Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Múltbéli sérelmeket fel lehet...

Múltbéli sérelmeket fel lehet e valahogy dolgozni?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem megéri e pszichológushoz járni hosszasan vagy egyéb dolgokat kipróbálni.
2016. júl. 10. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem mindenképpen megéri ha nem is pszichológushoz járni, de pszichológiai gyakorlatokat végezni.
2016. júl. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Fel lehet. Egyedul is, pszicholgussal is. Csak jo modszert kell hasznalni.
2016. júl. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Konkrétan milyen sétlmek? Mikor történt? Én 1 nap altt feldolgozom bármiit.
2016. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sérelmek legegyszerűbb és legjobb feldolgozási módja, ha megbocsátasz, bármilyen nehéz is. Mondd ki hangosan: Megbocsátom ennek és ennek ezt és ezt. Hozzáteheted azt is: Akkor is elengedem neki/ nekik ezeket, ha még most fájdalmat okoznak ezek a gondolatok. Meglátod, így gyógyulsz meg a legjobban a sérelmekből. tapasztalatból mondom, magam is így csinálom évek óta. A sérelmek rossz érzéseket, rossz mentális állapotot tartanak fenn, minél hamarabb meg kell tőlük szabadulni. Pszichológusra sem lesz szükséged valószínűleg.
2016. júl. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gyerek korom óta tartok az apámtól (most 20 vagyok), sokszor megsért alaptalanul, szintén amikor olyan kedve van "belerúg" másokba, nem tudom megérteni ezt, hogy egy családtagommal így beszéljek és aztán később mintha misem történt volna. Gyerekkoromban nem csak verbálisan bántott, nem engem hanem az anyukámat, végig kellett néznem. Nálunk a családban a komunikáció sem segít, gyereknek tekintenek soha nem érzem, hogy komolyan vennének, viszont ha megkérdezném, hogy ezt meg ezt mért csinálta nem ismerné be és erősködne, hogy mért így fogom fel mert ő nem azért mondta stb. Visszahúzódóbb is vagyok mint mások, szerintem össze függhet ezzel. Próbáltam már szembeszállni vele de csak még idegesebb lett és neki állt feljebb, aztán ráhagytam. Egy ideje gondolkozom azon, hogy mivel nem tudunk komunikálni, felkeresni egy szakembert és előtte próbálni meg beszélgetni egymással, de nem tudom kihez lenne érdemes. Érzékeny embernek tartom magam, néhányszor előjön rajtam a pánikbetegség, ezt az oldalát sem értem, hogy ha tudja, hogy én ilyen lettem, márpedig tudja, mért hagyja figyelmen kívül.
2016. júl. 11. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!