Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtaláltam a hobbit, amit...

Megtaláltam a hobbit, amit majd később is szeretnék csinálni, de szüleim nem támogatják. Hogyan tovább? 16/f

Figyelt kérdés

Jó, gondolom másoknak vannak nagyobb problémáik is, de nagyon rosszul esik, hogy szüleim ennyire nem támogatnak.

Tehát az utóbbi pár hónapban elkezdtem komolyan foglalkozni a fényképezéssel, voltam táborban is, ahol (habár főképp az alapokat de) tanítgattak pár dolgot. Szüleim már azt is ellenezték, hogy elmenjek, de mondtam nekik, hogy szerintem ez egy jó kezdet. Nem veszítek vele semmit. A képeim közül sokat szoktam feltenni fb-ra meg van blogom is, ahova rendszeresen felteszem őket, valamint gondolkozom instagram-on is.

Ez az egyik elképzelésem, amit szeretnék csinálni a jövőben, de a lényeg, hogy szüleim mindig beszólogatnak miatta, minden lehetséges módon próbálnak lebeszélni.

Ez most tényleg ennyire rossz dolog lenne? Vagy legalábbis nem éri meg hogy kipróbáljam magam ebben?


2016. júl. 9. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Van egy jó tanácsom. Nap mint nap látok különböző témájú fotó pályázatokat. Indulj el egyen, erről nem is kell tudnia senkinek. Kipróbálhatod magad, hogy tényleg jó vagy-e és ha nyersz, akkor a szüleid is látni fogják, hogy ezzel lehet valamit kezdeni. (a fődíjak több tízezer forinttól szoktak indulni, bár sokszor vásárlási utalvány formájában, de akkor is értékes, legalább annyira, hogy a szüleid elgondolkozzanak rajta)
2016. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

A fényképezés, ha magas szinten szeretnéd csinálni, akkor elég költséges hobbi. Lehet, hogy a szüleid ettől tartanak. Nyugtasd meg őket, hogy előteremted rá a keretet és szerintem nem lesz ellenvetésük.

Szülinap, névnap ezentúl mindig lòvé lesz.

2016. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Nem rossz dolog, csak nem lehet belőle megélni.

Esetleg a szüleid ismernek, és tudják, hogy szoktak lenni fellángolásaid (sport, hangszer, stb.), de hiába ölték bele a pénzt, egy idő után meguntad őket.


Egy jó gép több százezer. Attól, hogy te rászánod az időt, energiát, pénzt, és felkerül fb-ra, még nem lesz belőle pénzed. Ezt valamivel majd ki kell egészíteni, pl. jságírás, vagy grafikus végzettség. Ezekhez kapcsolódik a fotózás. Mit tanulsz most? Ezekkel később elhelyezkedhetsz egy tv-nél, újságnál, webes fejlesztő cégnél, vagy egy nagy cég marketing osztályán.


Ne haragudj meg, én pár évvel több vagyok, de tényleg nem bántani akarlak: 16 évesen még annyira más minden.

Én 16 évesen pszichológus akartam lenni. Aztán 3 évvel később elmentem tanárnak. Most egy közmű-szolgáltatónál vagyok.

Az, hogy 16 évesen miről álmodozol, nem feltétlenül vág egybe azzal, amit később csinálni akarsz/fogsz.


Ettől persze hobbinak még jó a fotózás, de őszintén szólva, szülőként én sem áldoznék rá sokat, mert nincs semmi látszatja. (mint pl a sportnak)

2016. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Hobbinak jó ez de mellé kell egy zsíros állás mert pénzt keresni ezzel nem fogsz cserébe marha költséges.
2016. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Snorri ***** válasza:
83%
Mond el nekik, hogy te ezt nagyon szereted, ezzel akarsz foglalkozni, de nyugtasd meg őket, hogy nem teszel fel erre mindent. Tehát legyen b terv is, ha mégsem jönne be.
2016. júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha ezt szereted csinalni senki kedveert ne hagyd abba. Ne bizonytalanitson el az hogy masok mit gondolnak.


Ugyan olyan jol meg lehet elni belole mint barmilyen masik szakmabol.


