Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elviselnétek még 3 év...

Ti elviselnétek még 3 év félelmet, megfelelési kényszerbe beleroskadást, vagy nehezen, de kilépnétek?

Figyelt kérdés

Nos, még 3 évig egyetemre járok. Egy félév majdnem 300ezer ft. Apukám fizeti. Ennek, meg annak, hogy otthon lakom, az a hátránya, hogy a szüleim nyomásban tartanak. Ha nem max pontos vagy akörüli zh-kat meg nem ötös-négyes vizsgákat írok, kiabálnak velem. Már gimiben se voltam jó tanuló csak apám kedvéétt mentem egyetemre, de így is a fejemhez vágják folyton, hogy fizeti én meg szemét módon "nem tanulok", azaz a nyomás és megfelelési kényszer miatt pont az ellenkezőjét érik el... Tanulok de nem mindig elég. Zh és vizsgaidőszakban mindig depresszió közelében vagyok...


Gondolkoztam albérleten, de akkor ahhoz annyi pénzt kéne keresnem (diákmunkázok), hogy ki tudjam fizetni a lakást és a maradék tandíjat is. Ez rohadt nehéz lenne, de legalább kilépnék ebből a helyzetből.


A sulit nem akarom ott hagyni mert tetszik és jó lenne egy diploma meg el tudnék vele helyezkedni.


Mit tanácsoltok?


20L

2016. márc. 21. 13:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Én elmentem a mc donaldsba megkeresni a félévem.
2016. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%
te, és nem volt szörnyű. nekem 2 db diplomám van. nem akarlak bántani, de senki se segített. Vagy ez, vagy éjszkai bárokban voltam felszolgáló. nem szégyellem. Dolgoztam. Pusz, ha a gondolkodáésmódod átváltod, szívesen fogok írni neked.
2016. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én is dolgozom de ha elköltöznék nem csak a félévemet kellene kifizetnem.
2016. márc. 21. 13:30
 4/21 anonim ***** válasza:
3%

előnye: otthon netezel, mindn olyat teszel, ami az elektronikus hálózat használatával jár.


, telefonálhatsz, ahova akarsz, eszel, amit akarsz, vagy félrelököd és rendelsz újat. ha te ezt feladod: Nincs takaród, csak egy radiátor, amihez vagy hozzáférsz, vagy nem. Egy üres levesed, amit vagy megeszel, vagy nem. teló, tablet, ifon? Hol töltenéd fel? Ezeken gondolkozz el

2016. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Okés, egy kevésbé bunkó választ szeretnék, aki nem féltékeny arra, hogy egy nappali tagozatos lánynak nem kell heti 5x8 órát dolgozni csak max 3 napot, és az apja kifizeti neki a sulit. Egy hasznos választ szeretnék, köszi :)
2016. márc. 21. 13:40
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a suli tetszik, meg te is úgy látod, hogy jó lesz ez a diploma, akkor hülyeség fölemlegetni, hogy apukád kedvéért mentél egyetemre. Végül is akkor jól tette, hogy erőltette ezt.

Én maradnék és próbálnám bizonyítani, hogy tisztességesen állok a tanuláshoz - és elviselném, hogy a pénzükért cserébe elvárásaik vannak.

2016. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igazad lehet csak nagyon szar kedvem tud lenni
2016. márc. 21. 13:46
 8/21 anonim ***** válasza:
29%
bocsánat, ha a válaszom bunkónak tűnt,nem volt az. csak életszerű..sok sikert, őszintén!
2016. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
28%
ok, én szüleim egyetlen gyermeke cím ellenére sosem támogattak. voltam 3 hónapig hajléktalan. azért írtam neked egyes dolgokat. És hidd el ez egyik pillanatról a másikra megtörténhet az emberrel, hogy nem is gondolná. Megéltem, mert meg kelett. és azóta nem nézem le őket. sajnálom, hogy nincs lehetőségük.
2016. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi csak tényleg nem arra volt szükségem hogy valaki még lejjebb csúsztassa a kedvemet. Sajnállak!
2016. márc. 21. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Elviselnétek, ha a párotok facebook oldalán az exe állandóan lájkolgatna és nyalna a párod családtagjainak?

Három éve külön ment a párom az exével mert a nő lecserélte ge őt egy másik pasira. Utána megbánta, szeretett volna kibékülni de a páromat már akkor nem érdekelte. Van egy közös kislányuk is. Az exe állandóan a családtagok képeit lájkolja, a párom oldalán is vannak...

Srácok, ti elviselnétek ha a csajnak sok a fiú barátja?

17F Ő 16L Odavagyok érte... Normális lánynak tűnik,okos,Facebookján 150 körüli lajk,instán 80 körül szokott lenni,500 követő,385 követés. Viszont neki nagyon sok a fiú barátja. Mert a lány barátokat kétszínűbbnek tartja. Van neki egy olyan képe amin 9 fiu között...

Elviselnétek a nem dolgozó lányotokat?

Sajnos egy ideje nem jól érzem magam, állandó munkám nincs. Az utóbbi 6 évben egyik munkahelytől másikig hánykolódtam. Volt, ahonnan én mentem el és volt, hogy nekem kellett elmenni. Csináltam mindenfélét, olyat amit szerettem és olyat is amit utáltam. Egészségem...

Elviselnétek/jó képet vágnátok hozzá, esetleg örülnétek neki, ha a férjetek elmenne 2-3 napra horgászni egy cimborájával?

Néha, nagyon mélyen, megmozdul bennem a kisördög(szégyellem is),de az jár az eszemben,hogy esetleg ilyenkor nem létesítenek -e biszexuális kapcsolatot?Máshol is van ilyen, hogy a férj külön utakon jár?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!