Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen ember lesz akinek...

Milyen ember lesz akinek nincs testvére és csonka családban nő fel?

Figyelt kérdés

2016. júl. 13. 10:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

Én egyke vagyok és elváltak kiskoromban a szüleim. Szerencsémre a válást nagyon jól intézték, engem se viselt meg annyira, és a mai napig tartják is a kapcsolatot miattam, amolyan baráti viszonyban maradtak. És még most is azt nézik, hogy nekem hogy jó (régebben is azt nézték, a váláskor és a válás utáni időszakokban is). Viszont soha nem volt előttem jó párkapcsolat mintaként, sem anyukám, sem apukám részéről (sőt nagyszülők részéről sem), mindig a rossz példákat láttam, ezért nagyon nehezen bízom meg az emberekben, főleg a férfiakban. Nem is volt még párkapcsolatom. Ráadásul az egykeségem és túlzott féltésem miatt szinte mindig felnőttek társaságában voltam, a korombeliek közé eleinte nehezen illeszkedtem be. Jóban voltam velük, de mégse akadt annyi közös téma, ami engem is érdekelt volna annyira, amennyire őket, illetve sok dologban már oviban és általánosban sem tudtam velük azonosulni a hozzáállásuk/felfogásuk szempontjából, mert a felnőtt mentalitáshoz voltam hozzászokva. Szóval túl komoly voltam mindig is a saját korosztályomhoz, így nehezebb volt. De most már 20 évesen nyilván nem olyan szembeötlő ez. Jó pár éve viszont tapasztalom azt is, hogy párkapcsolatok terén is az idősebbek vonzanának, nem pedig a saját korosztályom. Úgyhogy ebből a szempontból se volt rám túl jó hatással mindez, mert képtelen vagyok a saját korosztályomból válogatni, ezért sem és a bizalmatlanság miatt sem volt még senkim. Emellett elég komoly stresszproblémáim is vannak. De persze nem minden tudható be a válásnak és az egykeségnek nyilván, nagyon sokat számított a nevelés, ill. a különböző élethelyzetek, amiket itt nem szeretnék részletezni, ezek miatt (is) vannak pszichés gondjaim.


Ezt most leírtam egy példaként, de ez mindenkinél más és más, és sokkal komplexebb annál, hogy most csonkacsaládban nőtt-e fel a gyerek egykén vagy sem. Vannak családok, ahol jól kezelik, és vannak, ahol meg szörnyen. Plusz a nevelés, a látott minták, és az élethelyzetek, stb., stb. is befolyásolják nagyban, hogy kiből milyen ember lesz. Úgyhogy ha esetleg Te állsz ilyen helyzet előtt, kérdező, akkor ne ebből meríts tapasztalatot, mert biztos nem pont így fog alakulni. :)

2016. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Tubarózsa ***** válasza:
36%

Szia!

Én (szerintem) teljesen normális/átlagos vagyok. Van egy jó munkahelyem jó fizuval és imádom a munkám, közben egyetemre járok. Férjnél vagyok, jo a házzaságom. Szüleim kb 2éves koromba váltak el, a mai napig jóba vannak, jo volt a gyerekkorom. Semmi hátrányom nem volt abból hogy csonka családba nőttem fel egykeként :)

Üdv 26N

2016. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Tubarózsa ***** válasza:
* házasságom (elnézést, elírtam)
2016. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

Én is ilyen vagyok, egyke és elváltak a szüleim.

A válás 2 éves korom körül történt, szóval én abban nőttem fel, hogy az anyukám és az apukám nincs együtt. Anyukámmal maradtam, de az apukámmal is rendszeresen tartottam a kapcsolatot. Vagyis ő velem:)

Édesanyám nem telepedett rám. Jó pár évvel később (9-10 éves koromban) találkozott egy férfival, összeházasodtak, ő lett a nevelőapám. Normálisan, szépen éltünk, továbbra is rendszeresen mentem apukámhoz.


Szerintem az volt a titok, hogy a válás intelligens módon zajlott, nem marták egymást a szüleim. Apukámmal annyit találkozhattam amennyit akrtam, sosem volt szigorú láthatási rend. A szüleim sosem szidták egymást nekem, nem próbált egyikük sem a másik ellen hangolni. Nem próbálták meg megvásárolni a szeretetemet.


Az egykeségről meg talán annyit, hogy nem vettek meg nekem mindent, amit kiejtettem a számon. Nagyon sok mindent megkaptam de sokat is játszottak velem a szüleim, nagyszüleim. Ennek az lett az előnye, hogy gyerekként is választékosan beszéltem, mert sokat voltam felnőttek között. Valamint egyedül is le tudtam kötni magam, ha éppen nem ért rá velem játszani senki sem.


Szóval önmagában nem jelent semmit, hogy valaki egyke vagy hogy csonka családban nő fel. Én pozitív példa vagyok, de biztosan sok olyan is van, aki nem volt ilyen szerencsés, mint én.

2016. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%
Csak azt tudnám, hogy miért pontoznak itt le minden normális hangvételű, segítőkész választ/véleményt! :)
2016. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Előzőnek: ezen a listán lehet feljebb jutni vele:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__toplista

2016. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

ha nem akar otthon unatkozni és nem lusta típus

kimozdul az üres lakásból és sokat lesz emberek között

így magas lesz az érzelmi iq ami növeli az alkalmazkodó képeséget sikeresebb lehet az életben

2016. júl. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kicsit önzőbb mint akinek van az elején, de suli, munka stb azért észhez téríti őket.
2016. júl. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Az szerintem csak a felfogástól függ, de támogató barátok is kellenek és jól fizető állás
2020. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!