Engem sem tamogattak a szuleim a szakmamban (mondjuk semmi masban sem), megis jol valasztottam.


Csak arra figyelj hogy ne masok velemenye alapjan donts. Ha tenyleg szereted a fenykepezest es tudsz benne folyamatosan fejlodni akkor mindenkepp csinald.


Viszont ha rajossz meg megsem neked valo akkor ne eroltesd tovabb csak azert is hogy neked legyen igazad.


Es persze ha rajossz hogy neked valo akkor masok miatt ne hagyd abba.

2016. júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük. Majd belenyugszanak.
2016. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

17 / F vagyok, szintén fotózás, videózás, kameratechnika érdekel...


Szuleim ellenzik, de egyre jobban kezdenek belenyugodni MERT:


-pályázatokon (egy csoporttal közösen) értünk el sikereket egy kisfilmmel, amit mi csináltunk.

-rendszeresen hivnak eseményekre videózni

-tudtam pénzt is szerezni vele, e hogy se kamera se fényképezőm nincs..


Mit kell tenned:

-Menni a dolgok után (szószerint) minden alkalmat megragadni, hogy fenykepezhess.

Kapcsolatokat ismerősöket szerezni a szakmában.

-Sok gyakorlati tapasztalat szükséges a fejlődéshez

-A gyakorlati tapasztalaton kívül sokat kell magadtól tanulni internetről


2-3 éve kezdődött ezen hobbi utáni rajongásom. Utóbbi 1 évbe sikerült összehoznom a legtöbb előrehaladást.



3 éve történt: Suliba volt egy srác aki néha néha videozott a suli kezikamerajaval. En amikor tudtam es alkalmasnak láttam, mindig lerdezoskodtem a kamerarol meg a hogyan-dolgokról (ismeretseget szereztem + tudást)


2 éve történt: Szintén suliba egyik evfolyamtarsamrol megtudtam, hogy bátyja YouTuber (szabadidejében), eleg nagy feliratkozo táborral, van kamerjauk + evevfolyamtarsnak tudása. Tanultam tole + ismerettseget szereztem.


1 éve történt: A suliba indult egy fakultatív media csoport egy masik osztálynak. En a tanárt megkérdeztem lehet e jarni, ha engedi az idom, mert nem vagyok tagja az osztálynak. A valasz igen.


Nem sokkal a csoport indulása utan kiderult, hogy a szolnoki TV-nem dolgozik... Hozott be SD DV kamerát amit tv kozvetitesnel is hsznalnak, megmutatta hogyan működik, hogyan kell interjút készíteni. Ezenkivul meg sok minden mast is tanított. Időközben talált 2 palazyatot, oda sok sok szabadidő árán sikerult csinalni egy kisfilmet. Egyik pályázaton nem értunk el helyezeset, masikon 4.-ek lettünk (63 filmből)


Utana valamikor sikerult leszervezni egy találkozót az MTVA egyik operatorevel helyszinen, hogy hadd nezzuk mar meg hogy mukodik a tv adás. 30 milliós kamerát foghattam kézbe es próbálgattam ki + kisebb allas ajánlatot is kaptam. Azota már egy halom alkalommal videoztam a sulinak, egy gyulekezetnek (itt sikerult kapcsolatot szerezni a tanaron keresztül), családnak, + TV-s kamerával klasszikus zenekar kocert felvétel es meg sok mas


1 ev alatt egy halom operatort ismertem meg 1-én at, kaptam halom munka lehetoseget, csak nem vallalhattam el mert nem vagyok meg 18


Jelenleg itthon suli vege ota folyamatosan vágom a felgyűlt videó anyagot amit evkozbe felhalmoztam.


Mindemellett a media csoport mellett nagyon sokat tanultam magamtil is

2016. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Azok akik azt mondják, ezzel nem lehet pénzt keresni, nézzék már meg, mennyibe kerül pl. egy esküvői fotózás.
2016. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

A megélhetési fotósokat ne keverjük ide bár hozzáteszem azok sem élnek nagy lábon mert sokat elkérnek egy esküvőért de ha valamelyik munkaedzkőze tönkremegy akkor azt nem 50 rugó lesz pótolni.

2016. júl. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!