Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anya legalább...

Mit tegyek, hogy anya legalább egy picit engedjen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Anya egyátalán nem enged el sehova,konkrétan egész nyáron itthon ülök eddig még sehol nem voltam és szerintem nagy valószínűséggel nem is fogok eljutni sehova..16 évesen nem szeretnék egész nap itthon ülni.

Amikor megkérdezem, hogy elmehetek-e esetleg a városba sétálni a barátnőimmel egy fagyit megenni vagy bármi akkor mindig talál kifogásokat és próbál alkudozni, hogy majd ha megjavulok (itt ő arra gondol, hogy éjszakánként fent vagyok sokáig, de ez csak azért teszem mert egyszerűen nap közben nincs meg az elegendő energia levezetésem és nem tudok elaludni) és egy hétig minden nap lefeküdtem időben és Ő ezt tudta is de mikor arra került volna a sor, hogy akkor most el is engedjen valahova akkor mindig kitalált valamit, hogy ne tudjon elengedni, pedig felelősségteljes és okos lány vagyok, de ő ezt egyszerűen nem akarja bevallani magának vagy ötletem sincs.

Az osztálytársaim minden nap berúgva mennek haza éjfélkor én pedig még a nyáron az utcára sem mehettem ki..

Mit tudnék csinálni?



2016. júl. 11. 02:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
53%

Ulj le vele es probaljatok megbeszelni. Szerintem ez lenne a legjobb. Az en anyukam is hasonlo, bar o joval engedekenyebb meg igyis, bar megmondta, legszivesebben nem engedne sehova. Apu a szerencsem, bar neha igyis...:d

Gondolom a kapcsolatotoknak sem tesz valami jot ez igy. Tenyleg, ulj le vele, mondd meg neki, hogy ez igy neked szar, boldogtalan vagy. Segits be neki a hazimunkaban, tegyel a kedvere, 16 evesen mar tudsz magadra vigyazni. Ha nem is arrol beszelunk, hogy reszegen menj haza, hanem egy fagyirol. Fenyes nappal.:D

En is igy probalkoztam, meg volt belole sajnos konfliktus is boven, de draga csaladom eleg heves termeszetu, ti remelem bekesebben megoldjatok.:)

Mondd el neki, mit erzel. Hajra:)

2016. júl. 11. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Szimpla őszinte, de higadt szóváltás.

S kérdezgessed miért, mi okból, mitől akar megóvni, vagy esetleg calami saját múltveli rossz tapasztalat...stb?

Ez az egyik legnagyobb baj a legtöbb szülő-gyermeke viszonyban, hogy nincs kölcsönös bizalom őszinte szavakkal. Szülőkben ott az aggodalom. Én is már most féltem a nem létező gyermekem ebben a mai világban. Rengeteg dolgot láttam/tapasztaltam, ami miatt én is ellenezném, de el kell engedni a gyereket. Élje ki magát fiatalon s ne akkor amikor családja vanxD.

Kiváncsi lennék, pl te anyud ennyi évesen mit művelt >< megesik hogy magukból indulnak ki.

Beszéld anyuddal meg ezt a bizalom dolgot s ha tényleg van valami fordúlj hozzá még ha eleinte mérges is lenne, úgyis csak az aggodalom hozza ki ezt a természetes reakciót.

Esetleg bizalom jeleként kezdetnek elmesélne mindkettőtök pár dolgot amit a másik nem hallott. Nyitások nem egyszerűek, de a kapcsolat ápoláshoz kell az őszinte beszélgetés. Legyen szó anya-lánya/ barát/pár kapcsolat.

Mi párommal pont ezért vagyunk meg egymás mellett tökéletesen: Szókimondóan s őszintén mesélünk s kimondjuk a dolgokat, még ha bántó is, de tudod h bem kammant. Pl milyen ruha áll jól. Legtöbb ember mindenre azt mondja jól áll, miközbe szarik bele vagy nem akar megbántani.

Sok sikert a beszélgetéshez.

Esetleg ha nem akarsz bele gabajodni pl írd össze a kérdéseid/érveid. Sok beszélgetés olykor témát vált ><

2016. júl. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"Az osztálytársaim minden nap berúgva mennek haza éjfélkor"

És te velük akarsz menni, igaz?

Ja, hogy nem berúgni... akkor meg minek?

2016. júl. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

3# nem mindegy mit akar csinálni?!?

Könyörgöm 16 èves, és a lakásba küpped egész, meg nem mehet fagyizni se????


Az én fiam még csak 2, de őszintén már most görcsbe rándul a gyomrom, ha arra gondolok, hogy egy nap majd egyedül nekivág a városnak :)

Szóval megertem az aggódó anyukát is, de szerintem is próbálj vele beszélni újra meg újra... Apuka? Nagyi? Valaki aki melléd állna?

Nyaralni mentek azért valahova legalább?

Nagyon sajnállak, szörnyű lehet :/

2016. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell az engedélye ahhoz hogy elmenj szórakozni.
2016. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak csak annyi, hogy már számtalanszor mentem oda hozzá, hogy elmondjam mi bánt de nem vette komolyan egy fikarcnyit sem és apukámat meg nemtudom sajnos már megkérni.


adri3721: Igazából amikor nem veszekszünk akkor nagyon jó kapcsolatban vagyunk egymással csak ha feljön az a téma, hogy szeretnék szabad levegőre menni egyszerűen elszabadul a pokol.


3. Válaszoló: nem, nem berúgni szeretnék elmenni és semmi hasonló dolgot nem szeretnék csinálni, hogy akkor meg minek? Természetesen nem velük mennék el hanem a barátaimmal akiknek ugyanúgy van annyi eszük mint nekem és kultúráltan sétálni vagy moziba mennék el:)


4. Válaszoló: nagyimmal még nem beszéltem erről de mivel apai ágról tudnék csak ezért annyira nem lépne fel anyával szemben, ez kissé komplikált de sajnos nem megoldható:(

Hát most testvérem kért meg, hogy menjünk ki hozzájuk külföldre és mivel anya csak egy hétvégére maradna mondta, hogy én maradhatnék tovább és majd hazahoznak de anya szerint nem vagyok elég felelősségteljes..


5. válaszoló: Sajnos vagy nem sajnos én nem vagyok az a gyerek aki csak úgy ellógna otthonról bármilyen engedély nélkül.

2016. júl. 11. 20:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Így semmi nem fog változni és 30 éves korodban is otthon fogsz ülni.
2016. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy anyagilag nem engedhetitek meg az ilyesmit? Van család ahol az a pár100Ft is sokat számít és ezt hetente többször főleg nem tudja finanszírozni.

Házimunkába segítesz? Diákmunka? Ha látja hogy tudsz felelősséget vállalni, lehet engedékenyebb lesz.

Bizalom hiánya is lehet (fel szoktad venni a telefont neki? lehet nem bízik benned hogy hazaérsz a megbeszélt időre), ha esetleg tudja hogy milyenek az osztálytársak és velük összefuthattok, onnantól kész a baj.

2016. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell penz hogy kimenjen az utcára.
2016. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És érezze magát rosszul ha többiek felvetik hogy igyanak meg egy üdítőt vagy fagyizzanak egyet?? Ő meg ott áll pénz nélkül... Jót tesz egy 16éves önbizalmának.
2016. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!