Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha apám letiltott facebookról,...

Ha apám letiltott facebookról, írjak neki levelet vagy ez már zaklatásnak fog számítani?

Figyelt kérdés
Szóval...apámat sosem érdekeltem ebbe most nem megyek bele a lényeg , hogy megmondta mikor megszülettem hogy nem kellek neki.Sajnos nekem senkim nincs semmilyen rokonom,csak anyukám de igazából ő is csak félig.Azon kívűl senki.Semmilyen unokatestvér,keresztanya,nagyszülő...Gondoltam ennyi év eltelt hátha kíváncsi lenne rám mert csak rokonok vagyunk..Bejelöltem facebookon erre letiltott.Nem értem miért.Azon gonolkodok most , hogy postai úton küldenék neki levelet,mert nagyon szeretném megismerni a saját apámat.Van egy barátnőm akinek a szülei a felügyeleti jogon veszekednek,engem meg utál a saját apám pedig semmiről nem tehetek..emiatt kezdek depressziós lenni.A lényeg:Ti írnátok neki?Emiatt feljelenthet vagy valami , hogy zaklatom? Aki hasonló helyzetben van tudna tanácsot adni? 16/L

2016. júl. 16. 13:46
1 2 3 4 5
 31/49 rrrrrreennnnn ***** válasza:
91%

Úristen,mik vannak itt,Nudli,ne haragudj,de ne beszélj már baromságot. Utazzon el egy 16 éves tinilâny az ország másik felébe. Most csak egy példát mondok: mi van,ha az “apja“ elutazott nyaralni,ő meg szegénykém álljon estig a kapuban,az utolsó vonatot majdcsak eléri.

Az meg nem igaz,hogy senki nem kivâncsi rád kérdező:)

Hát,borzalmasan sajnállak. Igazából szerintem hagyd,őt tényleg nem érdekled:(

De ha úgy érzed,nyugodtan írj neki,nyugodj meg,senki nem fog feljelenteni,bár ettől függetlenül nincs értelme,de hátha valamit nyugtat a lelkeden.

Minden jót.

2016. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
1%
Lehet apàdra ütöttél kérdező :D
2016. júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
26%
Ha megírod a levelet mégis akkor tegyél bele egy arcképes fotót magadról, hátha az szíven üti kicsit és elgondolkozik.
2016. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:
#33Pont ez volt a tervem!😁
2016. júl. 16. 17:53
 35/49 anonim ***** válasza:
78%

Nézd nem számít zaklatásnak, ha írsz neki. De a face-ről már letiltott. Mégis mit vársz tőle? Bármit is írsz, bármit küldesz neki, nem hiszem, hogy meghatná. Viszont nem ismerem apádat, lehet, hogy összejönne. Ki tudja. Amit meg Nudli írt, hogy utazz el, az lenne a legnagyobb butaság. Akkora ziccert adnál apádnak, hogy jó takarosan megalázzon, mint ide Lacháza. Nem kell az neked. Ráadásul ha az én lányom lennél, én tuti nem engednélek egy vadidegen helyre egyedül. Lehet, hogy pénzetek sincs rá. Mert itt most nem lehet arra számolni, hogy csak a vonat/busz jegy, és majd apádnál megalszol.


Szerintem írd meg a levelet, és ne add fel. Csak írd ki magadból ami benned van. Ha apád nem kíváncsi rá, jobban jársz nélküle.

2016. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

az a baj,hogy apukád a felnőtt. neki kellett volna tennie az elmúlt 16 évben érte,hogy megismerhessen.

nem neked kéne most futni utána,főleg,hogy rögtön elutasított egy letiltással.

szóval én sem ajánlom, hogy utazz több száz km-t érte. ha szeretne látni, akkor majd jön ő. de nem nagyon reménykednék.

tudok olyat, aki egész életében nem tartotta a kapcsolatot az apukájával, nem kíváncsi rá. nagyon szomorú, de ez van. te ne légy olyan, mint ő. jobb is,hogyha nem találkozol vele.

2016. júl. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én már 25éves vagyok és 2éves lehettem mikor elvaltak a szüleim! Én mikor korházba volt be mentem hozzá a korházba ő még fel sem hívot egyszer sem hogy mi van velem! Ma már úgy gondolom hogy nincs is szükségem rá....szerintem probálj meg túl lépni ezen és inkább beyzélj az anyukádról hogy mit is érzel! Mert ez nagyon nem normális hogy nem érzed a családja részének magad!
2016. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne írj neki. Felesleges.

16 évig nem kellettél neki, én köpnék az ilyen emberre, mert normális, szerető gyereket az ilyen nem érdemel. Hidd el, amikor majd öreg lesz, meg segítség kell neki, egyből eszébe fog jutni, hogy van egy lánya is.

Ne foglalkozz vele, felejtsd el, az lesz a legegyszerűbb. Ő nem az apád. Csak azért, mert biológiailag az, az semmit sem jelent. Apa az, aki apaként viselkedik és szereti a gyerekét, nem csak megcsinálja aztán szevasz.


Ez nem számít zaklatásnak amúgy, zaklatás az lenne, ha állandóan hívogatnád, stb. Levelezés max akkor lehet zaklatás, ha csinálsz jó sok profilt vagy e-mail címet és folyton írogatsz neki mindegyikről, de 1 profilnál ez nem lesz zaklatás, mert ott a letiltás opció is. Ha ő nem tilt le, az nem a te felelősséged úgymond.

2016. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 Dani921 válasza:

Felejtsd el apádat. Én is ezt tettem, mert hasonló helyzetben voltam. Én 30 km-re élek az egyébként munkanélküli (tehát rengeteg szabadidővel rendelkező) apámtól, mégsem találkoztam s beszéltem vele anyám halála óta, vagyis 2 éve. Előtte is csak karácsonykor hívott fel, de azok a telefonok sem nekem szóltak istenigazából, hanem csak anyámnak akart imponálni, hogy milyen figyelmes, mert felhívja a saját fiát karácsonykor. Röhej volt az egész, főleg, hogy se névnapom, se szülinapom nem volt előtte, hogy a ballagásokat, szalagtűzőt meg az efféle fontos eseményeket az életemben már ne is említsem.

Egy ideig én is próbálkoztam tartani vele a kapcsolatot, de vagy nem volt otthon, azért nem nyitott ajtót, vagy lemerült a telefonja, azért nem vette fel, meg ilyesmi falakba ütköztem.

Idővel majd te is rádöbbensz arra, hogy minden erőfeszítés a kapcsolattartásra édesapáddal csak idő- és energiapazarlás, és egyszer tudatosulni fog benned, hogy apa nélkül is lehet gyönyörű az élet. :) Nekem elhiheted. Csak azt sajnálom, hogy még nem jutottál el erre a szintre.

2016. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Jó,felfogtam nem kell több válasz.
2016. júl. 18. 08:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!