forint lesz. Hogy fog megélni?

Figyelt kérdés

Apámtól elvált,a pénzt én fogom kapni,mármint a gyerektartást,most,hogy külföldre megyek tanulni.Apám állja a költségeim nagyrészét majd. Koleszdíj stb,mellette majd dolgozom ottis diákként de az arra lesz elég,hogy fenntartsam magam. De nyilván anyámat nem köteles a válás után eltartani,csakhogy anyam a válás után 7 évvel is arra lett berendezkedve,hogy az utánam járó pénzből éltünk.. most eszmélt rá,hogy a gyerektartás kiesik neki mint pénz így nem lesz miből fenntartania magát. Most talált egy állást valami kisegítő pozícióban havi 52 ezret fog keresni. Meg énis utalok neki majd haza havonta 6-7 ezret. Így kb 60 ezre lesz. Egy érettségije van semmi több. Semmit nem szeret csinálni ezt is csak amiatt vállalta el,merthogy látta rajtam,hogy azért nem fogok itt maradni vele,hogy a gyerektartásból éljünk. Meg is mondtam neki,hogy ezt hogy képzelte, erre fel volt háborodva. Nyilván fiatal vagyok keresem a lehetőségeket,és ha találok akkor megyek. Valószínűleg az egyetemre is bekerülök ahova jelentkeztem. Apám gazdag neki nem nagy tételek az egyetemi és lakhatási költségeim. De azért kicsit anyám helyzete aggaszt mert nem hiszem,hogy kijön havi 60 ezerből... ugyanakkor nem az én dolgom,hogy egy 50 éves nőt eltartsak aki megmozdulni is alig akar.. pláne úgy,hogy 7 évig arra volt berendezkedve,ami pénzt apámtól kapott az eltartásomra. Felvetette azt is,hogy menjek valami gyárba külföldön. Nyilván az alanatas szándék ott volt benne,hogy akkor majd abból többer tudol utalni neki,aztán megint nem csinál semmit. Arról nem is beszélve,hogy 3rtelmesebb vagyok annál,mintsemhogy szalag mellé menjek. Persze vészmegoldásnak jó ha nincs más de csak azért nem teszem meg,hogy ő el legyen tartva. Nagy igényei vannak,a kocsiját sem akarja eladni. Nyilván most majd kénytelen lesz. Mihhez fog kezdeni most ? Szerintem jogos a felháborodásom,hogy azt várja majd én tartom el.


23/f


2016. júl. 1. 00:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
18%

57 ezerből meg lehet élni, de nagyon-nagyon szerényen. Ahogy irtad, eddig se dózsöltetek, ha 120 ezerből kijött a lakásrezsi és kettőtöknek a kaja.

Nagyon nehezen fog tudni elmenni 50 évesen dolgozni, sajnos ez tény.

Ami nagyon nagy probléma lesz, hogy miből lesz nyugdija???

Szerintem valamilyen módon édesapáddal beszéld meg ezt az egész kérdést. Sajnos, ő volt az aki nem gondolt az asszonya jövőjére és hagyta otthon téblábolni. Bár erről ugye nem tudunk semmit, hogy mit csinált otthon. Anyukámnak sincsen nyugdija, mert nem jött neki össze elegendő év, de ő akkora családi terheket cipelt, hogy... az összes öreget ő gondozta, a háztájit ő művelte, állatokat nevelt, mindenkinek ő varrta a ruháit, iszonyu sokat dolgozott, de nyugdija nincs.


Borzasztóan nehéz kérdés ez, és minél előbb végig kell gondolni. Igen, Neked is, mert az anyukád, és az élet sajnos olyan, hogy egy idő után fordul... amikor megöregszik vagy megbetegszik, akkor már ő lesz a te "gyereked"...


Igen, anyukádnak minél előbb állást kell találnia és a nyugdijhoz is gyűjtögetni az éveket.


Hacsak a gazdag apukád nem vállalja őt be eltartásra továbbra is.


Nehéz ügy.


Miért váltak el? Jött egy fiatalabb az apunak?

2016. júl. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lett volna egy nagyon nyugis árufeltöltői meló is amit ajánlottam neki. Egy kb 50 nm-es boltról lett volna szó,BIO-bolt,tehát annyira nagyon megszakadni se kellett volna neki a nag súlyok miatt stb. Az se tetszett neki. Aztán elkezdtem neki nyomatékosabban mondani,mikor fogok költözni itthonról és hogy "mennyibe fogok kerülni " saját magamnak. Akkor felfogta,most gyorsan elvállalta ezt a kisegítői melót havi kb 50 rongyért. De persze az árufeltöltői meló az nem kellett neki havi 90-ért..
2016. júl. 1. 20:43
 23/26 anonim ***** válasza:

Te mindent megtettél érte, ha szerinte elég lesz 50, akkor egye meg amit főzött :)

Sikeres továbbtanulást! :)

2016. júl. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Ő talán nem nevelt fel, nem tartott el téged?
2016. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
24-es! De eltartott,de nem abból a pénzből amit ő keresett meg. Tehát semmi "köteleettségem" nincs rá,pláne,hogy nincs is nagyon miből,és jópár évig nem is lesz.
2016. júl. 3. 07:50
 26/26 anonim ***** válasza:

a kérdező apukája tartotta el a kérdezőt és az anyukáját.. nem az anya tartotta el.. lehet ő nevelte. de nem tartotta el.

szerintem hatalmas pofátlanság,hogy anyukád eddig is megengette magának, hogy nem dolgozik és a te gyerektartásodból él. most meg azt akarja,hogy ne menj egyetemre ,hogy neki jó legyen. hu..baromi jó anya..

ne érezd magad rosszul. ha tudsz munkakeresésben segíts neki. de ennyi. pénzt én nem utalnék,lesz mire költened így is,hogy meg tudj élni egyetem mellett

2016. júl. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!