Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiskorúként van lehetőségem...

Kiskorúként van lehetőségem arra, hogy elköltözzek itthonról és önálló életet kezdjek?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék a szüleimtől függni anyagilag. Középiskolát még nem fejeztem be, mit tudnék így dolgozni? Lehet ebben az államtól segítséget kérni?
2016. júl. 2. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Kollégium. Minden iskolának -kötelezően- muszáj lennie egy olyan kollégiumnak a környéken, ami -ha nincs rossz átlagod, és van férőhely- befogad.

A középiskolát, viszont mindenképpen fejezd be. Hidd el, a mai világban papír nélkül, nincs esélyed.

2016. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: nem. Bővebben: nem.
2016. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet az államtól segítséget kérni, mert a szüleid kötelessége, hogy eltartsanak. Mi a problémád a szüleiddel?
2016. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán.és a sulit mindenképp fejezdbe.anélkül is kapsz melót de csak aljamunka lesz szarért-hugyért fognak halára dolgoztatni.
2016. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Boda Gergő ***** válasza:
100%

Dehogynem kérheted az állam segítségét:


Bemész lakóhelyed szerint illetékes gyámügyi hivatalba vagy gyermekvédelmibe és elmondod hogy szüleid del mi a gondod. Kimennek leellenőrzik és ha tényleg problémásak az ősök kiemelnek és állami gondozásba vesznek. Ezt leszámítva más lehetőséged nincs

2016. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs ,maradnod kell 18 éves korodig.
2016. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dalik21 válasza:
52%
Én jelenleg 17 éves vagyok.Anyum külföldön dolgozik és él.Egyszer fél évig egyedül kellett laknom.Hidd el nem tejfel az élet...Sokan úgy képzelik el, hogy buli,pia,csajok hisz csak tiéd a ház.Ez nem így nézz ki:Takarítás,rezsi,csekkek befizetése,ha valamennyire tudsz főzni főznöd ugye (én sokszor mamámhoz jártam enni), de azért egy sültkrumplit esetleg fagyasztott hússal nem kell egy nagy tehetség hozzá hogy ki tudd sütni te is :) Addig tanulj míg van lehetőséged! Közmunkára esetleg tanfolyamok után akarsz szaladgálni felnőtt korodban? A diákmunkát fontold meg ha betöltötted a 16-ot de nem ajánlom hogy suli mellett dolgozz (tapasztalat) a 9. osztályban kell a legjobban figyelni mindenre!
2016. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!