Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szóljak neki, hogy megtaláltam?

Szóljak neki, hogy megtaláltam?

Figyelt kérdés

Az ikertestvérem hétfőn ment el edzőtáborba. Még múlt héten kölcsön vett tőlem egy szoknyát, ezért átmentem a szobájába megkeresni, de emellet egy bontott doboz cigit is találtam. Ma este beszéltünk telefonon, de nem mertem rákérdezni. Mit tegyek?

15/l


2016. júl. 2. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Én alapjáraton nem avatkozok bele senki életébe(se ilyen, se más téren sem). Alapjáraton a cigi nem egy húú de nagy dolog, viszont ti még csak 15 évesek vagytok és szerintem erről kéne tudni a szülőknek is. Persze nem most rögtön, hanem előbb beszélj vele te. Semmiképp se köpd be, mert abból rosszul jöhetsz ki.
2016. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem (még) ne. Először lehetőséget kell neki adni, hogy elmondja-e, vagy sem. Az is lehet, hogy nem is rendszeres dohányos, vagy, hogy a barátnője megkérte, hogy dugja el neki, mert a szülei szigorúak stb.

Én a helyedben kicsit jobban figyelnék rá. Pld. mondhatnád neki, hogy "a gyakorin olvastam egy lányt aki 15 évesen dohányzik...nem durva kissé?" vagy, hogy "milyen furcsa szagod van"..., ami rávezetheti, hogy elmondja. De első sorban az ő élete.

2016. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat ;) szinte biztos vagyok benne, hogy ő cigizik, mert egy pár hónapja nagyon megváltozott. Eddig mindent meg tudtunk beszelélni, legjobb barátnők vagyunk de az utóbbi időben nem én vagyok a legfőbb bizalmasa. Ezért nem merek rákérdezni
2016. júl. 2. 19:22
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, szerintem ez nem a te dolgod. Megemlítheted neki, hogy megtaláltad és reméled nem akarja ezzel károsítani az egészségét, mert nagyon aggódsz érte, de ha valaki nagyon szeretne valamit nem tudod megtiltani neki, csak ellened fordítanád.
2016. júl. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
ha otthon lesz, említsd meg neki,hogy mintha cigi szagot éreznél rajta. és hátha elmondja,hogy cigizik. próbálj vele beszélgetni. mondjuk azt nem ajánlom,hogy elkezdd lebeszélni róla.szerintem annál jobban csinálja
2016. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
50%

Én azt ajánlom, hogy kérdezz rá egyenesen. A húgommal nagyon kicsi köztünk a korkülönbség, mi is ilyen mindent megbeszélős barátnők szinten vagyunk ahogy te vagy/voltál a tesóddal. Kb egy éve én is kipróbáltam titokban a cigizést, sokáig örlődtem, hogy elmondhatom-e neki, végül megtettem és abszolút jól fogadta, megbeszéltük, és maradt köztünk minden a régi. Ebből leginkább azt akarom kihozni, hogy a háta mögött semmiképp ne áruld be, a bizonytalan, "valamit nem mondok el neked" érzést pedig úgyis kiszagolja, abból pedig csak feszültség lesz. Bízz a tesódban és kérdezz rá a dologra. Egy bontott doboz még nem nagy dolog, lehet csak kipróbálta, viszont ha azt mondja, hogy rendszeresen cigizik akkor el kéne mondanod a szüleiteknek. Remélem segítettem valamit, sok sikert:)

16/l

2016. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Még ne, előtte szèpen finoman közelítsd meg a témát és ha bevallja akkor kérdezd meg miért szívja hogyan szokott rá mennyit szív stb. És ha nem valja be rákérdezel de szülőnek még ne csak akkor ha már ilyen napi 1 csomagot szív ami ha jól tudom 20 darab cigarettának felel meg akkor megfenyegetném és ha nem haggya abba vagy még többet szív pl:2-3 ami 40-60 szál akkor szólnék a szülőknek
2016. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ne foglalkozz vele. Ha el akarja mondani, majd úgyis megteszi magától. Attól nem változik semmi, ha kifaggatod, vagy esetleg lebuktatod otthon. Az ő dolga.
2016. júl. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%
Most ezt biztos mindenki leértékeli de nem érdekel. Már ne haragudjatok hány évesek a válaszolók? A kislány 15 éves!!! Még nem az ő dolga! Most kell szólni neki aztán a szüleinek erről hogy addig hagyja ezt abba amíg lehet/ nem késő. Ha tényleg az övé.. De a háta mögött tényleg ne szólj a szüleidnek mert nem fog bízni benned hiába akarsz jót beszéld meg vele aztán a szüleitekkel. És ne hagyd hogy a testvéred tönkretegye magát, ha szereted segítesz neki. Sok sikert mindenhez, remélem megfogadod a tanácsomat. 19/l
2016. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
szívd el : D
2016. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!