Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözöm a baba miatt, hogy...

Elköltözöm a baba miatt, hogy mondjam el? Megsértődik majd?

Figyelt kérdés

2 hónapos a féltestvérem, anyáékkal élek.

Előtte is voltak problémáink itthon, de már ez nekem sok.

Nem részletezném, nem azt kérem, hogy írjátok, igenis nekem van igazam, stb.

Apukám nem itt él, hanem külföldön, így hozzá nem tudok menni, mert jövőre érettségizem. De a legjobb barátnőm már egyetemista, saját lakása van és mondta, hogy hozzá mehetnék, nagy a lakás, elférek és apa is mondta, hogy fizetné az ott lakásomat.


Azonban gondban vagyok amiatt, hogy ezt mégis hogy mondjam el vita, sértődés nélkül. Mert most amúgy is folyton áll a bál valami miatt (nem csak velem), de ez így tényleg nem mehet tovább.


2015. márc. 16. 16:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
84%

Ha valóban így gondolod akkor hajrá.

De ha így is sok a vita számits most is erre.

Ha gondolod írj privátot, én is hasonló helyzetben voltam csak nálunk fél éves baba volt :)

2015. márc. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
7%
Mi a baj a kisbabával? Ezt nem értem.
2015. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Nem magával a babával van a baj, hanem ezzel a helyzettel és azzal, ahogy ezt itthon kezelik.
2015. márc. 16. 17:02
 4/43 anonim ***** válasza:
6%
Pedig a kérdésben azt írtad, hogy a baba miatt költözöl el.
2015. márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
13%

Anyukádnak lehet szülési utáni depressziója van. Talán támogatnod kellene, nem elmenekülni.

Nem nagyon kellene még egyetemistákkal vegyülnöd. Teljesen más a középiskolás és az egyetemista napirend. A továbbtanulási esélyeidet csökkented a hozzáköltözéssel.

2015. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen korban egy kisbaba érkezése, főleg h féltestvér nem mindig pozitív dolgokat válthat ki.

Mint írta nem kifejezetten a baba miatt, csak a kialakult helyzet a probléma.

A fenti kérdés kicsit félre fogalmazott.

2015. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Nekem is megvan a saját életem.

Ha bármi problémája van, megoldja, felnőtt nő.

A legközelebbi barátaim mind egyetemisták... Tudom, hogy milyen egy napjuk, éjszakájuk. Néha én is megyek velük hétköznap bulizni, tisztában vagyok a dolgokkal.

Miért csökkenteném az esélyeimet?

Úgyis önköltséges szakra megyek.



A baba miatt alakult ki ez a helyzet, ezért írtam azt, amit a kérdésben.

2015. márc. 16. 17:18
 8/43 A kérdező kommentje:

Te mit kapsz??? :D

Miért támogassam, ha ő szó szerint le se ...?

Folyton azt éreztetik velem, hogy ők egy külön család már. Most hétvégén is felkeltem vasárnap, láttam, hogy mennek el. Kérdeztem, hogy hová, erre odamondta a férje, hogy hát az anyjánál lesz családi ebéd, mennek a rokonok. Mondom ja, akkor gondolom én nem tartozom a családhoz, erre anyám elkezdett összevissza beszélni, hogy nem akart felébreszteni, gondolta, hogy úgyis van mára programom, stb.


Nem azért megyek el, hogy bulizhassak. Így is oda megyek, ahová szeretnék, akkor, amikor akarok. Ezért felesleges elmennem.

Azért megyek el, mert megfulladok az itteni légkörben, az állandó vitákból elegem van, hogy sosem áll mellém semmiben.

Nem egy anonim oldalon kellene ennyire pattogni! :)

2015. márc. 16. 17:26
 9/43 anonim ***** válasza:
10%
De mi a bajod vele? Zavar, hogy este sír, vagy bekakil, vagy pedig az a bajod, hogy most körülötte sürög az anyukád és ezzel akarod őt érzelmileg zsarolni, hogy lelépsz és vessen magára, hogy elveszíti a másik gyerekét? + elveszíti azt, aki akár kicsit is a segítségére lehetne a kezdeti nehézségekben? Én úgy érzem, hogy ez utóbbi a bajod, hogy féltékeny vagy. Számomra teljesen nyílvánvaló, már csak abból is, hogy nem tudsz egyetlen konkrétumot se leírni, csak azt, hogy a "helyzet" nem tetszik. Szépen megalapozod ezzel a hozzáállással azt, hogy semmi féle normális kapcsolat ne legyen közted és a testvéred között, csak idegenek legyetek egymás számára.
2015. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
10%
9-es konkrét esetet addig írtad, amíg én a 10-es kommentemet, de attól még mindig az a véleményem, hogy féltékeny vagy. Ha savanyú képet végsz a mostohaapáddal lévő kapcsolatukra egyfolytában, akkor nem is csoda, hogy nem hívnak a családi vacsorára. Még csüngjön édesanyád nyakán egy duzzogó tini is, nem elég a pici baba... 8-as valóban nyersen fogalmazott, de totál igaza van.
2015. márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!