Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Oda kell-e adnom az apának a...

Oda kell-e adnom az apának a gyermekeim az 1 hetes nyári láthatásra a gyermekeim, ha ő nem közli, hogy hol fogják tölteni az 1 hetet?

Figyelt kérdés
A gyermekeim apja az új élettársával új albérletbe költözött, ahova a bírói végzés szerint el fogja vinni a gyermekeim. Nem hajlandó közölni hogy hova költöztek, tehát azt sem tudom, hogy ezen az 1 héten hol töltik a gyermekeim az idejüket.Nagyon aggódom, hiszen gyakorlatilag 1 hétig semmit sem fogok tudni róluk, még azt sem, hogy hol vannak. El kell így engednem őket? Köszönöm.

#gyermek láthatás #gyámügyi kérdések
2016. júl. 3. 16:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Az apa ugyanolyan szülö, mint te. Ha elviszi a gyerekeket, akkor nem köteles beszámolni arról, hogy hol vannak. (Gondolom, te sem közlöd minden esetben, ha valamerre elmégy a gyerekekkel - és erre neki is joga van). Miért kellene tudnod, hogy éppen hol vannak? Az böven elég, hogy az apjukkal.
2016. júl. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%

1. A láthatás idején az apa felel a gyerekekért, és neked nem kell bejelentenie, hogy hol van a gyerekekkel, elvégre ugyanolyan szülö, mint te.


2. A gyerekek egy hetet kibírnak nélküled, meg neked is ki kellene bírni, az nem normális, ha ennyire túlagodod a dolgot.


3. Az apa gondolom el tud érni téged telefonon vagy emailban, ha valami probléma lenne, akkor majd jelentkezik.


4. Az apával töltött láthatás alatt neked nincs jogod kontrollálni sem öt, sem a gyerekeket.

2016. júl. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Na ebben óriásit tévedsz, én gyakorlom a kizárólagos szülői felügyeleti jogot, az apának tájékoztatni kell a tartózkodási helyükről, Hülyeségeket szerintem ne írj senkinek, ha pontos választ nem tudsz, szerintem ne is okoskodj.Biztos helyről már kaptam választ a kérdésemre, szerintem te meg maradj az alapoknál inkább......
2016. júl. 3. 17:09
 4/24 anonim ***** válasza:
57%

1-es, gondolom neked nincs gyereket, máskülönben nem írnál ilyen baromságot. Normális, hogy egy anyuka egy hétig rágja a körmét, hogy hol vannak a gyerekei? És ha apukával történik valami (pont infarktust kap a lakásban...stb) akkor anyuka még csak azt se tudja majd, hol keresse a gyerekeit? Nem, én nem engedném el őket, ha nem mondja meg, hogy mi az új lakcíme, és azt, hogy esetleg hová viszi őket nyaralni. Lesz..nám, hogy mihez van joga. Ez nem ugyanolyan, mintha délután elvinné őket a vidámparkba. Egy teljes hétről van szól.


Kérdező, szerintem kérdezz meg egy gyámügyes, vagy gyermekvédelmist, valaki biztosa tud neked érdemi infót mondani.

2016. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

-Kulfoldre nem viheti ki az engedélyed nélkül

-Ha a megadott idő után sem tudsz semmit a gyerekekről, és a férjed sem viszi vissza, akkor hívhatsz rájuk rendőröket.


Ha meg kaptál rá választ, akkor minek tettél fel ide kérdést?

2016. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Kedves 17:13-as. Köszönöm szépen a korrekt választ. Közben egy másik helyen is kérdeztem, és hasonló választ kaptam. Szép napot!
2016. júl. 3. 17:16
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
Ja ugyan olyan szülő,de ez egyáltalán nem ok arra az anyuka azt se tudja hová viszi a gyerekeket.Olyan nagy pofával tudnak lenni egyesek..majd megnézném hogy állna a szája 1 hétig azt se tudná él e hal a gyereke,csak vigye mert ugyan olyan szülő.Olyan nincs nem mondja meg,hová viszi.Normális ember nem csinál ilyent,miért kéne a másikat őrületbe kergetni,1 hétig világát ne lássa az aggodolomtól.ha bunkó és azért se mondja meg,én bunkó modon oda se adnám.. akkor
2016. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Ha a tied LENNE a kizárólagos felügyeleti jog, akkor az apának nem lenne láthatási joga!!!!


Emellett egy apa ugyanúgy képes gondoskodni a gyerekekröl, mint az anya.


Ha nem adod oda a láthatásra, akkor az apa hívhat rendört, akik biztosítják, hoyg odaadd a gyerekeket, emellett téged igen komoly összegekre megbüntetnek, ha akadályozod a láthatást.


A kérdésre: te KÖTELES vagy odaadi a gyerekeket, az apa meg NEM KÖTELES közölni, hogy hol van velük, neked elég annyit tudni, hogy az apjukkal.


Ezzel hiába mennél gyámhtóságra vagy akárhová, kiröhögnek és elküldenek valahova.

2016. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

"Hülyeségeket szerintem ne írj senkinek, ha pontos választ nem tudsz, szerintem ne is okoskodj"

Kérdező! ez a kérdés- önfelelet viszi az idei I.díjat, pálmát

kész :DDD

2016. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
34%
Semmi közöd nincs hozzá
2016. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!